Skocz do zawartości
rrafalek

Informacja o niskim poziomie płynu chłodniczego (olej w zbiorniczku wyrównawczym)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ten diagnosta co się bawił tym niebieskim płynem to sprawdzał, czy w płynie chłodniczym jest rozpuszczony CO2. Skoro zmienił kolor to znaczy że jest. Przyczyna - spaliny dostają się do płynu chłodzącego. Diagnoza jak wyżej - uszczelka pod głowicą.

I na boku - ten temat jest prowadzony w wątku dotyczącym oleju w płynie chłodzącym a nie znikającym z obiegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ja sprawdzali bo ja miałem podobnie a sprawdziłem tak ze dałem duże ciśnienie chlodniczka do wiadra z woda i nic nie widać bo ona dopiero sie rozsczelnia przy wyższych temperaturach wymiana na inna przyniosła oczekiwany efekt.tylko najpierw jeszcze plakacie całego obiegu płynem do naczyń i proszkiem oraz woda pod ciśnieniem.zbiorniczka z oleju nie umyjesz tylko wymiana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz trochę szacunku dla innych forumowiczów, to zedytuj swojego posta, żeby oczopląsu nie dostali.

Inaczej kosz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem w swoim passacie b6 2.0tdi 170KM, mianowicie padła chłodnicza oleju. Olej poszedł do zbiornika z płynem chłodzącym, uszkodzoną chłodniczke wymieniłem a mimo to płyn chłodzący po przejechaniu ok. 100 km ubywa i muszę dolać około 500ml? co powinienem zrobić żeby było git? POMOCY!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spod auta nie leci ? upg ? w 2.0TDi 170KM lubiły pękać bloki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nigdzie nie leci, ani po wężach, ani do oleju, nie ma żadnego wycieku. Tym bardziej nie wiadomo od czego zacząć szukanie problemu. Jest możliwe aby ciśnienie dmuchalo wodę pod uszczelka na tłoki które ja spalaja i dlatego nie ma śladów? W aso sprawdza bez rozbieranie motoru co jest przyczyną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie same objawy miał kolega w nowym A4 2.0TDi 170KM (2011) i niestety była to wina upg...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to jest upg ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co to jest upg ?

 

ha ha uszczelka pod głowicą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, chodzi o uszczelkę pod głowicą. Co ciekawe auto było akurat na Teneryfie (kolega tam mieszkał) i tamtejsze ASO robiło naprawę i niestety po jakimś czasie problem powrócił i było naprawiane ponownie w ASO w POZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślisz że to na 100% uszczelka? Ile wyniósł kosz naprawy i czy problem powrócił?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Myślisz że to na 100% uszczelka? Ile wyniósł kosz naprawy i czy problem powrócił?

 

Koszt to nie wiem ale jak znajdziesz dobry warsztat specjalizujący się w wymianie uszczelek, planowaniu. to będzie dobrze i tez musisz sprawdzić czy niema mikropęknięć na bloku i głowicy.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

zapytaj się przed naprawą ile dają gwarancji na uszczelkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności