Skocz do zawartości
Gość luklawecki

[B5] Pedał hamulca blokuje sie...

Rekomendowane odpowiedzi

Gość luklawecki

Witam wszystkich.

Otóż w sobote miałem nie miłe zdarzenia podczas jazdy moim Paskiem...

Dojeżdżając do skrzyżowania zagapiłem się troche i musiałem gwałtownie przychamować. ABS zadziałał jak trzeba(było trochę mokro) aczkolwiek ku mojemu zdziwieniu gdy zdjąłem nogę z pedału hamulca zamochód dalej hamował a pedał został przy podłodze. Trochę mnie to wystraszło. Gdy samochód sie zatrzymał pedał wyskoczył do pozycji wyjściowej.

Po oględzinach całego tego "ustrojstwa pod nogami" nic nie wygląda na uszkodzone(ani pedał, nie widać żadnych pęknięć). Podczas wyskakiwania pedału słychać trzask, stuknięcie.

Chciałbym sie dowiedzieć czy ktoś z was słyszał o takim przypadku.

Jeżeli tak to prosił bym o jakieś wskazówki...

DZieki WIelkie z Góry...

Ps. Mam nadzieję zę to nie jest uszkodzone "servo"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli był by zapowietrzony układ to by był miękki pedał, wtedy by słabo hamował. Faktycznie problem może być w pompie hamulcowej lub srwie (hoć powinno ciśnienie jak i również ABS odblokować pedał). Nie zauważyłeś przypadkiem braku wspomagania hamulcowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość luklawecki

Wspomagania jest. Hamuje dobrze. W codziennym użytkowaniu jest to nie wyczuwalne ponieważ nie muszę pedału hamulca wciskać zbyt głęboko. Aczkolwiek w razie awaryjnego hamowania pedał zostanie zblokowany i nie będzie w stanie sam odskoczyć. Jest to taki uczucie jak by pedał zachaczał o coś, a w momencie zadziałania ABS'u pedał jest trochę wypychany i wtedy zblokowuję sie całkowicie, dopóki ABS nie przestanie działać. Wygląda mi to na uszkodzenie mechaniczne w samej konstrukcji pedału hamulca lub w servie...???

Dzięki za zainteresownie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może wycieraczka podlazła Ci pod pedał i go zablokowała?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK więc masz tu zdjęcia jak to wygląda od spodu:

Sprawdź co się dzieje pod tą gumową osłoną - tam prawdopodobnie zacina się pedał hamulca.

 

img7976ha9.th.jpg img7977dk8.th.jpg img7980an3.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość luklawecki

U mnie to wygląda trochę inaczej. Pasek ma kierwonicę po prawej stronie(Irlandia). Na pierwszym zdjęciu w prawym górnym rogu znajduje się ta guma która osłania bolec prowadzący do serva(tak mi się wydaje że do serva).

W więc w weekend trzeba bedzię się zabrać do roboty i sprawdzić co kryje się pod tą gumą...

Dzięki....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość luklawecki

:niepewny::zawstydzony: no i stało sie. Pedał hamulca zablokował sie przy podłodze i koniec. Hamulce sie zblokowały tak że "ani rusz". Dobrze ze był wieczor to ruch mały na drodze, a i tak stalismy jakies 45 min. zanim poluzowało troche hamulce. Dowlokłem sie do domu na zacisnietych hamulcach( z jedna przerwa 20 min) i jutro sie zabieram za rozbieranie...

Dam znać co i jak...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość luklawecki

A więc...

Dzisiaj zabrałem sie za wyjmowanie całego serva i pompy hamulcowej... Poszło całkiem sprawnie jakieś 1,5 godz. tak na spokojnie... Okazało sie że w środku serva lata luźno jakiś element i to mogło być przyczyną zblokowania. Oprócz tego z serva wyleciało sporo wody( brudnej wody i rdzy). Bolec ktory wchodzi do środka był skorodowany. A więc przyczyną była woda i nieszczelność samego serva(choć nie wiem czy powinno być ono szczelne, wodoodprorne). W całej przegrodzie gdzie siedzi servo i akumulator było jakieś 4cm wody ponieważ odpływy były bardzo zapchane, a więc stąd ta woda. Jutro jadę rozeznać koszta nowego i używanego serva.

Mam nadzieje że składanie wszyskiego pójdzie tak samo sprawnie jak wyciąganie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radekiada

Witam

natomiast ja, miałem wczoraj taki właśnie przypadek, o którym wspomniał Marek.

Otóż po przyjeździe z trasy (ok 550 km) wieczorkiem postawiłem pasaka pod domem. Nazajutrz w południe, ruszyłem spod domu i dojeżdzając do skrzyżowania nacisnąłem pedał hamulca i ... !!!!! przestraszony: o mały włos byłaby kraksa... !!! zatrzymałem się na środku skrzyżowania, :przestraszony:

żona i dzieci przerażone , facet z dostawczej 508-ki też zaczął sie gorączkować i pokazywać,

mnie zimny pot oblał po plecach. Odjechałem na pobocze. Sprawdziłem wzrokowo ,płyn hamulcowy ok ,brak śladów wycieków czy innych awarii, nic sie nie działo w czasie dalszej jazdy więc ...ok myślałem , ostrożnie do przodu.

Pod samochod nie wchodziłem.

Efekt to brak wspomagania hamulców, tzn jak w maluchu , ciśniesz pedał a on ledwo hamuje ciężko wcisnąć pedał.

Wieczorem po postoju jakieś 4 godz. ruszyłem i ... znów to samo.

Wczoraj jeździłem bez problemów , dzisiaj również. Powinienem się z tym udać do szpeców

ale może wy podpowiecie co może być tego przyczyną, co mnie czeka gdzie szukać. Jadąc do mechaników byłbym mądrzejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość luklawecki

Po rozeznaniu cen w mojej okolicy stwierdzam ze jest nie dobrze... Nowe w servisie to 399 euro :przestraszony: , używane chodzą po 80 - 100 euro, ale ze wzgledu ze jest to servo z podwójną membraną wystepuje ono w passatach od 2002r. i A4 od2001. A takich jest niewiele na szrotach... W sobote podjadę do ostatniego szrotu który znam i jak tam nie bedzie to chyba servis sie szykuje :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość luklawecki

Witam ponownie.

Servo kupiłem na allegro koszt 129 zl+ przesyłka do Irlandii(razem 276PLN). Servo pochodziło z Audi A4, numery te same a więc wszystko pasowało bardzo ładnie. Co prawda nie obyło sie beż przygód. Złamałem wężyk podciśnienia podczas wyciągania serva. Czekałem na wężyk 5 dni i wczoraj mi powiedzieli że przyjdzi dopiero we wtorek a więc nie mogłem już dłużej czekać i skleiłem stary. Wszystko chodzi ładnie. Odpowietzryliśmy hamulce i jest cacy. :hurra:

Aczkolwiek nasuwa mi sie pytanie czy w momencie rozszczelnienia układu hamulcowego nie należy odpowietrzyć sprzęgła. W tej chwili sprzęgło chodzi dobrze.

Z góry dzieki za odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kikom

Witam Kolege,

Mam pytanie o to sprzeglo, czy bez odpowietrzania dziala w porzadku. Bo ja mialem naprawiane servo i wymieniany plyn hamulcowy. Po odebraniu od mechanika hamulec dziala ok, ale po kilku dniach sprzeglo zaczelo chodzic bardzo ciezko. Mysle ze mechanik go nie odpowietrzyl, ale nie jestem pewien. Maciek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzewam temat. Pedał hamulca kilka razy się mi już zblokował po gwałtownym hamowaniu. Pociągniecie za pedał, trzask i wszystko działa. Hamulce są, wspomaganie hamulców też. Co sprawdzić?

Serwo i króćce sprawdzone, wody w serwie brak, płyn hamulcowy ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam - też miałem identyczne przygody z pedałem hamulca -dosłownie takie jak w Twoim przypadku, no i zlekceważyłem objawy.

Dzisiaj ten sam przypadek ,ale już autem pomimo odblokowania pedału nie dało się poruszać /zablokowane hamulce/.

Czy rozwiązałeś problem? Proszę napisz gdzie tkwił problem w Twoim przypadku.

Pozdrawiam. WS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Piszę do was z małą zagwozdką odnośnie Passata B5 FL 2001 rok.

Dziś robiłem przegląd samochodu, diagnosta wsiadł i gwałtownie nacisną na pedał hamulca i pedał został, hamulce zablokowało. Po wyłączeniu i uruchomieniu silnika wszystko wraca do normy. ( podobnie wraca wszystko do normy po powtórnym naciśnięciu gwałtownie na pedał hamulca).

Dodam, że taka przypadłość dzieje się od dłuższego czasu.

Proszę o pomoc w zdiagnozowaniu problemu!!!.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności