Skocz do zawartości
m_siwy

Antena od radia w tylnej szybie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

nie wiem czym to jest spowodowane, ale w momencie kiedy włączam ogrzewanie przedniej szyby zanika mi radio, wydaje mi się, że mam antenę w tylnej szybie. I stąd moje pytanie, jak to ominąć aby radio działało normalnie.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego jakie radio miałes, jakie radio masz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mfd2 dvd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Baka36

Mam to samo ja mam mdf2 do mowosci i za kazdym razem jak włącze ogrzewanie tylnej szyby w radiu zanika sygnał jakas rada??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopuje temat, mam to samo ktoś sie uporał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miewam z tym problem, ale tylko jak sygnał stacji radiowej nie jest zbyt silny. W mieście nie mam z tym żadnego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a po czym poznać gdzie jest antena w sensie czy w tylniej szybie czy w przedniej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszałem, żeby antena była w przedniej szybie. W sedanie jest w tylnej szybie (poziome paski to grzanie, a dwa pionowe to antena), zaś w kombi antena jest bodajże w którejś z bocznych tylnych szyb (tych od bagażnika).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam to samo i już mnie to trochę denerwuje, wydaje mi się ze może to być wina jakiegoś przekaźnika, gdyż przy włączaniu ogrzewania tylnej szyby słyszę takie dość głośne cykniecie jakby z pod spodu kierownicy co nigdy wcześniej eis nie zdarzało ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zaś w kombi antena jest bodajże w którejś z bocznych tylnych szyb (tych od bagażnika).

 

W kombi antena jest w obu bocznych tylnych szybach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W kombi antena jest w obu bocznych tylnych szybach

 

ale nie zawsze obie są podłączone przez fabrykę, wszystko zależy od wyposażenia auta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

antena od radia w szybach tylnych a u góry na dachu od telefonu + navi ? Czy od tel jest gdzie indziej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
antena od radia w szybach tylnych a u góry na dachu od telefonu + navi ? Czy od tel jest gdzie indziej ?

 

telefon jest na dachu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Antena w sedanie jest tuz obok gornego swiatla stop ..u mnie tak samo znika sygnal przy wlaczonym ogrzewaniu tylnej szyby czyli standart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Antena w sedanie jest tuz obok gornego swiatla stop ..u mnie tak samo znika sygnal przy wlaczonym ogrzewaniu tylnej szyby czyli standart

 

nie wiem gdzie to jest standard, bo u mnie to nie występuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie wiem gdzie to jest standard, bo u mnie to nie występuje
Dokładnie. U mnie też wszystko OK z sygnałem i przy wyłączonym i przy włączonym ogrzewaniu szyby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich,

chciałbym zapytać, czy przyczyną braku głosu w radiu i CD może być nie podpięta wtyczka anteny w tylnej szybie? Rozebrałem tylny prawy słupek (kombi) i zobaczyłem, że mała czarna wtyczka wychodząca z szyby (mniemam, że to antena) nie jest nigdzie podpięta. Gorzej, że nie ma tam ża\dnej drugiej wtyczki (gniazda), gdzie mógłbym ją podpiąć. Co można zrobić z tym fantem?

 

Będę wdzięczny za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkich,

chciałbym zapytać, czy przyczyną braku głosu w radiu i CD może być nie podpięta wtyczka anteny w tylnej szybie? Rozebrałem tylny prawy słupek (kombi) i zobaczyłem, że mała czarna wtyczka wychodząca z szyby (mniemam, że to antena) nie jest nigdzie podpięta. Gorzej, że nie ma tam ża\dnej drugiej wtyczki (gniazda), gdzie mógłbym ją podpiąć. Co można zrobić z tym fantem?

 

Będę wdzięczny za pomoc.

 

a był głos, jakie radio?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

głosu nie było jak go kupowałem, bo była urwana antena na dachu i sprzedający wmówił mi, że to jest powodem. Ja jako jeleń dałem się nabrać, a po zamontowaniu nowego rekinka dowiedziałem się, że on wcale nie jest od radia. Mam zmieniarkę na 6 płyt RDS300.

 

Wygląda to tak: 2013-04-06 16.31.02.jpg

Edytowane przez helioz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopałem wątek, bo i ja odkopałem niepodpiętą wtyczkę w lewym tylnym słupku.Połączona jest z nadrukiem na szybie.Na fotce helioza widać. Ale nie jest to antena radiowa.To jest tylko na lewej szybie. Ktoś wie co to i po co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności