Skocz do zawartości
Gość oni

Jak sie dostac do zarowek konsoli srodkowej w B-4?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

U mnie zgasły pokrętła i przełączniki od klimy, myślałem, że to jedna żarówka, ale nie. Wymieniłem tą w pokrętle temperatury, ale przyciski od AC i wewnętrznej cyrkulacji ciągle się nie świeci. Wie ktoś jak to rozebrać i co wymienić ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile pamiętam żarówka jest nie w przełączniku ale głębiej pod cięgnami linek. Przy wyłączonej klimie podświetlenie przycisków zapewnia światłowód schowany pod białą plastykową osłoną (kolor zielony). Przy włączeniu klimy na pomarańczowo podświetla ta żarówka w głębi. Nie grzebałem przy tej żarówce więc nie powiem ci jak ją wyjąć, ale na pewno sobie poradzisz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak.Jest żarówka całoszklana,podłużna 2W.Na stacjach pytałem ale wszędzie mieli 1,2W.Założyłem właśnie taką i faktycznie brakuje światła na zewnętrznych pokrętłach.Sugestia: sprawdź jakiej mocy jest żarówka,bo jeśli słabsza to nic nie musisz zmieniać,ani czyścić jeśli chodzi o plastik do rozprowadzanie światła.Po prostu zmienić żarówkę na 2W i po ptokach.Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiscie proponowalbym taki zestawik z alledrogo . Mam taki u siebie i jestem z niego bardzo zadowolony jest o 1000%lepszy od tej jednej zaroweczki http://moto.allegro.pl/passat-b4-oswietlenie-led-pokretel-nawiewu-klima-i1766708733.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O ile pamiętam żarówka jest nie w przełączniku ale głębiej pod cięgnami linek. Przy wyłączonej klimie podświetlenie przycisków zapewnia światłowód schowany pod białą plastykową osłoną (kolor zielony). Przy włączeniu klimy na pomarańczowo podświetla ta żarówka w głębi. Nie grzebałem przy tej żarówce więc nie powiem ci jak ją wyjąć, ale na pewno sobie poradzisz

Coś się musiało porąbać jak nagrzewnice wymieniałem, świecą tylko strasznie słabo. Jak będzie chwilka czasu to rozbiorę to wszystko i zdjecia dla potomnych porobie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wymienić żarówkę w B3,identycznie jak w B4?,bo coś ostatnio brak podświetlenia nawiewu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak samo się wymienia. B4 to jest B3 po małym liftingu. A konsola jest identyczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli tylko ściągnąć środkowe pokrętło,bez żadnego rozkręcania całego panelu nawiewu(pewien mechanior powiedział mi że trzeba odkręcić cały panel)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wymieniałem u siebie to musiałem rozkręcić panel, bo żarówka jest wpięta od tyłu pod plastikową osłoną, chyba że jest jakiś sprytny myk na wyciągnięcie jej od przodu, którego nie znałem. :hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli tylko ściągnąć środkowe pokrętło,bez żadnego rozkręcania całego panelu nawiewu(pewien mechanior powiedział mi że trzeba odkręcić cały panel)
Ciągniesz za środkowe pokrętło Zdjęcie1131.jpg.Żarówkę wyciągasz i nową wkładasz a montaż w odwrotnej kolejności.Raptem dwie minuty roboty.

Zdjęcie1129.jpg

Zdjęcie1130.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie,wymiana żarówki to tylko chwila,tylko czemu nowa też nie chce świecić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Podłącze się do tematu i powtórze za mańkiem. Kilka dni temu kupiłem na allegro polecany zestaw. Jest ciut roboty z montażem, ale każdy kto ma dwie ręce, poradzi. Efekt wart jest pieniędzy (ok 60 zł ) i naszej roboty. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Faktycznie,wymiana żarówki to tylko chwila,tylko czemu nowa też nie chce świecić?

 

Zwróć uwagę na blaszki na motylku, odegnij je do góry Zdjęcie1133.jpg.Zapal światła i dociśnij motylek,wtedy żarówka powinna się zaświecić.Jeśli nie to musisz najprawdopodobniej wyciągnąć cały nawiew i sprawdzi czy masz napięcie doprowadzone.Może jakiś kabelek się odpiął.

Zdjęcie1138.jpg

Edytowane przez Norbi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Morze

Bałtyckie?

 

Z tyłu, od wewnątrz masz pojedynczą wtyczkę, która zasila tą żaróweczkę. Jak podginanie blaszek nie pomoże, to sprawdź czy jest na niej napięcie, możliwe też że jest wyczepiona. Odkręć ten panel od przodu i wyciągnij radio, będziesz miał do niej dostęp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już się poprawiłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zwróć uwagę na blaszki na motylku, odegnij je do góry [ATTACH=CONFIG]78165[/ATTACH] mogą za słabo się stykać [ATTACH=CONFIG]78166[/ATTACH].Zapal światła i lotko dociśnij motylek,wtedy żarówka powinna się zaświecić.Jeśli nie to musisz najprawdopodobniej wyciągnąć cały nawiew i sprawdzi czy masz napięcie doprowadzone.Może jakiś kabelek się odpiął.

 

Wymieniłem na drugą nową żarówkę,1,2w ale coś słabo świeci na boki.Może dlatego że pod pokrętłem siły regulacji nawiewu odkleił się ten przeźroczysty plastik?.Jutro spróbuje go przykleić do tej zielonej foli,jak nie będzie poprawy to chyba będzie trzeba wymienić żarówkę na 2W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wymieniłem na drugą nową żarówkę,1,2w ale coś słabo świeci na boki

Ten typ tak ma....jedna żarówka szału nie robi..chcesz mieć ładne podświetlanie to tylko własna przeróbka albo....

...http://www.ace.vot.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=73&Itemid=41

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten typ tak ma....jedna żarówka szału nie robi..chcesz mieć ładne podświetlanie to tylko własna przeróbka albo....

...http://www.ace.vot.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=73&Itemid=41

 

jak będzie kasa to chyba będzie trzeba się trochę pobawić z własną przeróbką .Na razie brak funduszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności