Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma głośników -> nie ma instalacji. Dobre czasy się skończyły...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie ma głośników -> nie ma instalacji. Dobre czasy się skończyły...

 

To moze podpowiesz jakie kupić głosniki? i jaki jest koszt instalacji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do używanego auta chyba można kupić używane głośniki.

Najszybciej pewniej znajdziesz na allegro.

A koszt instalacji... jeden zrobi za 10,- a inny za 1000,-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez zabieram się do zdjęcia boczków w celu wymiany głośnika. Czy ktoś się orientuje jakie przednie oryginalne głośniki są w Passacie B6 2006r? Bo podobno sa różne typy....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie w pasku jak mi sie przepalił niski w drzwiach to zamontowałem odseparowane HERTZ DSK 165. Trochę zabawy było z montażem ale warto. Zestaw jest w przystępnej cenie a gra lepiej niż na głośnikach, które były montowane oryginalnie. Cały efekt psuje tylko RCD 300, ale niebawem ma się to zmienić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema,

 

potrzebuje lewy głosnik w dzwiach przednich po spalony, ma ktoś używkę oryginalną ::P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę coś zaproponować to Rainbow SLC 365.25 trzydrożny system, nie należy do najtańszych ale jest genialny. Do tego oczywiście potrzebny wzmacniacz, np beat 2 z rainbow...oczywiście polecę wytłumić drzwi.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Zamierzam dołożyć nagłośnienie na tył mojego paska. Jednak chciałbym zamontować identyczny zestaw który siedzi z przodu (czyli oryginaly:) Gra naprawdę świetnie. Czy ktoś wie jakiej firmy są to głośniki, mam wersje comfortline. Jesli rozne sa montowane to jak moge to sprawdzic nie rozbierajac drzwi w samochodzie ? :) Bede wdzieczny za odpowiedzi :)

 

Znalazlem na alle takie cos

http://allegro.pl/glosniki-tylne-glosnik-lewy-prawy-vw-passat-b7-b6-i3585552838.html zastanawiam sie nad nimi ale nie wiem czy nie beda slabsze, lub czy nie sa nadpalone ;/

Edytowane przez CS9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tak jakiś pół roku temu szukałem passata b6 kombi lub sedan z nawigacja mdf 2 i jednym jak odpaliłem audio to niedowierzałem ze może tak czysto i pieknia grac nagłośnienie fabryczne niestety auto było poobijane i rozglądałem się za innym w końcu kupiłem b6 sedan wersja comfort mdf 2 dvd ale jakos lipnie to gra czego wina radia głośników (może w tej wersji lipczane dali) czy o co chodzi brak czystości dzwieku basu itd.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

muzyka z czego leciala? radio ? cd?

przyczyn jest wiele ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego z radia leciała być może to wina wersji samochodu bo już sam nie wiem co to sprawdzać wymienić radio na 510? czy brac się za głośniki szkoda np. ze radio mdf2 nie czyta dvd z teledyskami ale jak to fabryczne radio szału nie dali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze w tamtym byl wzmacniacz ladnie schowany ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamącę w temacie... Ja miałem w pierwszym passacie z 2005 roku radio mdf2 i wydaje mi się że grało ładniej niż 510 które teraz mam zamontowane. Nie była to wersja Dynaduio. Z naklejki w starym aucie i w nowym wynika że było/jest 8 głośników. Może jakaś trefna partia? Bo ja ze swoich też nie jestem zadowolony i nie wierze że cała wina leży w radiu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja miałem w pierwszym passacie z 2005 roku radio mdf2 i wydaje mi się że grało ładniej niż 510 które teraz mam zamontowane. Nie była to wersja Dynaduio.

U siebie w Passacie miałem na początku też miałem MDF2/RNS500 zmieniłem na Rns510 też mi się wydawało że wcześniej grało lepiej. Miałem okazję posłuchać zestawu zrobionego pod rns510 z głośnikami Infinity i to grało lepiej niż Dynaudio które zostało by zrobione za porównywalne pieniądze. Więc jeżeli planowałbyś coś robić z głośnikami spróbuj w jakieś firmie car-audio będziesz bardziej zadowolony niż z Dynaudio i będzie lepszy dźwięk niż w Orlando:lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radio mam... wzmacniacz mam... zostało wybrać głośniki i tutaj mam problem... jako że zestaw zagra tak dobrze jak jego najsłabszy element czyli radio zastanawiam się czy ma sens kupować głośniki za 2k do fabrycznego radia. Macie jakieś propozycje do 0,5k PLN?

Mam swoje pomysły na budżetowy zestaw ale zanim pochwale się pomysłami może coś zaproponujecie :jasne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chcac zmieniac optyki samochodu polecam najlepiej opcje z procesorem dzwieku (alpine, bitone, mosconi, helix) i aktywne sterowanie glosniköw. z seri az tak wiele idzie wyciagnac ;)

no ale 500zeta to chyba nie da rady ;)

Edytowane przez oskar1979

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
radio zastanawiam się czy ma sens kupować głośniki za 2k do fabrycznego radia. Macie jakieś propozycje do 0,5k PLN?

Radio nie jest najgorsze, z innymi głośnikami gra to o wiele lepiej, ale spróbowałbym coś zrobić z tymi głośnikami wymienić je na jakieś lepsze, ale za 500zł to nić nie kupisz. Te 2k zł trzeba poświęcić i jeszcze jakiś subwoof'er do bagażnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Radio nie jest najgorsze, z innymi głośnikami gra to o wiele lepiej, ale spróbowałbym coś zrobić z tymi głośnikami wymienić je na jakieś lepsze, ale za 500zł to nić nie kupisz. Te 2k zł trzeba poświęcić i jeszcze jakiś subwoof'er do bagażnika.

 

Jeśli zamontujemy np. Focale PS165fx za 1200zł + Focale PS 165 po 650zł + wzmacniacz który już posiadam DLS CA51 to nikt mi nie wmówi że najsłabszym ogniwem nie będzie radio RNS510. Pewnie że taki zestaw zagrał by fajnie. Ale za cene samych głośników które wymieniłem kupujemy pewnie cały zestaw Dynaudio na portalu aukcyjnym.

 

Miałem już w sowim życiu auto w którym audio było zrobione bardzo bardzo profesjonalnie może nie Hi-End ale naprawdę porządnie.

Na radiu Alpine 9880R + PXA-H100 + głośniki alpine serii R i własnie wyżej wymienionym wzmacniaczu + kondensator + skrzynia DIY. Wszytko fajnie, drzwi i bagażnik wygłuszone, plastiki podklejone piankami naprawdę chłopaki z firmy się postarali i co? jedziemy 140 i albo szumią opony albo lusterka, albo tramwaj jedzie obok nas i nie słyszymy własnych myśli. A wydawać 4-5k na audio tylko po to żeby posłuchać pod domem to ja dziękuję i wolę kupić słuchawki i wzmacniacz słuchawkowy do domu. Nie twierdzę że sprzęt za 4-5k albo i więcej nie zagra lepiej, ładniej, czyściej ale po przejściach z dawnym samochodem twierdzę że ja takiego sprzętu Hi-end w aucie nie wykorzystam. Może macie racje że 500zł to mało ale więcej jak 700zł nie chce wydawać bo fizycznie nie wykorzystam tego sprzętu.

Moje propozycje na sprzęt budżetowy do passata b6:

Powerbass 2XL-60C + Powerbass S6C

u-Dimension EL Comp 6 x2

Kicx Pro 62D + Kicx SL6.2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli zamontujemy np. Focale PS165fx za 1200zł + Focale PS 165 po 650zł + wzmacniacz który już posiadam DLS CA51 to nikt mi nie wmówi że najsłabszym ogniwem nie będzie radio RNS510. Pewnie że taki zestaw zagrał by fajnie. Ale za cene samych głośników które wymieniłem kupujemy pewnie cały zestaw Dynaudio na portalu aukcyjnym.

Tylko ten zestaw co wymieniłeś zagra na pewno lepiej niż Dynaudio za te same pieniądze, dynaudio gra o wiele lepiej niż seria, ale dużo gorzej niż inne zestawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę Wojtku, że myślisz o Focalach. No i b.dobrze :) Ja mam 165VR bo nie pamiętam czy Ci pisałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności