Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś wcześniej pisał ze nawymieniał się wszystkiego a winny był korek który słabo trzymał ciśnienie i się układ nie odpowietrzał. Podmieniałeś korek w zbiorniczku? To w sumie oczywiste że ciśnienie powinno być i powinno syknąć po odkręceniu dlatego mało kto o tym wspomina. Wężyki powrotne te cienkie które odpowietrzają układ masz drożne? Dmuchałeś w nie jak był układ pusty do sprawdzenia? Zbiorniczek masz gorący jak się auto nagrzeje (jak tak to jest krążenie tym cienkim przewodem i powinien się odpowietrzać)? Ogólnie trochę może zejść przy gazowaniu bo pompa wody zwiększa obroty ale ze 4 cm to trochę chyba dużo. Wyglada jakby na obrotach pchał wodę a na wolnych się cofała bo może jakaś poduszka powietrzna gdzieś jest. hmmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie chyab tez to czeka, jedyna nadzieja jeszcze ze sie uklad zapowietrzyl.. Czy ktos zna jakis prosty sposob na odpowietrzenie ukladu chlodzenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja tez wymienialem nagrzewnice.problem byl taki ze z prawej strony lecialo zimne powietrze a i z lewej kiepsko. Czyscilem te pipe jak pisza wyżej przy scianie grodziowej roztworem octu troche syfu wylecialo ale to nie pomoglo. wymiana zajela mi godzinke. Nie dopuszczalem mysli jak moze nagrzewnica nie grzac w polowie. ale ona jest tak skonstruowana ze zapycha sie wlasnie od prawej strony coraz dalel i dalej obieg niby jest ale tylko z lewej strony. Po wymianie bardzo szybko sie nagrzewa i jest goraco jak w piekarniku.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

IMG_3861_www.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak uporałeś się z tymi rurkami nie jest łatwo je rozłączyć nawet z pomocą kogoś, ja wykręciłem tą małą śrubkę i wraz nie ma swobodnego manewrowania rurkami i myślę jak się za to zabrać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecinasz rurki od nagrzewnicy i ja wyciagasz , odkrecasz opaski i bez broblemu wyciagasz uciete rurki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wtedy caly plyn do wymiany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przecinasz rurki od nagrzewnicy i ja wyciagasz , odkrecasz opaski i bez broblemu wyciagasz uciete rurki.

 

a nie ma później problemu z włożeniem nowej ? bo nie chciał bym sobie zrobić większego problemu niż mam też myślałem żeby tak zrobić ale obawa przed wkładaniem nowej powstrzymała mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Suchajta pany tutaj macie fajny filmek jak sie dostac do nagrzewnicy. Gosciu akurat wymienia silniczek ale fajnie wszystko widac, nie powinniscie miec problemow z wyjeciem nagrzewnicy. patrzcie do konca bo gosciu nie nagral jak rozbiera oslony ale jest jak wszystko sklada. A wiec nagrzewnice wyjmujecie od strony kierowcy. wywalacie oslone tunelu 1 srubka pod zaslepka. Oslona pod kolanami na 3 srubki. nawiew 1 srubka. oslona nagrzewnicy 3 srubki. Dalej zrobilem tak- uszykowalem sobie miske nawiercilem dziurke na dolnej rurce tak zeby caly plyn zszedl wiertlem chyba 3 mm. Odkrecacie korek zbiorniczka wyrównawczego zaczyna leciec plyn ladnie do miseczki 1 litr moze 2. mozna zwalic od sciany grodziowej waż ale i tak nie zleci calosc z nagrzewnicy. Gdy juz strumien plynu opadl i zaczelo tylko siapic wkrecilem wkreta. przecinacie np. brzeszczotem rurki od strony nagrzewnicy oczywiscie! Tak okolo 2 centymetry za opaskami. Wysowacie nagrzewnice. odkrecacie opaski i je odsowacie na bok. Teraz mozna w latwy sposob wyciagnac reszte obcietych rurek. Uwaga odnosnie nagrzewnicy ja kupilem bez nakladek plastikowych z przodu i z tylu. Nalezy je przelozyc . oraz brakowalo pianki na górze i na dole. kubilem w briko taka uszczelke samoprzylepna z pianki do okien. jezeli nie dacie takich uszczelnien bedzie wam dmuchalo na boki. oringi gumowe zostawilem stare. przy montażu nasmarowac troche tawotem rurki i oringi zeby lekko weszlo. Nie ma panowie z tym takiej tragedi wbrew pozorom to latwa operacja dacie rade spokojnie a wiec do roboty. na spokojnie 2 godzinki i bedziecie mieli cieplo jak w kotlowni. A tym mechaniorom to podziekujcie bardzo za takie rady ze trzeba deche zwalac jezeli macie taka nagrzewnice jak na filmie to na tysiac procent wychodzi bestia bez najmniejszego problemu. Ja mam 2005 rok i chyba sie tam nic nie zmienilo nawet po lifcie. NIECH MOC BEDZIE Z WAMI

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Ja kupilem dokladnie taka http://allegro.pl/nagrzewnica-golf-v-passat-b6-octavia-ii-denso-i6215501900.html widac na zdieciu ze brakuje tych nakladek jest tylko 1 uszczelka.

Gotowa do zalozenia powinna wygladac tak http://allegro.pl/nowa-nagrzewnica-vw-golf-v-vi-passat-b6-b7-cc-eos-i6182476510.html

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a da radę samemu później wcisnąć nowe rurki od nagrzewnicy ? bo tego się obawiam najbardziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Suchajta pany tutaj macie fajny filmek jak sie dostac do nagrzewnicy. Gosciu akurat wymienia silniczek ale fajnie wszystko widac, nie powinniscie miec problemow z wyjeciem nagrzewnicy. patrzcie do konca bo gosciu nie nagral jak rozbiera oslony ale jest jak wszystko sklada. A wiec nagrzewnice wyjmujecie od strony kierowcy. wywalacie oslone tunelu 1 srubka pod zaslepka. Oslona pod kolanami na 3 srubki. nawiew 1 srubka. oslona nagrzewnicy 3 srubki. Dalej zrobilem tak- uszykowalem sobie miske nawiercilem dziurke na dolnej rurce tak zeby caly plyn zszedl wiertlem chyba 3 mm. Odkrecacie korek zbiorniczka wyrównawczego zaczyna leciec plyn ladnie do miseczki 1 litr moze 2. mozna zwalic od sciany grodziowej waż ale i tak nie zleci calosc z nagrzewnicy. Gdy juz strumien plynu opadl i zaczelo

tylko siapic wkrecilem wkreta. przecinacie np. brzeszczotem rurki od strony nagrzewnicy oczywiscie! Tak okolo 2 centymetry za opaskami. Wysowacie nagrzewnice. odkrecacie opaski i je odsowacie na bok. Teraz mozna w latwy sposob wyciagnac reszte obcietych rurek. Uwaga odnosnie nagrzewnicy ja kupilem bez nakladek plastikowych z przodu i z tylu. Nalezy je przelozyc . oraz brakowalo pianki na górze i na dole. kubilem w briko taka uszczelke samoprzylepna z pianki do okien. jezeli nie dacie takich uszczelnien bedzie wam dmuchalo na boki. oringi gumowe zostawilem stare. przy montażu nasmarowac troche tawotem rurki i oringi zeby lekko weszlo. Nie ma panowie z tym takiej tragedi wbrew pozorom to latwa operacja dacie rade spokojnie a wiec do roboty. na spokojnie 2 godzinki i bedziecie mieli cieplo jak w kotlowni. A tym mechaniorom to podziekujcie bardzo za takie rady ze trzeba deche zwalac jezeli macie taka nagrzewnice jak na filmie to na tysiac procent wychodzi bestia bez najmniejszego problemu. Ja mam 2005 rok i chyba sie tam nic nie zmienilo nawet po lifcie. NIECH MOC BEDZIE Z WAMI

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Ja kupilem dokladnie taka http://allegro.pl/nagrzewnica-golf-v-passat-b6-octavia-ii-denso-i6215501900.html widac na zdieciu ze brakuje tych nakladek jest tylko 1 uszczelka.

Gotowa do zalozenia powinna wygladac tak http://allegro.pl/nowa-nagrzewnica-vw-golf-v-vi-passat-b6-b7-cc-eos-i6182476510.html

 

 

 

Daj jakieś info co do montażu nowej jak rozginałeś rurki przy wkładaniu bo jak jest problem z wyjęciem w całości to nie wiem czy aż tak łatwo później włożyć nową

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, juz drugi mechanik odmowil mi roboty i wymiany twierdzac ze to 2 dni roboty dla 2 ludzi i NIE DA sie bez rozebrania pol samochodu...

Porobil nastawy, dolal plynu i odpowietrzyl uklad ale nic to nie dalo. Najdalej od kierowcy czyli przy szybie pasazera leci zimne, na srodku z prawej ciut cieple, srodek lewa troszke ceiplejsze i najcieplejsze od strony szyby kierowcy. Termostaty ok, czujniki pokazuja po 49 stopni kazdy.

 

Moze sposob PAPAJ faktycznie odnosi sie tylko do wersji wczesniejszej i powiedzmy manualnej klimy (nie wiem jaka ma)

 

Czy jest sposob na czyszczenie nagrzewnicy bez zalewania octem? Jakas chemia, ktos cos probowal?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniałem silniczki w pasku 10r 2.0 CR sedan. Sugerowałem się tym filmikiem

wciśnij pauzę na 10 sekundzie i widać nagrzewnicę i objemki na rurkach, no prosta robota jak widać. W tym 2010r było identycznie, co więcej, robiłem octavię z 14r i tam wymieniałem silniczek który się rozpadł na pół i wysypały się zębatki od regulacji klap góra dół (szyba nogi) właśnie po lewej nad pedałem gazu ten nad silniczkiem od temperatury. I tam jest tak samo zrobione tylko objemki na aluminiowych rurkach są przesunięte o dwa lub trzy centymetry w stronę pedału gazu. Ogólnie proste dojście jakby mi się coś kiedyś w moim szykowało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety, juz drugi mechanik odmowil mi roboty i wymiany twierdzac ze to 2 dni roboty dla 2 ludzi i NIE DA sie bez rozebrania pol samochodu...

Słaby jest i tyle.

Proponuje przeczytać post 4 i post 7 napisany przez kolegę Skiba

Edytowane przez waski1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NAgrzewnica wymieniona i w koncu jest cieplo. Czyli raz jeszcze - jesli wszystkei nastawy klimy przechodza ok, brak bledow w kompie z silniczkow klap i czujnikow temp, to musi byc ona.

 

Znalazlem mechaniora ktory doszedl od strony kierowcy do niej i wymienij. UWAG - patrzcie dokladnie po nr, bo wczesnij kupilem firmy hella za 160 zl ale nie pasowala, ta nasza musi miec wystajace rurki. Ja zaplacilem 270zl za sprzet plus 200zl za robote - drogo ale co zrobic...

 

Takze potwierdzam ze sie da to zrobic bez 2 dnich roboty i rozbierania pol auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki problem, nagrzewnica zazwyczaj nie działa, jak dzisiaj sprawdzałem kablem dałem test to normalnie zaczęła grzać. Ktoś wie kiedy ona ma się włączać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy może mi ktoś odpowiedzieć czy w climatiku jednostrefowym są dwa silniczki nastawy klap czy tylko jeden, bo również nie grzeje mi strona pasażera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam potrzebuje odpowiedzi na pytanie, czy po odcięciu starej nagrzewnicy da się zamontować nową bez popuszczania śrubki pod maską? Da rade na tyle odgiąć te rurki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mateo21 Ja zadnej srubki nie popuszczalem od sciany grodziowej. Chyba ze juz jej tam nie bylo w co watpie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy samo plukanie nagrzewnicy da radę .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, czy samo plukanie nagrzewnicy da radę .

a jeśli masz nagrzewnicę w takim stanie jak PAPAJ IMG_20161228_130506.jpg (PAPAJ pozwalam sobie zamieścić Twoje zdjęcie bez pozwolenia - mam nadzieję, że nie masz pretensji)

to dasz radę ją przepłukać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności