Skocz do zawartości
klasycznymaster

Wymiana kostki stacyjki? Prosze o rade jak samemu wymienic?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam do wymiany kostke stacyjki w AVF B5FL - czasem cos nie styyka chwile i mam brak wycieraczek swiatel mijania itp.. przeczytalem na jakims forum audi ze to kostka stacyjki..koszt niewielki ale jak to zmienic?trzeba zdejmowac kiere?

 

jak najprosciej sie tam dostac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze mi sie uda samemu, bo po co placic komus za wymiane tego.. pytanie tylko czy ta kostka podczas wymianyy p&p moze sie ulamac albo zle byc zamontowana w gniazdo czy tylko w jednej pozycji wchodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA ZA KOSTKĘ+WYMIANA ZAPŁAĆIŁEM 50zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie tak dawno wymieniałem u siebie kostkę stacyjki, co prawda Passat przed liftem, ale wymiana tak samo się odbywa, plug&play. Jak dla mnie najbardziej kłopotliwe było rozkręcenie plastików wokół kierownicy (dodam że jej nie ściągałem), po przekręceniu w jedna i druga o około 90stopni widać otwory z wkrętami, żeby się do nich dobrać musiałem podgiąć mały śrubokręt, a później tylko cierpliwość i powoli odkręciłem. Dalej już łatwizna , luzujesz śrubki plombujące na kostce ( u mnie były zamalowane na czerwono), kostka wyjeżdża i wkładasz nowa. Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość slawek1986

Witam. Mam problem i proszę o pomoc. Zapaliłem auto i nie było wycieraczek i świateł dziennych po cofnięciu kluczyka troszkę do siebie wszystko zaczęło działać. Po przejechaniu paru km chciałem wyłączyć zapłon i nie mogłem przekręcić kluczyka gdy mi się to z trudem udało nie mogłem go wyciągnąć gdy po jakimś czasie wyszedł jak włożyłem go zapaliłem auto to odbił i auto zgasło po paru próbach zaczął działać ale mam pytanie czy to będzie jak wyżej czytałem kostka do wymiany czy stacyjka proszę o pomoc z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie wymienialem tez kostke jeszcze w b4 jak mialem i nowa dzialala gorzej jak stara.nie pamietam co dokladnie sie dzialo.w starej troszke popodginalem styki i wszystko bylo ok jezdzilem tak jeszcze trzy lata i sprzedalem b4. i taka sama sytuacje mial moj tato niedawno w t4, kupil nowa wymienil i problem sie zrobil ze swiecami i elektrozaworem na pompie nie ma napiecia.moze to tylko przez to ze te kostki byly po 20zl szt.moze te drozsze sa ok ale przestrzegam.pewnie to byla chinszczyzna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Mam problem i proszę o pomoc. Zapaliłem auto i nie było wycieraczek i świateł dziennych po cofnięciu kluczyka troszkę do siebie wszystko zaczęło działać. Po przejechaniu paru km chciałem wyłączyć zapłon i nie mogłem przekręcić kluczyka gdy mi się to z trudem udało nie mogłem go wyciągnąć gdy po jakimś czasie wyszedł jak włożyłem go zapaliłem auto to odbił i auto zgasło po paru próbach zaczął działać ale mam pytanie czy to będzie jak wyżej czytałem kostka do wymiany czy stacyjka proszę o pomoc z góry dziękuję.

 

powiem ci że miałem dokładnie to samo. Wymieniłem kostkę (40PLN) ale dalej nie odbijało dokładnie (co jest już winą użytkownika za kręcenie na siłę) i musiałem wymienić całą stacyjkę (100PLN) ale dzięki temu zabiegowi pozostała mi jeszcze jedna kostka, a i przerobienie wkładki na kluczyk twój ori to koszt kolejnych 40 PLN

 

---------- Dodano o 19:31 ---------- Poprzednia wiadomość o 19:30 ----------

 

byly po 20zl szt.moze te drozsze sa ok ale przestrzegam.pewnie to byla chinszczyzna.
ja zainwestowałem 40PLN ale w ori

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kostkę wymieniałem bo zapłon mi nie działał po przekręceniu kluczyka nic sie nie działo, sam wymieniłem 10 min roboty :), ściągasz dwa plastiki górny i dolny kierę podciągasz jak najdalej do siedzenia w kostce są dwie śrubki odkręcasz odpinasz kostkę wkładasz nową i po robocie :)

 

---------- Dodano o 19:26 ---------- Poprzednia wiadomość o 19:25 ----------

 

za koszt naprawy co zrobisz sam już masz kupioną kostkę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a i przerobienie wkładki na kluczyk twój ori to koszt kolejnych 40 PLN

 

da się zmienić samą wkładkę. trzeba tylko dobrze zobaczyć co i jak, wtedy stacyjke zmieniamy, kostke też możemy zmienić, a do nowego bębenka poprostu wstawiamy naszą wkładkę stacyjki i mamy nasz kluczyk w nowej stacyjce

ostatnio to u kumpla w astrze 2 robiłem a i u szwagra w fiescie mk3 i w pasku b4 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam u mnie po przekręceniu kluczyka w pozycję zapłon kontrolki gasną ale rozrusznik nie kręci,cofam kluczyk do tyłu i próbuję ponownie zapalić auto ale kluczyk się blokuje i nie można zapalić auta.Czy to wina kostki czy stacyjki,kostkę wymontowałem ale wygląda normalnie na zewnątrz nic nie pęknięte.Może w środku coś jest uszkodzone.Proszę o pomoc i diagnozę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz wymontowaną kostkę to podepnij ją do wtyczki elektrycznej co do niej dochodzi, wsadź w kostkę płaski śrubokręt i przekręć - w ten sposób odpalisz auto. Tylko pamiętaj by w stacyjce był włożony kluczyk - by immo mogło odczytać sygnał ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podłączyłem kostke auto odpala świeci się kontrolka od poduszki więc to raczej wina stacyjki a nie kostki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
podłączyłem kostke auto odpala świeci się kontrolka od poduszki więc to raczej wina stacyjki a nie kostki?

 

Na to wychodzi że stacyjka już ma dość ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wymiana stacyjki jest skomplikowana?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ma ktoś mały instruktaż, jakieś zdjęcia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiana kostki na nową zalatwila problem tylko jeszcze świeci się kontrolka od poduszki powietrznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do poduchy to pozostaje podpięcie pod vag i skasowanie błędu. Pewnie ściągałeś poduszkę bez odpięcia masy z aku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko odlaczylem kostkę i drugą taką małą żółtą nic więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności