Skocz do zawartości
maxdg

spalanie w avb w normie?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kapsun
ooo własnie o to chodzi :D . Trzeba dbać o przewietrzanie silnika i turbo - wiem dlaczego średnie 7-8 L/100km, ja dbam :JC_fan:

 

Co to znaczy przewietrzenie silnika, turbo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co to znaczy przewietrzenie silnika, turbo?

intensywniejsze używanie pedału przyspieszenia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie wiem jak u Ciebie ale u mnie po przekroczeniu 1/2 wskazówka jakby szybciej opada

ja zauważyłem to samo ;]

 

a co do spalania takiego jak na foto - nie wierzę w takie cuda na prostej drodze, przy takiej prędkości. Jakbyś przełączył na FISie na średnie spalanie, a nie aktualne to byłoby lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co to znaczy przewietrzenie silnika, turbo?

 

praca silnika w całym zakresie obrotów do max, wtedy kierownice w turbo i łopatki poruszają się w pełnym przedziale, co działa pozytywnie - brak efektu zapiekania się. :)

 

BTW

w połowie lipca będę robił trase do Chorwacji, wtedy przeliczę realne spalanie wg tankowań i podam wyniki - porównamy :bezzebow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapsun
praca silnika w całym zakresie obrotów do max, wtedy kierownice w turbo i łopatki poruszają się w pełnym przedziale, co działa pozytywnie - brak efektu zapiekania się. :)

 

BTW

w połowie lipca będę robił trase do Chorwacji, wtedy przeliczę realne spalanie wg tankowań i podam wyniki - porównamy :bezzebow

 

 

możesz uchylić trochę więcej wiedzy, w jakim zakresie obrotów trzeba jechać i przez jaki czas żeby przedmuchać turbinę , sorry za tendencyjne pytania ale całe życie jeździłem benzyniakami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
możesz uchylić trochę więcej wiedzy, w jakim zakresie obrotów trzeba jechać i przez jaki czas żeby przedmuchać turbinę , sorry za tendencyjne pytania ale całe życie jeździłem benzyniakami

 

Problem jest przy jeździe miejskiej, jeżeli często śmigasz w trasy i nie zamulasz to problem zapieczonych kierownic raczej nie będzie Cie dotyczył

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapsun
Ja od czasu do czasu wlewam Liqui-Moly Diesel Purge i w drogę,na trzecim biegu ciągnę do 4500obr. tak ze 3-4 km oczywiście na rozgrzanym silniku.Musisz pamiętać że po takiej ostrej jeździe musisz dać turbinie parę minut czasu ,żeby nie odciąć jej smarowania wyłączając przedwcześnie zapłon.

Ale kazdy robi jak uważa za stosowne....

 

dziękuje wam za wyczerpujące odpowiedzi, reasumując przedmuchanie ma na celu usunięcie zbędnej "sadzy" (że to tak nazwę) z łopatek turbiny co przedłuży jej żywotność.

 

co jaki czas lub dystans robić taką czynność, biorąc pod uwagę że 80% jazdy to miasto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dziękuje wam za wyczerpujące odpowiedzi, reasumując przedmuchanie ma na celu usunięcie zbędnej "sadzy" (że to tak nazwę) z łopatek turbiny co przedłuży jej żywotność.

 

co jaki czas lub dystans robić taką czynność, biorąc pod uwagę że 80% jazdy to miasto.

 

nie tyle co z łopatek, ale z kierownic - poczytaj i pooglądaj sobie obrazki jak masz zbudowane turbo.

Jak często? Zależy od stylu jazdy, jeśli nie masz we krwi jazdy emeryckiej dieslami, to już pół biedy. Nasze tdi lubią obroty.

Ja przeciągam auto na 3-im biegu prawie do odcięcia i trzymam kilkanaście sekund...i dopiero zmiana na 4. Na autostradzie można na wyższych biegach powtarzać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapsun
nie tyle co z łopatek, ale z kierownic - poczytaj i pooglądaj sobie obrazki jak masz zbudowane turbo.

Jak często? Zależy od stylu jazdy, jeśli nie masz we krwi jazdy emeryckiej dieslami, to już pół biedy. Nasze tdi lubią obroty.

Ja przeciągam auto na 3-im biegu prawie do odcięcia i trzymam kilkanaście sekund...i dopiero zmiana na 4. Na autostradzie można na wyższych biegach powtarzać.

 

dzięki za pomoc, teraz jestem bogatszy o wiedzę silników TDI, pozdrawiam :ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to aktualne spalanie wg fis z przebiegu jak na zdjęciu, z czego 580km trasa a reszta w odcinkach po 15-20km

imag0277cr.th.jpg

 

imag0278l.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czym wy się chwalicie mi w mieście spali ko 8,5 l a na tasie średnie nie miałem miej niż 7,1 L może dlatego że kombi i w automacie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednym z powodów, który może wpływać na oszukiwanie w spalaniu na komp to lejący wtrysk czyli poprostu się kończy.

Na dniach bedę go wymieniał i coś wiecej wiedział. Mechanik spr. na komp i stwierdził że jeden jest do wymiany i powoduje to mało kopcenie na niebiesko po przygazowaniu lub jak postoi chwile na jałowym biegu i mu się depnie na gaz. Objawia sie to też nie równymi obrotami na jałowym biegu, takie małe wibrację.We wtorek wymieniam to więcej bedę wiedział i czy to napewno jest powodem nieprawidłowego wskazania spalania.

 

---------- Dodano o 16:19 ---------- Poprzednia wiadomość o 16:18 ----------

 

Mi na komp pokazuje 7.4 a z tankowania 5.8-6.0l na 100km w tym 30% miasto a wcale letkiej nogi nie mam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość passat_avb
Czas na podsumowanie.

Trasa 2650km z czego 1765km to jazda autostradami, jedna osoba plus bagaż około 55kg, średnia prędkość w/g wskazań FIS 76km/h, średnie spalanie wyniosło 5,4l/100km.

Ze spalania jestem zadowolony, często jechałem 170km/h a max prędkość to 218km/h.

W drodze powrotnej auto załadowane na full 2 +2 do tego box 470 litrów - łącznie około 580kg. Wprawdzie spalanie skoczyło do 6,3l/100km, ale moim zdaniem nie jest wygórowane zważywszy że podróż prowadziła przez zakorkowane drogi UK i przez Walię gdzie było sporo długich podjazdów.

Po pokonaniu 5950km, średnia prędkość spadła do 69km/h przy średnim spalaniu 5,9l/100km.

Myślę że jadąc do Polski mogłem zejść ze spalaniem poniżej 5l/100km, ale musiałbym jechać trochę wolniej co wydłużyłoby podróż ;)

Przy prędkościach do 120km/h spalanie chwilowe wahało się pomiędzy 3,6 a 4,3l /100.

 

dobre wyniki, gratuluję, chodź ta prędkość max to chyba z Giewontu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość passat_avb

 

Dokładnie 136mil/h

gitara, no to ja swoje AVB tez wezmę w długi weekend na autobahn i zobaczy ile poleci, zrobiłeś smaka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam,

w moim w AVB na trasie 400 km spalił średno 5,7 litra, (prędkość 80-120km/h)

[ATTACH=CONFIG]103433[/ATTACH]

 

a na dystansie 700 km , 35% miasto - 65% trasa - średnio 6,9 litra

 

a 100% w mieście spala od 7,5-9 litrów zależy od dynamiki jazdy,

U mnie bardzo podobnie i zastanawia mnie czy coś jest z nim nie tak. AVF spalał mi mniej, przy delikatniej jeździe 5 do 5,3l/100km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przed wyjazdem jeszcze poprawiałem mapę, znaczy trochę więcej paliwa podlałem w końcówce, wcześniej więcej jak 200 nie było szans.

 

Chyba tez bede musial wykonac taka korekte :P narazie bujnalem sie max 205 wg gpsu ale ile to czasu zajelo... Musze tez w pl skoczyc na hamownie bo nie wiem ile tam siedzi :/ golf 5 2.0 tdi idzie ze mna leb w leb od 100 do 160 potem zaczyna odchodzic :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Passata AVB posiadam od miesiąca, nieczipowany, dojeżdżam do pracy około 80km dziennie. Większość trasy - poza terenem zabudowanym. Opony 185/65/15 uniwersalne. Przeważnie spala 6.5l/100km. Najniższe spalanie do którego zszedłem do 5.8l/100km przy jeździe w okolicach 100km/h. Typowo po mieście jeszcze nie miałem okazji pojeździć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przejechałem blisko 2k kilometrów po Polsce (trasa z pomorza na same krańce województwa lubelskiego). Średnią prędkość miałem 93km/h i spalanie według komputera wynosiło 6,3 (3 osoby w aucie + nieduże bagaże).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim spalanie w mieście max ok 6,8 l/100 km, tylko na vervie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spore mecie te spalanie, u mnie latem na 18" spokojnie schodzę na 5,8. zimą 6.5 na 15" oczywiście w trasię ok 30 km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności