Skocz do zawartości
maxdg

spalanie w avb w normie?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość szyba

witam jestem nowy i ciesze sie ze zalogowalem sie na tym forum mam paska 2,5roku i po przeczytaniu tego forum nie musze martwic sie ze moj pasek tyle pali okazuje sie ze pali w normie miasto8-10 trasa 6,5-7,5 dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no a mnie zakoczylo to co mi komputer pokazuej w sobote wyczyscilem egr bylo ok.. w poniedzialek odpalam przy rozgrzanym sinlik przy ruszaniu pokazuje 25 -30 l.. nieiwem jak to mozliwe przed weekendem pokazywalo normalnie 18 max przy ruszaniu.. nagle jakby zwiekszylo sie spalanie.. co sie stalo pomocy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam jestem posiadaczem passia od 3 tygodni i mam takie pytanko:

na trasie pali mi 5.5 l ( raz spalił 5.3 ale jazda jak dziad) , po mieście 8 l , wymieniłem już czujnik g2 i spalanie spadło o ok. 2 l.

Kolega ma 130 km (kombi) i jemu pali 6.5 l więc czy mam jeszcze coś padniętego bo tak mi się wydaje że trochu za dużo.

Zauważyłem że poci mi się z pod uszczelki pod pokrywą zaworów , może mieć to jakiś wpływ naspalanie

185.000 tys/ 2002 sedan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój awx w mieście 8,5, trasa 6,5.

130KM w mieście 6,5l jest nierealne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mój awx w mieście 8,5, trasa 6,5.

130KM w mieście 6,5l jest nierealne.

kolego ale temat jest konkretnie o AVB a nie o AWX tak więc to nic nie wnosi do tematu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam jestem posiadaczem passia od 3 tygodni i mam takie pytanko:

na trasie pali mi 5.5 l ( raz spalił 5.3 ale jazda jak dziad) , po mieście 8 l , wymieniłem już czujnik g2 i spalanie spadło o ok. 2 l.

Kolega ma 130 km (kombi) i jemu pali 6.5 l więc czy mam jeszcze coś padniętego bo tak mi się wydaje że trochu za dużo.

Zauważyłem że poci mi się z pod uszczelki pod pokrywą zaworów , może mieć to jakiś wpływ naspalanie

185.000 tys/ 2002 sedan

 

podajesz dane wg kompa czy wg tankowań? Komp może zawyżać.

AVB wcale nie musi palić mniej niz inne silniki tdi vw. U mnie jazda w mieście oscyluje w granicach 8 l. przy mocnym deptaniu. Trasa 6,5 l/km i nigdy nie było mniej, jazda do 3,5tyś/obr w długich dystansach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam afn silnicek i w trasie 5.0 lub mnij zalezy jak jade a w miescie potrafi i 7,5 heh , ale jak by nie bylo najlepszy debesciak afn :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja mam afn silnicek i w trasie 5.0 lub mnij zalezy jak jade a w miescie potrafi i 7,5 heh , ale jak by nie bylo najlepszy debesciak afn :)

 

To ja od siebie coś dodam iż mój AFN to ma dość syty apetyt na trasie. Ostatnio to nawet potrafił mi spalić 8,2. :bezzebow A dla ciekawostki napiszę że od czasu do czasu mój tatuś ma przyjemność bujać się moim Passacikiem(Sceniczek pokazał rogi:lol) i wczoraj obskoczył trasę Mielec - Wrocław- Mielec ciesząc się średnim spalaniem na poziomie 4,8 L/100. Po prostu szok co ten silnik potrafi spalić. Proszę nie usuwać mojego postu ze względu iż nie dotyczy on silnika AVB:noniebardzo

Pozdrawiam Konrad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie jazda w mieście oscyluje w granicach 8 l. przy mocnym deptaniu. Trasa 6,5 l/km i nigdy nie było mniej, jazda do 3,5tyś/obr w długich dystansach

 

U mnie jako, że do pracy 4 km przez miasto, potem powrót, jakieś zakupy czasem junior odebrany ze szkoły i wychodzi koło 10km/ dziennie i wszystko " w koło komina" spalanie 8l na mieście to norma, w zimie nawet 9-10l/100km.

 

Na trasie raz zrobiłem 5.5l/100km w drodze nad morze, ale jechałem tak 120-130km/h.

Wszystkie powyższe wyniki na podstawie tankowań bo kompa niet.

 

Ogólnie średnio ponad 7l/100km wychodzi, ale czasami trzeba suszarkę przegonić i się człowiek zapomni na dłużej to wciągnie więcej.

Do oszczędnej jazdy używam Lumpka 1.4tdi żony. :cool

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

.... ale czasami trzeba suszarkę przegonić .... :cool

 

 

ooo własnie o to chodzi :D . Trzeba dbać o przewietrzanie silnika i turbo - wiem dlaczego średnie 7-8 L/100km, ja dbam :JC_fan:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja mam afn silnicek i w trasie 5.0 lub mnij zalezy jak jade a w miescie potrafi i 7,5 heh , ale jak by nie bylo najlepszy debesciak afn
:wmorde a temat jest o AVB a on z AFN-em wyjeżdża
U mnie jako, że do pracy 4 km przez miasto, potem powrót, jakieś zakupy czasem junior odebrany ze szkoły i wychodzi koło 10km/ dziennie i wszystko " w koło komina" spalanie 8l na mieście to norma, w zimie nawet 9-10l/100km.
no i na takim odcinku to niżej nie zejdziesz ,wiem sam po sobie jak jadę do roboty to na 7 km średnio to właśnie pomiędzy 8 a 9 na 100 km komp okazuje ale jeszcze jest tak że 4 osoby w aucie
czasami trzeba suszarkę przegonić i się człowiek zapomni na dłużej to wciągnie więcej.
ale to jest norma dla każdego TDI :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jadąc w góry postanowiłem przetestować spalanie mojego paska, zatankowane pod korek wyjazd Katowice-Długopole Zdrój (niedaleko Kłodzka) w jedną stronę trasami krajowymi w drugą połowa A4 a połowa krajowe, ok 100km po górach. Prędkośc srednia po krajowych 100km/h autostrada ok 140-180km/h. Po powrocie podjazd na tą samą stacje i tankowanie do pełna. Komputer pokazywał spalanie 6.5l a z obliczeń wyszło 5,17l. Wiec raczej troszkę mnie to zdziwiło ale pozytywnie. A i jechałem bez klimy.

Edytowane przez reo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w mieście 8 spali spokojnie - dynamiczne ruszanie spod świateł, klima itd.

u mnie w trasie spala lekko 7-8 l/100 ale z tego względu, że ja robię trasy 1000km w jedną stronę i jadę szybko (nie zależy mi na oszczędności, a na czasie ;) ) jak jadę spokojnie, powiedzmy do 120km/h pali koło 6l (chociaż dawno takiej cyfry nie widziałem :D )

 

p.s. a co do wyświetleń komputera to u mnie raczej się zgadza, zazwyczaj "Bitte tanken" zapala się jak mam niby na 70km jeszcze ropy

 

wtryski podają w normie , nowy czujnik temp. podwójny i termostat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam w takim razie na jazdę ile kilometrów dusza zapragnie :) A pozatym moja żona prowadzi od roku dokładną dokumentacje ile tankuje i ile przejeżdża km oraz za jaką kwotę, więc te dane też mogę udostępnić.

Edytowane przez reo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Prędkośc srednia po krajowych 100km/h autostrada ok 140-180km/h. Po powrocie podjazd na tą samą stacje i tankowanie do pełna. Komputer pokazywał spalanie 6.5l a z obliczeń wyszło 5,17l. Wiec raczej troszkę mnie to zdziwiło ale pozytywnie. A i jechałem bez klimy.

 

Takie bajki to dla grzecznych dzieci- piszesz bzdury i robisz ludziom wodę z mózgu.

 

chłopie z takimi prędkościami 140-180 i spalanie 5.17-6,7l ?! ciekawe z jakiej górki :D Albo kilka razy dałeś mu w palnik do 140, 180 i jechałeś tak 5km, a później emerycko. Przy skrzyni 6stce mógłbyś pomarzyć o 5litrach przy takich prędkościach, a co dopiero 5tce. Masakra z twoim spalaniem :D Kit kit jeszcze raz kit

 

p.s. ja jeżdżę cały czas z zapiętym tempomatem na 160km/h licznikowych i czy z komputera czy z własnych obliczeń zawsze wychodzi mi od 7 do 8l. I biorąc pod uwagę dystans jaki pokonuję są to na pewno prawidłowe obliczenia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na drodze krajowej 90-100 Kłodzko-Niemodlin, potem A4 Niemodlin-Katowice prędkość stała 140 a przy wyprzedaniu do 180. Kitów nie wciskam bo nie mam po co, a podaje tylko to co mi wyszło z wyliczeń. W zeszłym roku trase Katowice-Świnoujście i spowrotem zrobiłem z wynikiem 5,5l/100. Jak żona wróci z pracy podam kilka przykładów z zapisków w notesie z ilością litrów zatankowanych i ilością kilometrów. Sam jestem zaskoczony spalaniem samochodu...

 

A naprawdę jak ktoś nie wierzy zapraszam na jazdę przy zatankowaniu pod korek :)

 

A spalanie przy krótkich odcinkach to już zależy od ciężkości prawej stopy 6,5-8l.

Edytowane przez reo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na drodze krajowej 90-100 Kłodzko-Niemodlin, potem A4 Niemodlin-Katowice prędkość stała 140 a przy wyprzedaniu do 180. Kitów nie wciskam bo nie mam po co, a podaje tylko to co mi wyszło z wyliczeń. W zeszłym roku trase Katowice-Świnoujście i spowrotem zrobiłem z wynikiem 5,5l/100. Jak żona wróci z pracy podam kilka przykładów z zapisków w notesie z ilością litrów zatankowanych i ilością kilometrów. Sam jestem zaskoczony spalaniem samochodu...

 

A naprawdę jak ktoś nie wierzy zapraszam na jazdę przy zatankowaniu pod korek :)

 

A spalanie przy krótkich odcinkach to już zależy od ciężkości prawej stopy 6,5-8l.

 

Cudowne masz to autko :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapsun

witam,

w moim w AVB na trasie 400 km spalił średno 5,7 litra, (prędkość 80-120km/h)

[ATTACH=CONFIG]103433[/ATTACH]

 

a na dystansie 700 km , 35% miasto - 65% trasa - średnio 6,9 litra

 

a 100% w mieście spala od 7,5-9 litrów zależy od dynamiki jazdy,

Edytowane przez kapsun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już w tym temacie ale to było jak miałem skrzynię 5-kę :)

 

 

Dziś chcę się pochwalić nowym wynikiem :P Jadąc ostatnio trasą Polska>Czechy>Austria udało mi się zejść do spalania na fisie 5,7 litra. Po spaleniu około połowy zbiornika miałem już tyle przejechane :

dsc09178f.jpg

 

 

Fis wskazywał że moge jeszcze przejechać około 560 km co daje łączny wynik/ zasięg na jednym baku około 1160 km :)

 

I wcale nie jechałem wolno :) Czechy trochę wstrzymują ale reszta trasy to prędkości do 150 km/h z przeważającą prędkością 140 km/h. Auto dwie osoby plus pełny bagażnik, i trochę na siedzeniach tylnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności