Skocz do zawartości
komanch

Wycieraczki przednie - komplet, jakie?

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Na wakacje jak do Polski przyjeżdżasz to wtedy najlepiej kolego się obkupuj w części do auta, a nie tylko szynki i kiełbasy, bo takich dobrych w UK jak tu u nas nie macie przecież ;)

Albo korzystaj ze sklepu do którego ci kolega Marcin wyżej podał linka. Nie przepłacaj. Bo pamiętaj, że "ludzie bogaci mają pieniądz, bo ich nie wydają" ;)

 

 

Kupujcie w ASO. :)

Ja kupiłem swoje w 2011 i jeżdzę na nich do dzisiaj.

 

 

Tak - to możliwe, gdy auto jest garażowane. Trzeba je tylko regularnie czyścić.

 

 

To mam nadzieję, że starych nie wyrzucałeś! Jak będziesz kiedyś sprzedawał furę, to włożysz je z powrotem, a te z 2011 przełożysz do nowego dyliżansu. I kolejne latka ci będą służyć.

 

 

 

 

:lol

Edytowane przez skindred

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Do Halfordsa to chodzą Ci co nie umieją nawet żarówki zmienić w 10 letniej Corsie! Po co wydawać 15 £ wiecej jak mozna mieć to samo prawie polowe taniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiem, że podziwiam niektórych kolegów, którzy licytują się kto dał więcej, i że są bardzo zadowoleni. Ja w cenie tzw. "oryginałów" kupię 5-8 kompletów tzw. "no name" i też spełniają swoją rolę. Ostatnie pracują od lipca 2014r i dalej zbierają wodę, a za zaoszczędzone pieniądze wolę częściej wymienić filtr kabinowy czy jakikolwiek inny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szczerze powiem, że podziwiam niektórych kolegów, którzy licytują się kto dał więcej, i że są bardzo zadowoleni. Ja w cenie tzw. "oryginałów" kupię 5-8 kompletów tzw. "no name" i też spełniają swoją rolę. Ostatnie pracują od lipca 2014r i dalej zbierają wodę, a za zaoszczędzone pieniądze wolę częściej wymienić filtr kabinowy czy jakikolwiek inny.

 

Rozumiem i z drugiej strony ..nie rozumiem.

Bo jak kolega pisze, że na ori wycieraczkach od 2011 roku jeździ i nadal mu świetnie działają, bo faktycznie może garażuje auto, to na twoich "no name" tyle nie dasz rady ujechać, nawet jeśli sam garażujesz. A pewnie co roku wymieniasz, więc jakbyś to przeliczył to pewnie wyszłyby ci podobne pieniądze. Poza tym zbierać wodę, a całkowicie zbierać wodę to duża różnica!

"no name" to 99% chińczyki, bez kontroli jakości niestety i oni na materiałach raczej grubo oszczędzają.

Ori są bardzo dobrej jakości, Bosche, Valeo i potem.. już chyba nic niestety. Piszę z doświadczenia swojego i znajomych, którzy też na każdym kroku chcą przyoszczędzić, a wydają de facto więcej.

Edytowane przez skindred

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Piszę z doświadczenia swojego i znajomych, którzy też na każdym kroku chcą przyoszczędzić, a wydają de facto więcej.
Ja też piszę z własnego doświadczenia. kilka lat temu jeżdżąc Mondeo zainwestowałem w serwisie w oryginały(o ile pamiętam 130PLN). Wytrzymały kilka miesięcy i gdy byłem w zaprzyjaźnionym sklepie kupiłem za 12 PLN/pióro i wytrzymały dłużej niż te oryginały. Od tej pory w tym samym sklepie zawsze kupowałem pióra wycieraczek. Gdy nabyłem lekko śmiganego paszczaka będąc w ASO(w sprawie kluczyka-pilota) znów skusiłem się na oryginały. Te wytrzymały nieco dłużej(prawie rok) i znów będąc w moim sklepie motoryzacyjnym kupiłem pióra, które wytrzymały prawie rok(już zdrożały, bo płaciłem 15PLN/pióro). Wniosek nasuwa się sam. Jeżeli mam płacić za tzw. oryginały po 130-150 PLN to wolę w swoim sklepie kilka razy wymienić na pióra z firmy kogucik. Tak samo wyglądała sytuacja z parasolem do drzwi kierowcy. W ASO kosztował(nie wiem ile teraz) 120 PLN, a ja w markecie identyczny kupiłem za 10 pln, a w moim sklepie kalkomanię VW za 5 PLN i też miałem oryginał ale za 15 zł. Niestety gdzieś go przepiłem i został zastąpiony innym, ale nie miałem okazji kupić nalepki VW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja też piszę z własnego doświadczenia. kilka lat temu jeżdżąc Mondeo zainwestowałem w serwisie w oryginały(o ile pamiętam 130PLN). Wytrzymały kilka miesięcy i gdy byłem w zaprzyjaźnionym sklepie kupiłem za 12 PLN/pióro i wytrzymały dłużej niż te oryginały. Od tej pory w tym samym sklepie zawsze kupowałem pióra wycieraczek. Gdy nabyłem lekko śmiganego paszczaka będąc w ASO(w sprawie kluczyka-pilota) znów skusiłem się na oryginały. Te wytrzymały nieco dłużej(prawie rok) i znów będąc w moim sklepie motoryzacyjnym kupiłem pióra, które wytrzymały prawie rok(już zdrożały, bo płaciłem 15PLN/pióro). Wniosek nasuwa się sam. Jeżeli mam płacić za tzw. oryginały po 130-150 PLN to wolę w swoim sklepie kilka razy wymienić na pióra z firmy kogucik. Tak samo wyglądała sytuacja z parasolem do drzwi kierowcy. W ASO kosztował(nie wiem ile teraz) 120 PLN, a ja w markecie identyczny kupiłem za 10 pln, a w moim sklepie kalkomanię VW za 5 PLN i też miałem oryginał ale za 15 zł. Niestety gdzieś go przepiłem i został zastąpiony innym, ale nie miałem okazji kupić nalepki VW.

 

Widocznie ori forda to jakieś nieporozumienie. Pozdrawiam przy okazji forumowiczów z forum forda zawczasu, bo wiem, że to waleczni ludzie zwłaszcza o godność swojej marki ;)

 

A parasol VW to temat dla mnie tabu, bo po kradzieży mojego auta, które znalazło się całe i zdrowe dwa dni później, tyle, że właśnie....bez parasola :cenzura: Ale możliwe, że nasi "strórze" prawa sobie za znalezienie przyznali nagrodę z automatu...

do dziś nie mam parasola w drzwiach przez to zdarzenie, a szkoda mi ponad stówki na ori aso wydawać.

Ale ORI części eksploatacyjne od VW są na naprawdę wysokim poziomie jeśli chodzi o jakość, to trzeba im przyznać.

Dobre zamienniki jednak też i dodatkowo w korzystniejszej cenie.

Na allegro ostatnio dużo można znaleźć części i gadżetów do B6/B7 sprzedawanych online przez ASO więc dla nas właścicieli to idealna sytuacja.

 

Jeśli masz jednak doświadczenie z chińczykiem na dobrym poziomie to podaj śmiało tu nazwę tych piór, pewnie gro osób skorzysta i nie wpakuje się w kanał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na jesieni kupiłem niby oryginalne wycieraczki do B7, już trą i słabo zbierają. Pudełko też dziwne. Poprzednie kupiłem w ASO i bez problemu rok przeżyły. A tu...

 

http://allegro.pl/piora-wycieraczek-przod-wycieraczki-vw-passat-b7-i6655539566.html

Edytowane przez marcinsgdz
modyfikacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupuję w ASO same gumki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2018 o 18:32, marcinsgdz napisał:

Ja na jesieni kupiłem niby oryginalne wycieraczki do B7, już trą i słabo zbierają. Pudełko też dziwne. Poprzednie kupiłem w ASO i bez problemu rok przeżyły. A tu...

 

http://allegro.pl/piora-wycieraczek-przod-wycieraczki-vw-passat-b7-i6655539566.html

Ja również tak jak Mirek kupiłem oryginalne gumki w ASO .Poczytaj wątek

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności