Skocz do zawartości
m_siwy

Antena od radia w tylnej szybie

Rekomendowane odpowiedzi

obstawiam ze antena do webasto, poszukam fotki bo gdzies mam

 

552D (Słupek D) jest od webasto a 2 pozostale od radia (slupek C, lewy i prawy)

 

IMG_2206.jpg

IMG_2199.jpg

IMG_2203.jpg

Edytowane przez symeks
fotki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Podepne swój problem do tego tematu. Mianowicie u mnie w b6 kombi z radiem rns510 anteny sa dwie w szybach bocznych tylnych. I tu pojawia sie problem bo ktos zerwał je z szyby najprawdopodobniej z folia przyciemniająca :(

jest jakis sposób na reanimacje tych anten. Czy np. podpiecie np. 50cm drucików miedzianych rozwiąze problem z odbiorem fal?

podobno w ukrytym menu da sie sprawdzic zasieg w % z każdej anteny.Posiadam vcdsa moze jakos dobrałbym odpowiedni drucik i wrzucil w słupki lub wcisnał w szczeline pod szybami zeby radio cos gralo w czasie jazdy. Dodam ze chodzi mi po głowie nawet wrzucenie w ostatecznosci nowych szyb. Pomocy!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mysle ze prosciej jest kupic rekinka z innego auta z antena fm a do niej podlaczyc rozdzielacz bo rns ma 2 anteny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrzucilem plastiki,oderwalem od szyby kabelki i doczepilem takie ok 60cm cienkie druciki miedziane z przewodu masowego.w trybie ukrytego menu w rns po wlaczeniu radio zaczelo grac b.dobrze. jest ok 60% sygnalu w czasie jazdy :)

Podpialem tylko fm a druciki polozylem w szczelinie miedzy szyba a plastikiem w strone klapy tylnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeje kotleta, sam mam problem z rns 300 i chciałbym sprawdzić moc sygnału z anteny w radiu, ponieważ radio szumi, gubi fale itp itd. (szpece od razu proponowali anteny wew z montażem cięciem kabli ... bez jakiegokolwiek sprawdzenia). Mam problem z wejściem do ukrytego menu niby powinno się trzymać tą "nutkę" przez 15 sec i się menu włącza ale u mnie to nie działa, jak wejść w to menu innym sposobem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze jest komputer podłączyć - moc sygnału jest i ewentualne błędy wykaże typu przerwany przewód czy zwarcie oraz jak tam z prądem pobieranym przez przedwzmacniacz antenowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2015 o 17:31, symeks napisał:

obstawiam ze antena do webasto, poszukam fotki bo gdzies mam

552D (Słupek D) jest od webasto a 2 pozostale od radia (slupek C, lewy i prawy)

Wydaje mi się czytając m.in na innym forum VW że antena do webasto ( ogrzewania postojowego)  jest jednak w rekinie podobnie jak do Navi, do telefonu i do DAB+ radia cyfrowego.

W moim Passat Variant z 2017 są dwie anteny w bocznych tylnych szybach . Ta po stronie kierowcy ma trzy końcówki do zdaje się zespolona radiowa antena AM/FM I a po drugiej stronie jest Antena FM II która ma tylko dwie końcówki. Chociaż w samym radiu nie mam już możliwości słuchania fal AM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Hendrix napisał:

Wydaje mi się czytając m.in na innym forum VW że antena do webasto ( ogrzewania postojowego)  jest jednak w rekinie podobnie jak do Navi, do telefonu i do DAB+ radia cyfrowego.

 

W B7 Variant antena ogrzewania postojowego jest umieszczona w tylnej części lewej bocznej szyby ; ponadto są tu naklejone również anteny AM i FM1/TV1.W prawej bocznej szybie jest antena DAB i FM2/TV2.Na dachu "płetwa" jest wykorzystana do obsługi sygnału GPS i GSM/UMTS.

W B7 Sedan  antena ogrzewania naklejona w prawym narożniku tylnej szyby ,DAB centralnie u góry na wysokości trzeciego światła stop, AM dwa górne paski na prawie całej szerokości szyby, FM2/TV2 od połowy wysokości szyby tylnej (pod czarnym nadrukiem wokół szyby) do prawej strony górnej części szyby (pod czarnym nadrukiem), FM1/TV1 od 1 górnego  "paska" ogrzewania tylnej szyby do prawej strony górnej części szyby (pod czarnym nadrukiem), moduły anten GPS i GSM/UMTS znajdują się z lewej strony trzeciego światła stop (pod czarnym nadrukiem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności