Skocz do zawartości
maxdg

spalanie w avb w normie?

Rekomendowane odpowiedzi

ciekawy ile opinni tyle zuzyc . Podziele sie historia .Pan ,ktorego pozdrawiam z pieknej B-5 mowil ze 2005r ostatni wypust tego modelu,puscil sie z pania w niedziele nad morze to jest jakies 15 km w jedna strone mowil ze jak wyjezdzal z garazu to wyswietlilo mu sie ze ma ropy na 55km nie chcial tankowac bo chcial dolac jakis specyfik do paliwa gdzie pisalo ze wlac na caly zbiornik przed tankowaniem. Mad Morzem autko troche pochodzilo i zgaslo . a na wyswietlaczu jeszcze bylo ze paliwa jest na 18 km.Po godzinie w mrozie nad morzem dowiozlem panu 5 litrow ropy taksowka i passacik odpalil z kabli bo bateria tez juz padala. Pan powrocil te 15 km do miasta. Wiec to co sie wyswietla panowie koledzy na wyswietlaczu to trzeba liczyc z duza rezerwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego andrew9999, a tak ogółem to o co chodzi ? :ocochodzi

Bo my tu raczej o spalaniu, a nie o nie poprawnie wyświetlanych informacjach na Fisie. :haha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

mi ten silnik spala zima w sredniej jezdzie przy okolo -10c - 15c oklo 8,5 litra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mam takie pytanie czy u was po odpaleniu średnie chwilowe spalanie rozpoczyna się od 100 l/100 km i spada w miarę jazdy? czy moze mam jakis czujnik do wymiany. Przez ten moment spalanie na kompie umnie cały czas jest zszawyzone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a mam takie pytanie czy u was po odpaleniu średnie chwilowe spalanie rozpoczyna się od 100 l/100 km i spada w miarę jazdy?
rzecz normalna tylko że nie zaczyna się od 100 tylko gdzieś tak w granicach ok 45 i wzrasta do 99(w tym czasie co garaż zamykam:P ) i jak ruszam to spada i tak ma być , kiedyś znalazłem gdzieś na forum że idzie to jakoś skasować tzn aby ci pokazywało chwilowe normalne spalanie to trzeba było coś przytrzymać ale nie wiem dokładnie co i jak ale jest to na forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy mam problem u mnie w AVB pokazuje na Fisie spalanie średnie 9,5l/100km a po zmierzeniu samemu wychodzi około 7l/100km na postoju pokazuje mi na rozgrzanym silniku 0.9l/h co to może być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam podobny problem mój pasat pokazuje średnie spalanie 8,4 a w rzeczywistości spala 6,4 może ktoś ma propozycje co jest nie tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pokazuje na Fisie spalanie średnie 9,5l/100km a po zmierzeniu samemu wychodzi około 7l/100km
ale średnie z fis-a z całego baku przejechanego za jednym odcinkiem czy w kilku różnych odcinkach ?? ,a po za tym mi też jak jadę do roboty to mi pokazuje spalanie 9,5 a średnia z baku wychodzi ok 7 bo jest zima tak wiec się tym nie przejmuje
na postoju pokazuje mi na rozgrzanym silniku 0.9l/h co to może być
a masz wtedy włączony nawiew ?? bo jak tak to może tak pokazywać a jak nie masz włączonego to było już o tym na forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam automata i siedze w Norwegii tutaj jezdzi sie spokojnie i autko pali mi okolo 7 w tym jakies 65% trasa i 35% miasto. 2 tyg temu zalozylem kola 225/40/18 i spalanie wzroslo o jakies 0,8/100km. No ale coz, trzeba placic za wyglad :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja mam automata i siedze w Norwegii tutaj jezdzi sie spokojnie i autko pali mi okolo 7 w tym jakies 65% trasa i 35% miasto. 2 tyg temu zalozylem kola 225/40/18 i spalanie wzroslo o jakies 0,8/100km. No ale coz, trzeba placic za wyglad :P

 

no przy tym silniku - musi się odczuć niestety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rzecz normalna tylko że nie zaczyna się od 100 tylko gdzieś tak w granicach ok 45 i wzrasta do 99(w tym czasie co garaż zamykam:P ) i jak ruszam to spada i tak ma być , kiedyś znalazłem gdzieś na forum że idzie to jakoś skasować tzn aby ci pokazywało chwilowe normalne spalanie to trzeba było coś przytrzymać ale nie wiem dokładnie co i jak ale jest to na forum

 

może ktoś mi pomoc odnaleźć wątek o tym co pisze kolega?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no przy tym silniku - musi się odczuć niestety

 

No tak ale za 2 tyg jade na chipowanie mojego paska i po tym chipie bedzie mial okolo 130 koni i moment troszke bedzie wiekszy wiec mysle ze bedzie duza poprawa, bo te 101 kucykow to stanowczo za malo w dodatku mam kombiaka. Dam znac jakie efekty jak juz bede po.... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. Jak widzę temat o AVB to musze cos napisać :lol

 

a więc u mnie:

 

> spalanie przy 30% miasto 70% trasa - 6 l przy obecnych temp. do 15*C. Jazda dynamiczna.

> spalanie przy 30% miasto 70% trasa - 6,7 l przy temperaturach do -15*C > jazda jak z jajkiem :lol w końcu zima :P

> spalanie 100% trasa 5,2 l - prędkości do 120 km/h sprawdzone bo przejechałem 1130 km na baku ale rezerwa sie już paliła.

> spalanie 100% trasa 6,5 l - prędkości do 150 km/h

 

>spalanie na jałowym 0,4 l/h (wskazania Vag)

> kat synchronizacji 0,0 stopnia (jak zimny skacze do 0,2)

 

Jest to spalanie nie z fisa ( bo nie mam :P ) lecz z zatankowanych litrów.

 

Także dziwi mnie że macie tak duze spalania..... dla uzupełnienia dodam:

 

>opony zimowe 195/65 R15

>opony letnie 205/55 R16

> wersja SEDAN

> zanim wskazówka temperatury sie nie podniesie z 50*C nie pałuje silnika i jade zazwyczaj do 70 km/h (max 2 tys obr.)

 

a najważniejsze moim zdaniem to styl jazdy. Silnik AVB naprawde może się odwdzieczyć niskim spalaniem.

 

bo te 101 kucykow to stanowczo za malo

 

owszem... jak samochód pełniutki to czuć wtedy najwieksze braki... też się przymieżam na chip ale inna rzecz utkwiła mi w głowie :lol

 

a tu mały pokaz jak AVB lata ---- nie jeden AWX i AVF by się powstydził :haha

 

Dwie osoby... pełny bak :lol

http://www.youtube.com/watch?v=PebT21eyaP4

 

 

pozdro i miliona kilometrów :D

Edytowane przez mnichu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tu mały pokaz jak AVB lata ---- nie jeden AWX i AVF by się powstydził :haha

 

No dobra moze i to jest avb ale napewno nie ma 101 kucykow tylko jest po chipie i ma wiecej...:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No dobra moze i to jest avb ale napewno nie ma 101 kucykow tylko jest po chipie i ma wiecej...

 

Lepiej zeby nie był :lol to by oznaczało że już chipa sobie nie dodam :( Ale skoro jak mówisz że po chipie... to może stąd u mnie nizsze spalanie ?

 

 

a żeby nie odjezdzać od tematu.... Ten AVB ciągnąc przyczepke (dużą ale jeszcze "lekką" bez plandeki ) na trasie - prędkości do 120 km/h wychodzi 8l wiec już nie jest tak kolorowo :D

 

 

maxdg, Twój silnik łyka tego paliwa w normie ale mógłby napewno mniej :) Może zrób logi dynamiczne i statyczne to może ktoś więcej coś powie..

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Mam podobny problem mój pasat pokazuje średnie spalanie 8,4 a w rzeczywistości spala 6,4 może ktoś ma propozycje co jest nie tak

 

Mówię o średnim spalaniu na całym baku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No dobra moze i to jest avb ale napewno nie ma 101 kucykow tylko jest po chipie i ma wiecej...

 

 

no i był box :( nie wiem jak to mozliwe że go wcześniej nie zauważyłem... sprzedałem te puszke za 200 zł i dodałem troche kasy i pojechałem na chipa :lol teraz jest jeszcze lepiej :lol

 

pozdrawiam i przepraszam za off topic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

ja mam swojego passata avb i na trasie zchodze tak do 5.8 l/100 km...

wiadomo w mieście kolo 7 sie kręci :)

może to zaleta za w aucie z 2002 r mam tylko przejechane 95 tyś km ;D

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może to zaleta za w aucie z 2002 r mam tylko przejechane 95 tyś km ;D

pozdrawiam

 

A te pozostale 200 tys to sam mu sciagneles z blatu czy tak juz kupiles :) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności