Skocz do zawartości
picoolo

prosze o analize logow - AZM przeplywomierz , lambda oraz kat wyprzedzenia wtrysku

Rekomendowane odpowiedzi

Druga wartość wskazuje na ubogą mieszankę.

Skasuj błędy nawet jak ich nie ma i pojeździj na PB przynajmniej z 50km i wtedy odczytaj grupę 032.

 

Ty masz automat czy manual? Logi dynamiczne robisz od samego dołu przynajmniej do 6000rpm. na jednym biegu.

 

Mam manual.To znaczy,że logi zrobić na jednym biegu np.2

Logi robiłem przy zmienianiu biegów ( chyba żle)

Czy da się z tego odczytać co jest nie tak, przepływka czy sonda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyglonda na to ze jest problem z przepływka ,ale zeby to potwierdzic potrzebny jest porzadny log z bloku 2 i 33 .czyli 3 bieg zaczynasz logowac od 1500-6500 obr w czasie logowania trzymasz gaz wcisniety do oporu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej na 3 biegu w przedziale 1500-6000rpm gaz w podłodze.

Zrób przynajmniej dwa przejazdy na PB grup 002+020 i 002+033.

I pojeździj trochę na PB i sprawdź grupę 032 tak jak pisałem wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok Panowie w wolnej chwili postaram się to uczynić według waszych wskazówek.Ale to już po weekendzie .

Edytowane przez VW2001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem te diabelne logi na PB

Czyściłem przepływkę i zapomniałem podłączyć wtyczkę jarnąłem się po 7 km i błędach.Podpiąłem skasowałem błędy i w kanale 32 zrobiło się

 

3,1% 6,6%

logi już po podpięciu wtyczki

http://vaglog.rtnet.pl/darusbryla_154283.html

http://vaglog.rtnet.pl/darusbryla_155317.html

Edytowane przez VW2001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymien przepływke i powtórz logi .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wymien przepływke i powtórz logi .

 

Przepływke wymienię dopiero za 2 tygodnie, mam kolegę który kupił niepotrzebnie,tylko muszę sprawdzić czy będzie pasowała.Czy przepływka ma wpływ na to ,że system jest ubogi i na które wartości trzeba zwrócić uwagę,po logach.Jakiej firmy kupić w razie czego,jest na allegro taka jak moja hitachi (orginał zamontowany od nowości) ale rok produkcji prawdopodobnie 2007, to mnie trochę gubi.

Edytowane przez VW2001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Na początek chciałem się przywitać. Jest to mój pierwszy post na tym forum, jeżeli jest umieszczony w niewłaściwym miejscu to proszę o przeniesienie.

 

Około 2 miesięcy temu pojawił się problem z autkiem. Sporadycznie (raz na 1,5-2 tyg) zdarzyło się, że przez chwilę samochód był jakby lekko przymulony (dało się to wyczuć) przez kilka-kilkanaście sekund. I to w zasadzie jedyne objawy, że coś może być nie tak. Wtedy podłączyłem kabelek, odczytałem błędy i tak to zostawiłem bo nie miałem za bardzo czasu przy aucie majstrować. Spalanie pozostało na normalnym poziomie. Wtedy w sterowniku zapisały się błędy:

 

16556 System zbyt bogaty (strona 1)

brak osprzętu / nie związany ze sprzętem - BŁĄD SPORADYCZNY

16556 System zbyt bogaty (strona 1)

brak osprzętu / nie związany ze sprzętem

16487 Przepływomierz - wysokie napięcie

brak osprzętu / nie związany ze sprzętem - BŁĄD SPORADYCZNY

16804 System katalizatora poniżej progu wydajności strona 1

brak osprzętu / nie związany ze sprzętem

17549 Obliczenie mocy - wartość nieprawdopodobna

brak osprzętu / nie związany ze sprzętem

16825 System kontroli emisji z węglem aktywnym nieprawidłowy przepływ

brak osprzętu / nie związany ze sprzętem.

 

Przed świętami zacząłem szukać przyczyny. Filtr ok, lewego powietrza nie łapie. Na forum doczytałem również że warto sprawdzić EGR od początku do końca, a także przepływomierz i wydech (katalizator, sondy). Miałem się po kolei za to zabierać i stała się rzecz ciekawa: wywaliło mi błąd ABS/ESP, w którym jest informacja żeby odczytać błędy ECU. A w ECU teraz pojawia się już tylko:

 

16487 Przepływomierz - wysokie napięcie

brak osprzętu / nie związany ze sprzętem - BŁĄD SPORADYCZNY

 

Domyślam się, że raczej tutaj należy szukać przyczyny. Nie chciałbym na przypał wymieniać przepływomierza bo to kosztowna zabawka. Proszę o analizę logów. Być może na podstawie logów uda się potwierdzić, czy to jest przepływomierz, a może po prostu kabel (wygląda na nieuszkodzony, ale może jest jakieś mikropęknięcie które powoduje chwilowe zwarcie)?

 

Test robiony na 3 biegu mniej więcej od 1,5 do 6 tys. obrotów na Pb oraz LPG. Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

 

http://vaglog.rtnet.pl/rmalesa_154518.html

http://vaglog.rtnet.pl/rmalesa_154519.html

http://vaglog.rtnet.pl/rmalesa_154520.html

http://vaglog.rtnet.pl/rmalesa_154521.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy po odłączeniu wtyczki od przepływomierza silnik pracuje normalnie bez zmian czy tak powinno być.Kolo który kupił niepotrzebnie przepływke ma prawdopodobnie 5 styków i nie będzie pasowała.Nowy zakup trochę kosztuje.Chcę się upewnić,że to jest wina przepływomierza.Znalazłem firmy autlog na allegro w sklepie firmowym jest sporo drożej.Czy ktoś miał problem z częściami tej firmy.Gość daje 2 lata gwarancji ,tylko muszę dopytać jak będzie z gwarancją przy samodzielnym montażu.

Edytowane przez VW2001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie bierz zadnego autologa to guwno .jesli masz przepływke boscha to kup boscha jesli hitachi to kupujesz hitachi .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie bierz zadnego autologa to guwno .jesli masz przepływke boscha to kup boscha jesli hitachi to kupujesz hitachi .

 

Sory,że marudzę ale mam jeszcze do wyboru firmy Hans Pries 270zł, firma Magnetti Mareli 290zł ,firma hitachi 470 zł.Kolo który ma tą przepływkę wraca w tym tygodniu i będe wiedział czy jego pasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiona magnetimarelli logi na nowej 50 km na PB

 

kanał 32 -1,6% 7,8%

logi

http://vaglog.rtnet.pl/darusbryla_156028.html

http://vaglog.rtnet.pl/darusbryla_156029.html

z tego co widzę to wszystko do bani mam racje??????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmierz cisnienie paliwa pod obciazeniem bo czasy wtrysku sa za długie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zmierz cisnienie paliwa pod obciazeniem bo czasy wtrysku sa za długie .

Da radę to zrobić vagiem,jeżeli tak to który blok, kanał.Chyba, że powtórzę logi na płynnym dodawaniu gazu , czy to coś pomomoże

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VAG-iem nie sprawdzisz ciśnienia, a jedynie zewnętrznym manometrem wpinając się pod listwę paliwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
VAG-iem nie sprawdzisz ciśnienia, a jedynie zewnętrznym manometrem wpinając się pod listwę paliwa.

To na razie dam sobie spokój mam w domu mały szpital od listopada,co trzeci dzień wyjazd na wizytę do lekarza,nawet byłem dziś w obie strony 300 km Lublin.To co mogłem w mojej mocy zrobiłem.Chyba,że będę miał czas to podjadę na jakiś warsztat.Laptop w trasie ,co mnie zdziwiło że po 250 km błąd nie wyskoczył ale w pamięci vag było 2 razy 16555, spalanie Pb w granicach 7,5 l(po przejechaniu 50 km) według vaga. LPG wyszło 8,4 l jazda na LPG mieszana a po logach jest żle . Dzięki za podpowiedzi.Jak sprawdzę to dam znać.

Edytowane przez VW2001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam koledzy mam pytanko jaki jest kat wtrysku do silnika azm 2.0 115km? bo mam prablem po wymianie rozrzadu bardzo mulowaty sie zrobil pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Moj Passat avb wpada w tryb awaryjny, raz częściej raz rzadziej, prosze o analizę logów

logi.xls

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krolikkm, logi wrzuca się na strone vaglog. Dwa nie wiem co robi Twój post w rozmowie o lambda, kącie wyrzpedzenia i przepływce dla silników BENZYNOWYCH.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności