Skocz do zawartości
TrojkaT

RNS 510 bialy wyświetlacz

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Nie wiadomo skąd jak włącza się RNS mam biały screen. Radio działa, media itd. mogę przełączać. Dotyk nie działa.

Jest tak jak na dołączonym zdjęciu. Wczoraj wieczorem jak uruchomiłem auto wszystko działalo. Dzisiaj rano włączam i znów biały ekran . Spotkał się ktoś z takim przypadkiem, lub wie do kogo sie zwrócić kto możne wiedzieć ?

 

1emhza.jpg

Edytowane przez TrojkaT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak działa radio to padł wyświetlacz - cena z drugi około 200-300 zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawdopodobniej wyświetlacz, jade dzisiaj do kolesia jest elektronikiem i bede jeszcze jedna rzecz sprawdzal, bo jeden kolega mial dokladnie to samo co ja i pisal ze gdzies napiecie na przedni wyswietlacz nie dochodzi przez przetwornice :) wiec jade to dzisiaj sprawdzić

 

Radio nie kiedy działa i wysietlacz i reszta chodzi jakby niby nic sie nie dzialo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wie ktos co jest przyczyna tego bialego ekranu? U znajomego jest wlasnie ta sama sytuacja, wszystko slychac ale bialy ekran.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

popiolek prv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ze się nie podzielisz info ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Major jak naprawie to napewno napisze. Co bylo przyczyna i jak naprawic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha .... No to git

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dochodzenie nadal trwa:

 

ta już zrobione. Miałem na szczęście do testów takie samo radio tylko z rozbitym ekranem. Problem zniknął dopiero po podmianie płytki z elektroniką samego wyświetlacza. Nie pomagało podmiana taśmy wyświetlacza ani przelutowanie złącza taśmy. Można powiedzieć,że problem został rozwiązany połowicznie bo wiemy gdzie on tkwi i na czym się skupić. Odpada dłubanie w elektronice radia jak i całego przodu. Trzeba się skupić na płytce wyświetlacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz wiem prawdopodbnie co sie stało. Na necie nic nie ma o tym konkretnie, a jak ktos cos wie to mówi ze chce za to pare stówek :)

 

"padło ci napięcie 5v na płycie panela przedniego jest tam przetwornica

złącze od wyswietlacza po lewej stronie kilka pinów zwartych i tam musi być 5v chyba też na kondensatorze który jest najblizej później proszę patrzyć po ścieżkach gdzie to napięcie powstaje i sprawdzać wszystkie elementy to dość pracochłonne"

 

Rozebralem swoje radio zeby zobaczyc jak to wyglada, zdjecie przedstawia uklad scalony przedniego panelu. Sam tego nie ogarne bo sie nie znam na elektronice. Teraz trzeba tylko zanieść radio do jakiegos kumatego elektronika

 

23u6jvc.jpg

Edytowane przez TrojkaT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radio zaczęło działać od dnia jak się zrobiło ciepło i do tej pory działa. Restartowałem jeszcze wcześniej jak nie działało parę razy może komuś to pomoże

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo osłona którą zdiołes - ta mosiężna robiła zwarcie, albo są zimne luty. Albo po prostu tasma była źle wpięta a po złożeniu wszystko gada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

omawicie przypadek białego ekranu a czy ktoś spotkał się z czarnym ekranem czy to ten sam przypadek tylko kolor inny ? u mnie właśnie czasami się robi czarny ktoś coś wie jak zaradzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo od dzisiaj rana, czarny ekran, działa dotyk, radio gra, ale nic nie widać. Szukam info po necie od rana i na razie nic nie znalazłem (poza ewentualnym resetem sprzętu.) Jak ktoś wie jak pomóc to proszę o info (może upgrade FV pomoże?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że dobrze kombinujesz i reinstalacja tu pomorze...

 

Pozdrawiam i trzymam kciuki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie pomogło zostawienie wszystkiego w spokoju na jakiś czas (jak nawigacja straciła zasilanie to się naprawiło).

Jak problem znowu wystąpi będę myślał nad upgrade firmware, ale na razie nawet nie wiem jaką mam wersję i nie wiem jaki firmware zadziała (chciałbym najnowszą wersję wrzucić 4120 ale nie wiem czy mam kompatybilny Gateway) więc chyba nie będę ryzykował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podajcie mi proszę jakiś namiar na osoby które poradzą sobie z ,,białym ekranem", bo mój elektronik się poddał :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się niestety nie poprawiło (ale ja mam czarny ekran), w serwisie wrzucili mi nowy soft do nawigacji i nie pomogło. Teraz testuję zakryty czujnik światła, jak przez kilka dni obrazu nie wywali to zakleję go czarną taśmą. Ludzie co naprawiają RNS powiedzieli że do tego tylko wymiana płyty głównej za półtora koła wchodzi w grę. Podobno się odlutowują kości flash. Choć ja wątpię jak by były odlutowane to by nie działała nawigacja w ogóle, a ona działa po resecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy naprawiałem podobny przypadek ... Wilgoć... to coś co dawało w Du** RNSce. Nie mogłem dojść za nic w świecie co się dzieje, Wyczyściłem wszystkie styki niektóre po poprawiałem działało, nie umiem powiedzieć na jaki czas. Powodem był właśnie skok temperatur, jak było na plusie i w miare ciepło wszystko było ok jak tylko przyszło ochłodzenie momentalnie to samo, na początku stawiałem na wine softu jednak odpada. Proponuje skoro radio masz rozebrane oczyszczenie styków. Sprawdź połączenie LCD z resztą.

Wgrywanie FV nie pomoże, niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie poradziłem z czarnym ekranem zaklejając porządnie czujnik światłą, teraz się nie wyłącza, ale nie reaguje na światło i się nie rozjaśnia wystarczająco, w dzień jest słabo widoczne.

royal: rozumiem, że trzeba wyjąć radio z samochodu i wysłać do Ciebie w celu naprawy (nie wiem jak je wyjąć)? Jak długo trwa naprawa ? Ten błąd co ja mam wywołany tylko czujnikiem światła będzie kosztował na pewno 500zł i da się naprawić? Czy po ponownym włożeniu radia będzie jakiś problem (kodowanie?)

Gdyby mi się nie chciało wyciągać radia i wysyłać, to jeśli bym jechał gdzieś w okolicach to jest szansa na naprawę na miejscu, czy nie ma takiej możliwości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności