Skocz do zawartości
zorro1975

czujniki parkowania ...umarły

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem . Czy czujnik o numerze 5Q0919275 bedzie pasowal do passata b6 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :) panowie mam takie pytanko. Wiecie może jaki czujnik będzie pasował do passata b6. Chodzi mi o czujnik przedni, zamontowany w grillu oczywiście chromowany. Auto jest cały czas w eksploatacji i nie ma jak zdjąć i sprawdzić numeru... Na komputerku wykazało, że to właśnie on jest sprawcą no i w samochodzie jest jedno wielkie IO-IO-IO ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3C0 919 275 N 2ZZ - wycofane 1.01.2009 - zastąpione:

3C0 919 275 R 2ZZ - wycofane 1.01.2010 - zastąpione:

3C0 919 275 AD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam moduł parkowania PDC o numerze 3C0 919 283 C i niestety PADŁ :(

Nie mogę znaleźć na alledrogo i stąd moje pytanie czy mogę kupić jakiś inny ?

Mam RNSa 510 bez OPS i nie chce przekodowywać. Ważne, żeby działało mi jak do tej pory.

 

Jakieś pomysły jaki mogę kupić moduł ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najczęściej pada w nim EEPROM, gdy słaby akumulator był. Naprawiają to ludzie usługowo. Nie wiem, czy akurat warto tak robić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Osobiście kupiłem ostatnio czujnik na allegro u tego sprzedającego:

Czujnik Passat http://allegro.pl/czujnik-parkowania-cofania-vw-passat-b6-nowy-valeo-i5635564036.html

 

Srebrne do grilla. Moje działają i są ori ( mam przynajmniej taką nadzieję)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę temat. Mam problem z przednim czujnikiem - oczywiście chrom.

Wczoraj po ulewnych deszczach "piszczał" jakby coś przed nim stało. Po przeczytaniu wątku obstawiam uszkodzenie chromowanej powłoki.

 

Pytania mam następujące:

- czy czujniki z allegro (sprzedawane jako oryginalne Valeo za ~60-80 PLN) to faktycznie oryginały?

- czy mógłby ktoś podsumować jakie czujniki fizycznie pasują (bez względu na kolor) do otworów w B6? Szukając po uszczelkach [1T0919133C] w zasadzie wszystkie modele po roku 2005-tym w VW i Audi mają tą uszczelkę, np.: A4 w tylnym zderzaku, a same czujniki wyglądają podobnie [1S0919275A].

- czy malowanie czujników w "chrom" wymaga jakiejś specjalnej techniki i/lub lakieru?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Jest kilka tematów pt "czujniki parkowania" ale ten wydaje się być najtrafniejszy więc tutaj napiszę w czym problem.

 

Jakiś czas temu przestał działać parktronic, objawy ciagły sygnał i migająca kontrolka na przycisku. Po podpięciu VCDS wygląda to tak

 

d5193a09eb715e5fgen.png

 

adab56f5cf753ae2gen.png

 

7db13fc3540ba7a8gen.png

 

Co zrobiłem, wyczyściłem czujniki. Sprawdziłem/przeczyściłem połączenie wtyczek zderzak przód / wiązka (2 wtyczki wieksza i mniejsza).

Sprawdziłem wtyczkę/połeczenie z modułem z tyłu (prawe nadkole). Sprawdziłem wszystkie bezpieczniki w skrzynce (nie wiem dla czego z opisu na WWW powinien być to BZP 19 u mnie go nie ma od nowości).

 

Błąd i logi wskazują centralnie na brak zasilania, pytanie czemu go nie ma ?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Od jakiegoś czasu mam problem z czujnikami parkowania - tył.

Po wbiciu wstecznego biegu parktronic załącza się poprawnie, ale podczas cofania nie ma sygnałów dźwiękowych, informujących o odległości od przeszkody. W VCDS nie ma błędów, w blokach pomiarowych wszystkie czujniki pokazują odległość (z tego co pamiętam) 255 cm i wartość ta, na wszystkich czujnikach jest cały czas stała, nie zmienia się podczas cofania. Czujniki z przodu działają bez problemów. Co może być przyczyną tej usterki?

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najperw sprawdź sobie czy dotyczy to wszystkich czujników z tyłu ? Miałem podobnie w swoim vw z tym, że jeden z pinów w kostce był zgnity. A druga sprawa to włącznik był uszkodzony i dawał taki objaw mimo braku błędów.

Edytowane przez 77Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem dotyczy wszystkich czujników z tyłu, włącznik jest sprawny, po wciśnięciu słychać sygnał dźwiękowy (ten poprawny) i czujniki z przodu działają. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że warto zdjąć tylny zderzak i sprawdzić każdy czujnik. Wypnij i zobacz czy nie jest uszkodzony pin, zaśniedziałe końcówki itp. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na weekend zdemontuje zderzak i sprawdzę to. A gdzie się znajduje moduł od tylnych czujników? W tych bocznych schowkach (mam wersję kombi) nic nie znalazłem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, daro86 napisał:

gdzie się znajduje moduł od tylnych czujników?

W bagażniku po prawej stronie. Możliwe też, że moduł rozłaczyl się i brak z nim komunikacji. Czy na pewno nie ma żadnych błędów związanych z czujnikami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Od niedawna jestem posiadaczem passata cc. Kupujac auto chcac sprawdzic czujniki parkowania, nie bylo zadej reakcji na dojezdzanie do przeszkody z przodu i z tylu. Zapytalem o tym sprzedajacego, powiedzial ze czujniki dzialaja tylko ze wylaczyl to piszczenie w opcjach bo byly bardzo czule, i tak samo zrobil niby z zapinaniem pasow. Przegladajac temat stwierdzam ze swiadomie, badz nie mnie oklamal. Bo wrzucajac bieg wsteczny jest kilkusekundowy pisk, i miga kontrolka od parctronica. Nie mam moziwosci podpiecia sie pod komputer (szukam fajnego interfejsu) i prosilbym was o rade... czy obstawialibyscie tylko ten tylni buczek czy standardowo z ktorys czujnikow? Przepraszam za moze dla niektorych banalne pytanie, ale co dopiero odkrywam swiat jesli chodzi o vw;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłeś auto bez podłączania do niego kompa i sprawdzania? Na stacji kontroli lub serwisie nie sprawdzili Ci tego?  Znajomemu zabrali po 2 tygodniach Qashqaja bo się okazało że kradziony, stoi na policyjnym parkingu i ani kasy ani auta..... zaoszczędził na sprawdzaniu heh. Podłącz kompa i sprawdź co jeszcze go tam boli prócz uszkodzonego czujnika/czujników (świadczy o tym długi sygnał i migocząca kontrolka) bo coś czuję że poprzedni właściciel wiedział co jest grane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, BociekCC napisał:

Kupiłeś auto bez podłączania do niego kompa i sprawdzania? Na stacji kontroli lub serwisie nie sprawdzili Ci tego?  Znajomemu zabrali po 2 tygodniach Qashqaja bo się okazało że kradziony, stoi na policyjnym parkingu i ani kasy ani auta..... zaoszczędził na sprawdzaniu heh. Podłącz kompa i sprawdź co jeszcze go tam boli prócz uszkodzonego czujnika/czujników (świadczy o tym długi sygnał i migocząca kontrolka) bo coś czuję że poprzedni właściciel wiedział co jest grane.

Spokojnie. Wynajalem rzeczoznawcow w celu sprawdzenia suta. 500 zl wydalem na spr auta. Dzwonilem do osob ktore to sprawdzaly i przyznali ze bledow w czujnikach nie sprawdzali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, podpinam do tematu taki problem :

Adres 10: Asyst.park./kierow. (J446)       Plik etykiet:. 3C8-919-475.clb
   Oznaczenie elementu SW: 3C8 919 475     HW: 3C8 919 475 
   Komponent: PARKHILFE 8K  H07 0007  
   Weryfikacja: --------    Numer seryjny: 97540817003659
   Kodowanie: 110003
   Kod serwisu: WSC 00000 000 00000
   VCID: 71E960C3A8A913C766-8024

Znaleziono 1 błąd:
16347 - Sterownik - EEPROM 
            014 - wadliwy
             Ramka zamrożona:
                    Stan błędu: 01101110
                    Priorytet błędu: 3
                    Częstość błędu: 1
                    Wew.licznik błędów: 0
                    Przebieg: 353961 km
                    Wskaźnik czasu: 0
                    Data: 2020.04.03
                    Czas: 09:13:54

             Ramka zamrożona:
                    Temperatura: 58.0*C

Gdyby ktoś coś mógł to bardzo dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterownik do wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności