Skocz do zawartości
maxdg

spalanie w avb w normie?

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za info lecz myslałem o czyms takim lub podobnym http://allegro.pl/promocja-tester-diagnost-vag-506m-kkl-can-uds-pl-i5630781547.html dużo tego na rynku a chciałbym z doświadczenia forumowiczów dowiedziec się który wart swojej ceny i przedewszystkim czy funkcjonalny i sobie z nim bez problemu poradzę.Wolę kupic coś lepszejszego niz za mniej produkt robiony malutkimi rączkami:noniebardzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dużo tego na rynku a chciałbym z doświadczenia forumowiczów dowiedziec się który wart swojej ceny i przedewszystkim czy funkcjonalny i sobie z nim bez problemu poradzę
nie wiem czy zaglądałeś do tego tematu bo tam się wypowiadają odnośnie interfejsów http://forum.vw-passat.pl/threads/3825-Interfejs-OBDII-jaki-wybrac , a jak coś to dużo bardzo ludzi poleca sprzęt kupowany tutaj i jak coś to tam ci nawet doradzą http://viaken.pl/pl/diagnoza-vag/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za info lecz myslałem o czyms takim lub podobnym http://allegro.pl/promocja-tester-di...630781547.html dużo tego na rynku a chciałbym z doświadczenia forumowiczów dowiedziec się który wart swojej ceny i przedewszystkim czy funkcjonalny i sobie z nim bez problemu poradzę.Wolę kupic coś lepszejszego niz za mniej produkt robiony malutkimi rączkami

 

No to zapomnij o tym wynalazku...

 

Kupujesz kabel od Viaken.pl do tego ściągasz z neta program Vag com 311 i robisz wszystko co się da zrobić Vagiem w Twoim aucie.

Testery są dobre do odczytu i kasowania błędów zazwyczaj...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za wyczerpujacą odpowiedź , o coś takiego mi chodziło ,mój "problem" uważam za zamknięty - ma byc o spalaniu nie VAG-u

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja do pracy ma 2,5 km więc jazda "w około komina". Jako, że nie mam kompa to spalanie liczę po litrach na dystrybutorze. Wychodzi 9-10l/100km. Koników troszkę więcej niż w serii więc tak ma być i już. Ostatnio zrobiłem trasę ponad 200 km i w dodatku z "zamarzniętym" serwem, więc non stop z lekko hamującym samochodem, wyszło 7l/100km. Z moich obserwacji po 3 latach jeżdżenia pasiorem AVB apetyt w zimie 9l czy 10l w mieście to norma. Latem zaś 7l-8l. W trasie czasami da się lekko zejść poniżej 6l/100km.

 

Ten wpis należałoby oprawić w ramkę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Trochę dziwna sytuacja ze przy takiej temp 60 stopni spalanie na postoju jest takie samo jak przy rozgrzanym silniku

 

Nie dawało mi to spokoju więc sprawdziłem wczoraj: -3 st w garazu silnik odpalony spalanie 0,5 , po minucie już 0,4 ,po 5 min. na obrotach 4500 spalanie 5,2 (termostat zakupiłem i jednak będę wymienial na dniach,bo z tego co czytałem na forum banalnie prosty nawet na takie warunki)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczepiam sie pod temat...1,9tdi atj spalanie obecnie 12,6l/100km. Na vagu wyswietla tylko blad egr,a czujnik temperatury wymienilem i jest ok. Od czego zaczac sprawdzanie?

Edytowane przez R@lph

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korekcje pompek, bipy, synchro rozrządu, termostat. Spalanie rzeczywiście masz kosmiczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam też mnie trapi dość wysokie spalanie, niby w trasie spala około 7 ltr ale już po mieście ( bez większych korków) spalanie sięga 11 ltr .Myślę że nawet jak na automat to dużo , pompki były sprawdzane i ustawiane , wydaję mi się ,że mam problem z czujnikiem temperatury przestał mi pokazywać temperaturę , założyłem używkę teraz wskazanie jest ok ale załącza mi wentylator ten od klimy ( klima jest na eco) a wentyl pracuje . Może to być przyczyna takiego spalania , mam interfejs ale program polski vag nie pokazuje chyba temperatury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj avb srednio pali OK. Od 4,2 do 5,0l. Na postoju 0,5l/h .Wczoraj zatankowalem I weszlo 70l na podwyzszeniu. Jutro wrzucę zdj. Lub film na yt. Głównie robię dłuższe trasy takie ok 100KM i prędkość zróżnicowana od 70KM/h do 140 w porywach i bardzo lekkim gazem, te silniki ogólnie bardzo mało palą pod warunkiem że jedzie się nimi plynnie,stałą prędkością. A i bym zapomniał, felgi 17 225/45 . Od czasu do czasu włączona klima. Wczoraj zrobiłem trasę Starogard Gdański - Władysławowo i z powrotem wszyło 4,4l średnie. Paliwo od Putina :D sam jestem zdziwiony takimi wynikami ale z własnego doświadczenia wiem że jest to realne, gdyż nie jest to mój pierwszy avb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój AVB zrobił około 960 km od zbiornika zatankowanego pod korek do około 30KM od zapalenia się rezerwy.

Spisywałem sobie dane z kursów i wychodzi średnie spalanie w przedziale 6 - 6,5 litra włączając w to wszystkie sytuacje w jakich znajdzie się auto w trasie. Pędzenie po 160 km/h, ciąganie się w korkach, po lasach, po miastach, po dołach itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Za chwilę będziemy czytać że auto łapie notfaulty [emoji3]

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Chyba nolaufy ;) niech kolega przeciagnie trochę tu i uwdzie na rozgrzanym pod 4,5 tys co by gruszka w pełnym zakresie pochodziła ;)

Mój Avb pali trochę więcej ale pogodzilem się z tym [emoji13]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To przejęzyczenie to dobrodziejstwa słownika w telefonie ?, co do spalania mój także pali więcej. Wszystko zależy od stylu jazdy, ale byłem ciekawy czy jest możliwe osiągnąć takie niskie spalanie przy autostradowej prędkości... Jak widać jest to możliwe. Dziękuję za radę, ale znam zasadę jazdy samochodem z silnikiem diesla.

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Ta rada to do kolegi od rekordowo niskiego spalania co by no laufow nie lapal ;) ja też z telefonu i tak sie cytuję ch..... Tutaj i przez to te nie porozumienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panewki z AVB, możecie mi powiedzieć jakie macie wskazania jadąc na drugim biegu 20 km/h ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, StreamHD napisał:

Panowie i Panewki z AVB, możecie mi powiedzieć jakie macie wskazania jadąc na drugim biegu 20 km/h ?

 

W okolicach 6l/100km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. No to chyba programik TORQUE mi fałszuje odczyt bo jak się toczę 20 km/h na 2 to mi pokazuje +/- 9 litrów spalanie.

Na wysokich biegach i prędkościach wskazania są prawidłowe, a na niskich mocno zawyżone według programu, chyba, że faktycznie auto pali duzo na niskim biegu i niskiej prędkości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności