Skocz do zawartości
Pikon1

Zmiana silnika z 1.6 na 1.8 20 zaworowy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam sąsiad ma paska z 1.6 silnikiem oznaczenia nie znam no i mu padł ten silnik z kolei jego znajomy mówił mu że ma silnik ale 1.8 20 zaworowy.Pytanie brzmi czy sąsiad założy ten 1.8 do swojej bestii??Może ktoś przerabiał taki temat czy ewentualnie dużo zabawy byłoby z elektryką??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przełożyć należałoby silnik, skrzynie, cpu, wiązki, przekodowac licznik i "zalegalizować" w wydziale komunikacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego ja już dwa razy to robiłem, bez problemu założy, ja mam skrzynie od 1.6 .

silnik kupcie ze sprzęgłem, instalacje kompletną elektryczną, komputer, jeśli sąsiad ma klimę to zwróć uwagę czy ma przykręcona na trzy lub cztery śruby, potrzebna będzie jeszcze belka(co jest na niej poduszka gumowa), kolektor wylotowy odkręćcie przy dwururce.

jak coś to PW i będę pisał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam! Mam pytanie. Posiadam passata b5 98r 1.6 AHL który pomału kończy swój żywot (przebieg 340tys km , klepie na zimnym).

Planuję zmianę silnika na mocniejszy ,ale tak żeby było jak najmniej przeróbek.

Czy dużo roboty będzie z silnikiem 2.0 8v AZM który pochodzi z lifta i czy on w ogóle podpasi ? Co trzeba przekładać koniecznie?

Z gory dzieki za odp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydech bedzie inny, na dwie sondy raczej. EGR itp czyli inny sterownik i wiazka. Jesli dorwiesz jakikolwiek silnik z wiazka to nie powinno byc problemu wiekszego. Jesli nie masz cierliwosci i sam tego nie bedziesz robil to ewentualnie wrzuc mu jakis swiezszy silnik taki sam jak Twoj i po sprawie. Komplikacji przynajmniej unikniesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Planuje zrobic cos takiego w moim pasku, powiedzcie mi czy do 1.8 20v podejdzie skrzynia od 1.6? Obecnie siedzi 1.6 ahl ale juz powoli konczy swoj zywot i dlatego mysle o takiej przekladce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potrzebujesz silnik wiązkę kompa przepływomierz. sprzegło mozesz zostawiec z 1.6 skrzynie też. licznika ruszac nie musisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi jeszcze jak z ukladem chlodzenia? Chlodnica moze zostac ta sama? Rozumiem ze mocowania silnika tak jak w 1.6?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :bry

Jestem tu nowy i nurtuje mnie jedna sprawa. Posiadam paska w 2.0 AZM benzyna niestety po wypadku. miałem małą przygodę i niestety nie uratuje auta :/ Lecz w tym wszystkim uchował się bez szwanku silnik i skrzynia (auto na chodzie, jeździ (bokiem ale jeździ :D) Chciałem kupić identyczny model lecz z silnikiem 1.6. i tu zaczyna się moje pytanie :mmm , czy silnik mi podpasuje z mojego do nowej budy? Bez owijania w bawełnę :kawka 1.6 spłonął pod maską a ja chcę tam wsadzić swój i czy to wszystko będzie banglać i grać? Jestem zielony w tych sprawach, nie znam się na mechanice choć silnik wyciągnąłem.

Proszę o szybką pomoc bo jeśli to razem zaśpiewa to nie ma czasu do stracenia i kupuje go puki mi go nie sprzątnęli sprzed nosa :hurra

Edytowane przez rainman777
Przeniesiony do innego działu +2.1.a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W teorii powinno pasować, tzn mechanicznie/fizycznie na pewno będzie pasować. Gorzej z... Elektroniką. Z którego roku ten 1.6 a z którego Twój?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, odświeżę trochę temat.

Mam Passata z silnikiem 2.0 AZM 115km z 2002r, chciałbym włożyć 1.8t. Czy ktoś orientuje się w obecnych cenach, ile +/- mógłby mnie wynieść całkowity koszt takiego zabiegu? 

Edytowane przez JMMalinq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności