Skocz do zawartości
rrafalek

Informacja o niskim poziomie płynu chłodniczego (olej w zbiorniczku wyrównawczym)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów

Dziś rano wyjeżdżałem samochodem i zaświeciła mi się informacja o niskim poziomie płynu chłodniczego. Zatrzymałem auto. Zajrzałem do zbiorniczka wyrównawczego i cieczy było na dnie zbiorniczka. Otworzyłem korek i się zdziwiłem bo na dnie zbiorniczka był czarny olej. Czyżby to była uszczelka pod glowicą. Na bagnecie nie przybyło oleju nie widać też innego koloru niż czarny.

Proszę o sugestię i pomoc doradczą.

Może ktoś z kolegów miał podobny problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie chce Cie straszyć ale olej w zbiorniczku to nie jest dobry zwiastun

 

sprawdzałeś korek oleju ? jest na nim "majonez"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ani na bagnecie nie ma mazi ani na korku wlewu płynu. tak jak pisałem , ubytek płynu a pojawienie się oleju w zbiorniczku wyrównawczym. Skrzynie mam manualną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety ani na bagnecie nie ma mazi ani na korku wlewu płynu. tak jak pisałem , ubytek płynu a pojawienie się oleju w zbiorniczku wyrównawczym. Skrzynie mam manualną.

 

Wydaje mi się, że to chłodnica oleju jest do wymiany (po rozszczelnieniu olej przedostaje się do płynu chłodzącego).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na korku oleju jest biała maź a w zbiorniczku wyrównawczym sam olej . Może ktoś zna przybliżony koszt takiej naprawy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biała maź generalnie nie oznacza tragedii. Jest to oznaka m.in. niedogrzanego silnika. Ale olej w zbiorniku wyrównawczym nie wróży nic dobrego. Optymistyczna wersja to uszczelka pod głowicą, pesymistyczna to pęknięcie głowicy, co zresztą w tych silnikach podobno się zdarza. A wersja pt. tragedia to pęknięcie korpusu. Chociaż są spece co spawają zarówno korpus jak i głowicę. Z tego co wiem to gdzieś w Jasienicy(od Gliwic to jest przed Bielskiem) jest gość co robi takie cuda. W każdym razie chyba czeka Cię zrzucanie głowicy i dokładna diagnostyka. Wcześniej sprawdź kompresję w cylindrach to może dać Ci jakiej pojęcie gdzie może być przeciek. Jak by na to nie patrzeć to musisz poszukać jakiegoś mądrego silnikowca. I nie chcę Ciebie straszyć ale szykuj się na koszty z liczbą czterocyfrową i niestety z przodu nie będzie to jedynka.

Oby okazała się to wersja @Tomassssa@ bo wtedy koszty zdecydowanie spadną.

Daj znać jak diagnoza i koszty naprawy i głowa do góry, bo nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego najprawdopodobniej uszczelka pod głowicą walnęła. Chociaż jak to mówią z fusów sie nie wywrózy. Co to masz w pasku za silnik ? 8V czy 16V ? Jesli 16 tka to pewnie głowica, jesli 8mka to raczej uszczelka, ale jak to mówią ciezko stwierdzic bo rózne cuda sie dzieją :)

 

Sprawdz czy nie podnosi ci się ciśnienie w zbiorniczku od płynu. To znaczy po ostrej przejażdzce czy płyn w zbiorniczku "zmaleje" a po odkręceniu korka nagle powróci.

 

Jeśli uszczelka po powinieneś sie w 2000 spokojnie zmieścić. Z głowicą moze być gorzej, bo 2000 plus zakup lub naprawa głowicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Optymistyczna wersja to uszczelka pod głowicą, pesymistyczna to pęknięcie głowicy, co zresztą w tych silnikach podobno się zdarza. A wersja pt. tragedia to pęknięcie korpusu.

 

Wybieram wersje optymistyczną , a tak na serio to dzis auto zacholowane do Servisu, jak zrobia to dam znać co się stało i podam koszty naprawy. Pozdrawiam i dziękuje za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś padła diagnoza że uszkodzona uszczelka pod glowicą .Jutro jadę z głowicą do sprawdzenia i planowania. Jak wszystko bedzie ok to z głowica ( nie będzie np pęknieta) to po zamontowaniu dam znać co sie stało.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lukper
dziś padła diagnoza że uszkodzona uszczelka pod glowicą .jutro jadę z głowicą do sprawdzenia i planowania. Jak wszystko bedzie ok to z głowica ( nie będzie np pęknieta) to po zamontowaniu dam znać co sie stało.

Pozdrawiam

nie klam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie klam!

Pozdrawiam :)

Źle sie wyraziłem wczoraj .Głowica została ściągnieta z samochodu i zawieziona do ekspertyzy. Jutro bedzie werdykt na temat jej stanu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ósemce nie powinna byc pęknięta. Miałem to samo. Zwykła uszczelka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W ósemce nie powinna byc pęknięta.

 

To 16 i raczej jest walnięta.

 

nie klam!

 

Swiat jest mały Panie Łukaszu co? :) Poza tym to co robisz na forum użytkowników?? Wypad na obd2 ;)

 

Jak wszystko bedzie ok

 

Kolego, nie przejmuj się. Twoje auto jest w dobrych rękach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego, nie przejmuj się. Twoje auto jest w dobrych rękach

Bez wątpienia jest w dobrych rekach, oto akurat się nie martwię. Ja oddaje auto i kobietę w dobre ręce i osobom zaufanym (to taka mala dygresja).

Pozdrawiam i dziekuje za wsparcie na duchu. Szkoda tylko że VW dał d...... na calej lini z silnikami 2.0 TDI Kiedyś jeździlem 1,9 TDI na pompie 90 koników i tak przez 300 tys sie nic nie działo.

Ale i tak go wole od Opla .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
po ekspertyzie

 

Kto to sprawdzał? Pytam, ponieważ w naszym rejonie jest tylko jedna firma jest godna zaufania. Mikołów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kto to sprawdzał? Pytam, ponieważ w naszym rejonie jest tylko jedna firma jest godna zaufania. Mikołów?

Sprawdzała i remontuje firma godna zaufania...ale to nie miejsce na reklamę...

Chociaż opinie pisane w necie nie są kozystne dla tej firmy. Moje zdanie jest takie , z firmami jak z lekarzami jak wylecza to sa dobrzy a jak nie to sa źli -ile ludzi tyle opini . Wiec czas pokaże ile sie potem przejedzie na takiej głowicy.

Pozdrawiam :)

Edytowane przez rrafalek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiec czas pokaże ile sie potem przejedzie na takiej głowicy

 

Jeżeli te głowice jako nowe są bardzo słabe, a po nawet małym przebiegu wysypują się masowo, to pomyśl jak można określić pewność używanej i regenerowanej 16? Odpowiedz nie napawa optymizmem...

W tym kontekście opinia warsztatu, który regenerował czapę może być mało obiektywna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głowica dziś do odbioru . Stwierdzono ze płaszcz wodny był szczelny i ze przyczyn dostania się oleju do płynu należy szukać w innym miejscu niż głowica ... to narazie tle w temacie . Czyli przeciek to nie wina głowicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jak pisałem wcześniej chłodnicę oleju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności