Skocz do zawartości
kamil1305

pojedynczy gong przy odpalaniu

Rekomendowane odpowiedzi

WItam!

Wczoraj i dziś rano przy odpalniu (2.0 TSI) pojedynczy gong (jak przy spadku temperatury), bez żadnego komunikatu na wyświetlaczu i bez kontrolki (- 15st C). Wczoraj w ciągu dnia wszystko ok, już bez gongu.

Czytałem że to może być komunikat o słabym akumulatorze - czy ktoś to może potwierdzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sobotę miałem to samo. Ostatnio dosyć często jeżdżąc po mieście używałem elektrycznych wspomagaczy grzania co trochę pomogło akumulatorowi w rozładowaniu. Wyjazd na krótką trasę poza miasto pomógł mu. Teraz już trochę ograniczam możliwości auta z myślą o tym abym mógł następnego dnia normalnie wyjechać do pracy.

Aha w moim przypadku prócz gongu wyskoczyły informacje o ESP o ABS. Wszystko zaraz po odpaleniu pogasło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info!

Też musze trochę przegonić auto na trasie bo jeżdżę po mieście po 2-5 km i parkuję na mrozie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha w moim przypadku prócz gongu wyskoczyły informacje o ESP o ABS. Wszystko zaraz po odpaleniu pogasło.

 

 

Jarek, mam dokładnie to samo :)

Pisałem o tym w wątku dot. kontrolek w passacie. W momencie samego rozruchu pojawiają się na czas jego trwania wymienione przez Ciebie kontrolki, potem natychmiast gasną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość motocyklista

kiedyś miałem takie objawy jak prąd zjadało. przy słabym akumulatorze pojawiał się tagi gong w czasie rozruchu silnik załapywał jakby ostatnim obrotem... Doładować !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa tygodnie temu miałem ten sam dźwięk przy odpalaniu silnika. Wymieniłem akumulator i na razie jest spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki!

Szkoda że w instrukcji takich informacji nie znajdziesz!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tak samo co jakiś czas bez ładu i składu. Zaczęło się to, jak temperatura spadła, ale nie na -15, a miałem to już jak było wieczorami np. +4. Obecnie od dwóch tygodni nic nie pikało.

Też słyszałem, że to objaw padającego akumulatora, ale w moim przypadku po dwóch nocach i dniach, gdy temperatura oscylowała pomiędzy -16, a -30 silnik by na pewno nie odpalił, jak by akumulator był słaby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może dlatego że jest mróz, u mnie jak jest poniżej 3albo 4 stopni jest taki pojedyńczy sygnał przy odpalaniu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu miałem taki potrójny strasznie napastliwy dźwięk tuż po odpaleniu przy -12. Zupełnie inny, niż ten gong ostrzegający o oblodzeniu. Głośniejszy i agresywniejszy. Nie mam pojęcia co to było. Żadna kontrolka się nie zaświeciła, ani nie miałem żadnego komunikatu na FISie. Może mu odbija od mrozów? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie zauważyłem, że jak postał dłużej na mrozie, to po włączeniu zapłonu był gong i komunikat na FISie (na ułamek sekundy dosłownie) "ABS/ASP failure". Później żadna kontrolka się nie świeciła, a ABS i ASP zdawały się działać prawidłowo. Też przypuszczam, że to od mrozu. Gdzieś jakiś czujnik przymarzł i pofiksował. Ciekawy tylko jestem, czy te błędy zostały. Nie mogę się zebrać, żeby podłączyć się do kompa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dość powszechne. W poprzednim samochodzie Ford Mondeo MKIII na mrozach po zapalenia samochodu na chwilę zaświeciła się kontrolka abs, która gasła. Mrozy widać tak działają na czujniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może mu odbija od mrozów? ;)

 

:kciuki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie brzdąka w parze z symbolem gołoledzi, czyli śnieżynki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrojny dzwiek to za niski poziom plynu chlodniczego. Przy niskich temperaturach czujnik poziomu plynu podobno lubi oszukiwac-ktos pisal o tym na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Fedwo za info. :) Powiem szczerze, że bez związku z tym potrójnym dźwiękiem przy okazji dolewki do zbiornika spryskiwacza takiego syfu do -55 stopni spojrzałem profilaktycznie na stan płynu chłodniczego (zawsze tak robię) i jest ok. :)

Wygląda to na kolejne odbicie mojego Krwiopijcy z powodu niedawnego mrozu.... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie ten czujnik też wali po uszach :/ poczekam na wyższe temperatury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Potrojny dzwiek to za niski poziom plynu chlodniczego. Przy niskich temperaturach czujnik poziomu plynu podobno lubi oszukiwac-ktos pisal o tym na forum.

temperatury są już nieco wyższe a mi ten czujnik daje się we znaki ..co może być problemem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności