Skocz do zawartości
jaro1005

Ciężko pali przy niskich temp. po dłuższym postoju - CO TO MOŻE BYĆ ?

Rekomendowane odpowiedzi

a jak wlozysz nowa turbine to nie zapomnij odkrecic wtryskow i pokrecic rozrusznikiem zeby wyplulo olej ktory dostal sie do komory spalania

obstawiam, że sam tego nie będzie robił :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

równiez serdeczne ;)

DZIĘKUJE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie;) Postaram się w miarę jasno opisać mój problem i mam nadzieje że niektórym pomoże naprawić awarię i zaoszczędzić sporo pieniędzy. Więc tak silnik 1.9tdi AVF objawy po dłuższym postoju ciężko odpalał przy temperaturach poniżej +10stopni a jak już oplalił nierówno pracował dymił i strasznie śmierdziało taki gryzący zapach i też wielki dylemat co tu zrobić jeden mechanik i drugi sporo siana w plecy a naprawa awarii kosztowała kilkanaście złotych a chodzi dokładnie o CZUJNIK TEMPERATURY PŁYNU CHŁODNICZEGO. Jeśli ktoś ma podobne objawy do tego było tak że jak kręciłem samochód po chwili zapałił nierówno pracował gasiłem go i potem odpalał od strzała. A i chciałbym przestrzeć przez jednym mechanikiem który chciał mnie naciągnąć nie dość że na wymiane pompowtrysków co mu się udało ale na wymane kompletnego rozrządu koszt tego wszystkiego to 2500zł nieźle co. Facet ma swój warsztat w Bolszewie koło Balex-metalu niesamowity kanciarz i oszust niby ładnie gada ale próbuje klienta mega naciągnąc. Mam nadzieje że komuś w jakimś stopni pomogłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie karzdy ma od razu uwalony czujnik temperatury, a jeżeli nawet to jest to bardzo łatwo to sprawdzić vagiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak miałem jak temperatura spadła poniżej zera, długo trzeba było kręcić, po odpaleniu szarpało budą, 3 z 4 świec było spalone, po wymianie wszystkich, wszystko wróciło do normy, tylko zagrzewam świece 2-3 razy w mrozy poniżej -10 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tylko zagrzewam świece 2-3 razy w mrozy poniżej -10 stopni.

to tylko skracasz ich żywot i jest to totalną głupotą :> czemu rozpisywać się mi nie chce ale wszystko jest na forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności