Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam problem z wyciekiem oleju z pod korka wlewu oleju,kiedy zdjąłem plastikową osłone silnika zauwarzyłem że w okolicy korka wlewu oleju jest wyciek zdecydowałem się na wymiane korka ale po przejechaniu 2 tys kilometrów zdjąłem znów osłone w celu sprawdzenia czy olej przestał się sączyć i niestety nowy korek też przepuszcza nie jest może aż tak dużo tego oleju jak przed wymianą korka ale dalej jest mokro od oleju dodam jeszcze że kupiłem drugi korek (myśląc że tamten był wadliwy)ale dalej to samo nie wiem co już mam z tym zrobić proszę o pomoc jakieś pomysły nie wiem może ktoś miał podobny problem i go rozwiązał za wszystkie info. z góry dzięki;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pod korkiem masz takie dwie blaszki. -0- tak jak na tym prowiziorycznym schemacie 0 to korek a kreski to blaszki. Dognij je delikatnie. One dociskają korek do silnika. Łatwo sie nie podegną. Nie przesadź po korek będziesz odkręcał wielką siłą. Jesli dalej będzie to samo to dokup lub dotnij taką uszczelkę która jest w korku. Uszczelka korka nr : b 06A 103 483 D, Korek : 06B 103 485 C

 

Szczerze mówiąc to mam to samo. Tez mi sie leje z korka. Muszę cos wykombinowac w sobotę. Jak sie z nim uporam to dam ci tez znac !

 

 

Pozdr

Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Michal.Enter próbowałem twojego sposobu z dogięciem tych blaszek ,ale wygiąć je to nielada sztuka tak wyginałem że korek pęk:Dwięc dałem se luz z tymi blaszkami i wyciełem uszczelke z dętki:D podłożyłem pod orginalną uszczelke korka zobaczymy czy zda egzamin.Korek trochę ciężko się dokręca ale może teraz docisneło tak że nie będzie wycieku,napisz co ty wymyśliłeś :D, pozdrowiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

to normalne cisnienie i tak to wypchnie ten typ tak ma ,

lepiej zobacz czy odma jest drozna i ew. przeczysc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !!! w poniedziałek na dworze -20stpni autko odpaliło bez problemu, ruszam i po 4 km usłyszałem głośniejszy hałas silnika a po chwili zapaliła się lampka od oleju ! szybko zjechałem na pobocze i wyłączyłem silnik a pod nim wielka plama oleju silnikowego !! olej wyciekał w okolicy filtra nie wiem dokładnie gdzie bo nic tam nie widać, jedynie z kanału by zobaczył !!! auto stoi u mechanika ale dopiero zobaczy mi w nim w sobotę bo nie ma czasu !!! panowie wiecie może co sie tam mogło stać ??? może poszła ta chodniczka olejowa co jest zamontowana nad filtrem, a może jakaś uszczelka bądz gumka ??? Może jakieś sugestie ??? Mam nadzieje że silnik się nie przytarł ??!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam !!! w poniedziałek na dworze -20stpni autko odpaliło bez problemu, ruszam i po 4 km usłyszałem głośniejszy hałas silnika a po chwili zapaliła się lampka od oleju ! szybko zjechałem na pobocze i wyłączyłem silnik a pod nim wielka plama oleju silnikowego !! olej wyciekał w okolicy filtra nie wiem dokładnie gdzie bo nic tam nie widać, jedynie z kanału by zobaczył !!! auto stoi u mechanika ale dopiero zobaczy mi w nim w sobotę bo nie ma czasu !!! panowie wiecie może co sie tam mogło stać ??? może poszła ta chodniczka olejowa co jest zamontowana nad filtrem, a może jakaś uszczelka bądz gumka ??? Może jakieś sugestie ??? Mam nadzieje że silnik się nie przytarł ??!!

 

Bardzo możliwe, że odma Ci przymarzła i wydmuchało uszczelki z chłodnicy oleju. Sam to przerabiałem i dokładnie w tym samym miejscu mi ciekł olej. 15 minut temu odebrałem samochód od mechanika, odma wyczyszczona, uszczelki wymienione i wszystko chodzi jak ta lala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No u mnie nie też był ten sam problem tylko że nie co gorzej się zakończył bo wymieniałem silnik który później padł po niecałym roku he he Teraz jak już wszystko porobiłem sam bez mechaników pilnuje każdego nawet małego wycieku przed zimą bo to może być największy problem przy mrozach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam !!! w poniedziałek na dworze -20stpni autko odpaliło bez problemu, ruszam i po 4 km usłyszałem głośniejszy hałas silnika a po chwili zapaliła się lampka od oleju ! szybko zjechałem na pobocze i wyłączyłem silnik a pod nim wielka plama oleju silnikowego !! olej wyciekał w okolicy filtra nie wiem dokładnie gdzie bo nic tam nie widać, jedynie z kanału by zobaczył !!! auto stoi u mechanika ale dopiero zobaczy mi w nim w sobotę bo nie ma czasu !!! panowie wiecie może co sie tam mogło stać ??? może poszła ta chodniczka olejowa co jest zamontowana nad filtrem, a może jakaś uszczelka bądz gumka ??? Może jakieś sugestie ??? Mam nadzieje że silnik się nie przytarł ??!!

Kolego ja miałem to samo w zeszłym tygodniu (dokładnie 1 lutego) - powodem była pęknięta uszczelka pomiędzy chłodniczką oleju i miską. Wiem, że silnik inny, ale rocznik ten sam i według etki masz identyczną uszczelkę. Moja skończyła swój żywot ze starości, nie była elastyczna i w dotyku podobna do plastiku. Nowa w ASO to koszt 10,92 zł, ale w dotyku jak prawdziwa gumka;) Tak więc u mnie koszt nieduży, tylko trzeba było przedterminowo wymienić olej no i oczywiście filtr.

 

I jeszcze jedno u mnie odmy były w porządku, uszczelka nie wytrzymała z powodu swojego wieku, ale nie zaszkodzi jak to też sprawdzisz.

Edytowane przez seboos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieje ze to tylko ta uszczelka pod chłodniczką !!! oby po tej usterce nie przytarł mi się silniczek !!! silnik był dużo głośniejszy niż zawsze !! po zapaleniu się kontrolki zjechałem ze skrzyżowania i od razu wyłączyłem silnik, przejechałem może z 10 metrów !!! Jutro idę do mechanika i zmuszę go do tego aby już jutro zobaczył o co kaman w aucie a nie w sobotę !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam Miałem coś podobne go w vw jetta Mk2 okazało się, że to zawór zwrotny pompy olejowej. Z tego co pamietam to znalazłem usterkę po zamontowaniu nowego filtra,zalany nowy olej, odpalam samochód a pod maską fontanna oleju. Wyrzucało uszczelką filtra. Mam jednak nadzieję, że w Twom skończy się natym co pisali koledzy wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w zeszłą sobotę dosłownie miałem to samo.. uszczelka wręcz się zrobiła plastikowa, taka twarda, że jak tylko ja podważyłem z chłodniczki oleju, to pękła ( oprócz pęknięcia, przez które zostałem unieruchomiony z plamą oleju pod silnikiem ) w trzech miejscach ;) nie dziwię się przy takich temperaturach! na szczęście znajomy ma kanalik i poszło w miarę sprawnie z wymianą uszczelki.. wymiana filtra i oleju przymusowa w moim przypadku poszła w straty, bo olej wymieniałem raptem 2000km temu :(

 

przydał sie natomiast stary filtr, z którego wziąłem uszczelkę i wszystko gra ;) jedyna rzecz, która pozostała, to umyć tylko obudowę z gąbeczkami, która była umocowana pod silnikiem.. narazie jeżdżę bez, bo nie ma jak jej umyć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich.

U mnie wczoraj wywaliło olej,prawdopodobnie koło filtra oleju( wydmuchało uszczelkie z chłodnicy oleju).mam pytanie ,jak sie to wymienia ,jak wygląda ta chłodniczka i czy dam rade to wymienić sam na kanale.przyczyną wydmuchania uszczelki jak tu panowie piszecie jest zatkana ODMA ,,jak sie ją czyści i gdzie ona jest w B5 98r 1.8 benzyna gaz.prosze o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego wczoraj to robilem , wykrecasz filtr pod spodem masz srube na srodku odkrecasz i powinno zejsc. Uszczelka okragla z dwoma wcieciami , ja za nia dawalem 13zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkich.

U mnie wczoraj wywaliło olej,prawdopodobnie koło filtra oleju( wydmuchało uszczelkie z chłodnicy oleju).mam pytanie ,jak sie to wymienia ,jak wygląda ta chłodniczka i czy dam rade to wymienić sam na kanale.przyczyną wydmuchania uszczelki jak tu panowie piszecie jest zatkana ODMA ,,jak sie ją czyści i gdzie ona jest w B5 98r 1.8 benzyna gaz.prosze o pomoc.

zerknij w pdf

http://www.sendspace.pl/file/172feb38a36d86d4e413c4a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziekuje panowie. A przynyną wydmuchania tej uszczelki była zatkana ODMA? gdzie ona jest, czy pęknietą odmą olej sika jak z kranu?,czy z tej chłodniczki?,tak było u mnie.czy odma to ta gruba rurka obok bagnetu?,ona sie zatyka?chciałem to dziś naprawić.

Edytowane przez glaton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o to ze nie jestem pewny czy to uszczelka chłodniczki,pęknięta odma czy zatkana odma,olej wywala po 2min leje jak z rozpylacza nad(obok) filtrem. jak wymienie uszczelke ,a nie przedkam ODMY to po paru km będzie to samo . Gdzie jest odma?prosze o pomoc.

Edytowane przez glaton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy glupie pytanie gdzie jest ta zasrana odma w Adr?? gdzie tego szukac??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączam się do tematu i pytania jak to naprawic? jak wyczyscic tą odme. Ok tydzien temu identyczna sytuacja, odpalenie i po kilku sekundach jak z kranu się olej lał ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

opcja szukaj... forum.vw-passat.pl/threads/43682-Jak-wyglada-przewod-odmy-w-ADR

Co do czyszczenia, zagrzac do temperatury pokojowej i najwygodniej przedmuchac sprezonym powietrzem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak dziekujemy Ci za śliczny schemat, ale nam chodzi jak sie do niej dostac, jak ją wykręcic..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności