Skocz do zawartości
zorro1975

czujniki parkowania ...umarły

Rekomendowane odpowiedzi

Witam koledzy.

Zaczął mi szwankować czujnik parkowania z przodu przez co miałem karetkę :) czasami działał normalnie a czasami nie ..... generalnie na wiosnę planowałem wymienić (zlokalizowałem winowajcę) ale właśnie dzisiaj wsiadłem do autka odpaliłem i usłyszałem wysoki dźwięk kontrolka przy skrzyni biegów zaczęła mrugać i wsio się wyłączyło.

Co się mogło stać? Czy czujnik spowodował zwarcie i centralka umarła ?

Czy ktoś z Was miał podobną "chorobę" ? da się to jakoś wyleczyć?

 

Proszę o porady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprobuj wlaczyc i wylaczyc parkhilfe ,u mnie pomaga-swiruja szczegolnie na mrozie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm parkhilfe ..? a cóż to takiego jest ....? to przycisk od włączania i wyłączania czujników...? bo jeśli tak to nie pomaga.....włącza się taki ciągły dźwięk....... i przycisk mruga...kaplica

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo któryś czujnik padł (często są to chromy - "puchną" a jak pęknie warstwa chromu to taki biały osad jest - często nie widać tego z przodu czujnika, tylko z boku, po wyjęciu) - albo wiązka ma gdzieś zawarcie - ja tak miałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
albo któryś czujnik padł (często są to chromy - "puchną" a jak pęknie warstwa chromu to taki biały osad jest - często nie widać tego z przodu czujnika, tylko z boku, po wyjęciu) - albo wiązka ma gdzieś zawarcie - ja tak miałem

 

 

Ja znalazlem winowajce i wiem juz ktory to czujnik sęk w tym, ze do tej pory poprostu swirowaly w zimnie (zwłaszcza jak mróz chwyci) ale teraz po odpaleniu auta włacza sie ciągły dźwiek i czujniki zostaja wyłączone.

Wkurzające jest to, ze żonie założyłem zwykłe czujniki na kupione za 100zeta i nic im nie przeszkadza. Działają w każdych warunkach a tu sie płaci kupę kasy a taki szrot.....ręce opadają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wkurzające jest to, ze żonie założyłem zwykłe czujniki na kupione za 100zeta i nic im nie przeszkadza. Działają w każdych warunkach a tu sie płaci kupę kasy a taki szrot.....ręce opadają

 

 

Człowieku,wyluzuj:) Ten czujnik to naprawdę pikuś w porównaniu z tym co Cię jeszcze może spotkać;)

Kup na Allegro używkę za 70zł (chrom) wymiana nawet na parkingu w 10 minut i po kłopocie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Człowieku,wyluzuj:) Ten czujnik to naprawdę pikuś w porównaniu z tym co Cię jeszcze może spotkać;)

Kup na Allegro używkę za 70zł (chrom) wymiana nawet na parkingu w 10 minut i po kłopocie.

 

Hehehe ja jestem wyluzowany:hehe ..... mój passacik to skarbonka na kołach. Ma przebiegu 160 tys a wymieniłem już turbo, pompę paliwa a dwa tygodnie temu szlag trafił pompowtryskiwacze kiedy byłem na wyjeździe.....zastanawiam się czemu tego szrota trzymam :bezzebow.....chyba jakiś mam sentyment do poprzedniej wersji .......eeeeh jeszcze mi tylko brakuje problemów z głowicą silnika i DSG .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy ja mam podobny problem można tak powiedzieć tylko u mnie odrazu przestały działać i z przodu i z tyłu czujniki. Sprawdzałem na kompie były 2 błędy jeden to czujnik z przodu lewy wymieniłem ale drugi to już nie mam pojęcia od czego jest, szukam na forach ale nie mogę nic znaleźć..... błąd 0816 permanent error cut in objawia się tym że po wykasowaniu błędów po chwili przy wstecznym załącza się piszczenie na jakieś 15s i koniec nic więcej się nie dziej (poza tym że błąd dalej się pojawia)

Czy może ktoś mi pomóc z tym bo już nie wiem co robić?

z góry dzięki. :/:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dolaczam sie do tematu... Mianowicie wyskoczyl mi blad:

 

Tuesday,06,March,2012,09:56:56:22375

VCDS Version: Release 11.11.2

 

Address 76: Park Assist Labels: 3C0-919-283.lbl

Control Module Part Number: 3C0 919 283 B HW: 3C0 919 283 B

Component and/or Version: Parkhilfe 8-Kan 004 0011

Software Coding: 0000014

Work Shop Code: WSC 05311 000 00000

VCID: 2855D4819BE83A3

1 Fault Found:

 

01546 - Sensor for Parking Aid; Rear Mid-Left (G204)

004 - No Signal/Communication - Intermittent

Freeze Frame:

Fault Status: 00100100

Fault Priority: 3

Fault Frequency: 38

Reset counter: 134

Mileage: 120565 km

Time Indication: 0

Date: 2000.00.00

Time: 21:55:18

 

I moje pytanie ... Ktory to jest czujnik... czy lewy patrzac na auto z przody czy z tylu... dodam ze moje auto to anglik...

ponadto jaki czujnik bedzie odpowiedni ? nr nadwozia to wvwzzz3cz6e201858

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak staniesz z tyłu auta patrząc na bagaznik to jest to środkowy lewy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie chcę zakładać nowego tematu bo po co :)

Panowie mam pytanko :)

Gdzieś o tym czytałem, a teraz nie mogę poszukać :/

Powiedźcie mi gdzie można ustawić ściszanie się radia RNS 300 podczas załączenia się czujników parkowania?

I jeszcze jedno :) jak dostać się do czujnika z przodu na chromie? Mam go delikatnie wciśniętego do środka i razi mnie to w oczy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, nie chcę zakładać nowego tematu bo po co :)

I jeszcze jedno :) jak dostać się do czujnika z przodu na chromie? Mam go delikatnie wciśniętego do środka i razi mnie to w oczy :)

 

W warsztacie jest fotostory :) Powinieneś bez problemu odnaleźć i naprawić swój czujnik :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W warsztacie jest fotostory :) Powinieneś bez problemu odnaleźć i naprawić swój czujnik :)

 

Dzięki :) czyli muszę grill ściągnąć? Bo ręki tam raczej nigdzie nie włożę :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Musisz ściągnąć gril zeby robić cokolwiek przy czujnikach chromowanych. Nic trudnego :) Don't worry :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepiej pdc masz tylko ops załozyc i wtedy wiadomo który padł czujnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
najlepiej pdc masz tylko ops załozyc i wtedy wiadomo który padł czujnik

 

Tylko mi nie padł wszystko działa :) Jeden tylko za głęboko siedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobione :) Ani 10 minut to nie trwało :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się pod temat ... otóż nie działają mi czujniki parkowania . Po wrzuceniu wstecznego biegu słyszę przez chwilę ciągły sygnał, który połączony jest z miganiem kontrolki w przycisku przy manetce biegów.Po podłączeniu pod kompa wyskoczyły mi następujące błędy :

Przechwytywanie.JPG

Po ich wykasowaniu zostają tylko błędy 0607-to coś chyba z dżwiękiem jak dobrze pamiętam i 065B-Czujnik parkingowy przód prawy centralny G253 , jeśli dobrze rozumiem to prawy chrom bo rzeczywiście jest "spuchniety"...Teraz mam pytanko , czy jak wymienię ten czujnik to wszystko zacznie działać poprawnie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może na kolejne pytanie ktoś się skusi odpowiedzieć ....

Jaki jest nr. katalogowy czujnika w chromie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do swojego kupowałem: 3C0919275AD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności