Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

no to zdaj jutro relacje co poszło i jak sobie z tym poradziłeś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jasne, że napiszę co się stało i jak sobie poradziłem, właśnie czekam na kolesia z VAG-iem żeby sprawdził o co kaman i tego się boję najbardziej że werdykt będzie kosztowny.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

slyszalem ze ktos mial problem z Jetta ... jakis sterownik kierownicy dostal w tylek.

Moze tutaj jest ten sam problem ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po podłączeniu do komputera wykazało błąd - uszkodzony moduł wspomagania kierownicy.

nie mam pojęcia co to jest, i czy oznacza to wymianę całego wspomagania kierownicy??

może macie jakieś pomysły?? bo w serwisie prawdy sie nie dowiem pewnie, powiedzą trza wymienić wszystko za 4 tysie;/

kod wg vaga 003

Edytowane przez kiersik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze byc tak jak wspominalem ... sterownik. Z tego co sie orientuje mozna wymienic osobno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ważna sprawa, żeby przyjrzeć się na fejsie czy to nie jakiś błąd powstały od mrozów. U mnie jeden kluczyk nie działał, nie dało się zakodować fejsem, ASO stwierdziło, że do wymiany sterownik kolumny kierowniczej (1100), a koniec końców okazało się, że coś się zawiesiło, wyskoczył błąd i po kilku minutach zabawy z komputerem dało się to odwrócić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie jestem załamany....... byłem w serwisie (akurat miałem po drodze i zajechałem sie wypytać bez auta) i słuchajcie opowiedziałem historię, podałem numer błędu (003 z Vaga-moduł wpspomagania kierownicy-tak stwierdził znajomy który zawodowo zajmuję się tymi sprawami) i kierownik serwisu w Białymstoku stwierdził: moduł wspomagania kierownicy jest zespolony z przekładnią kierowniczą i całość naprawy 6 tysięcy !!!!! Myślałem że upadnę na ziemię!

Słuchajcie nie wiem co robić, do najbliższego serwisu VW mam 50km(ASO Olsztyn) i też się obawiam że jak zaciągnę tam auto powiedzą to samo i podadzą taką samą kwotę naprawy. Muszę podjąć szybko decyzję bo jeżdzę pożyczonym autem bo wymaga tego moja praca.

Panowie ratujcie co robić??????????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie to zapomnij o ASO.

Jeździj spokojnie tym autem bez wspomagania, nic nie ma prawa się stać

jak trochę pojeździsz, to auto się zagrzeje i wtedy będzie chociaż wiadomo co się dzieje, jezeli coś przymarzło to powinno sie odmrozić.

(w sobote u szwagra zamarzła przepustnica, trzeba było ją wyciągnąc, co przy silniku V6 wcale proste nie jest bo trzeba sciagac kolektor, a prace przy -15 stopniach nie należą do przyjemnych). Jeżeli pełne odmrożenie elementów w aucie nic nie da, to wtedy trzeba zacząć szukać uzywki,

 

jezeli ktoś ma Etkę to powinien Ci zlokalizowac ten element i na schematach zobaczysz co i jak do wymiany,

Jakbyś miał bliżej do wawy to myśle ze pomoc przyszła by szybciej, ale w szczytnie to słabo to widzę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie tu jest największy problem.....wszędzie daleko, do Olsztyna nie mam też po co jechać do ASO a i innych magików nie znam. Mam kontakt z gościem co pracuje w ASO w Olsztynie i stwierdził to samo, że trzeba wymienić cała przekładnię, 4400 zł plus wiązka około 500 zł plus jego robota, bo dorabia sobie po godzinach....ehhhhh

Przed chwilą rozmawiałem a Michałem z Rydułtów i on stwierdził że wystarczy wymienić listwę kierowniczą z modułem (używka max 1000 zł) a wymiana dziecinnie prosta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą rozmawiałem a Michałem z Rydułtów i on stwierdził że wystarczy wymienić listwę kierowniczą z modułem (używka max 1000 zł) a wymiana dziecinnie prosta.

 

A nie mowiłem?

tak samo było z blokada kiery, ASO wymieniało całą kolumnę, teraz tylko blokadę

 

Szukaj szukaj, a znajdziesz bez problemu dużo taniej i dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeździj spokojnie tym autem bez wspomagania, nic nie ma prawa się stać

 

Chcialbym Ciebie zobaczyc jak to wyglada - spokojna jazda bez wspomagania.

Marcin, nie ma mowy zeby jezdzic bez. Jest masakrycznie ciezko. Oczywiscie dasz rade przejechac 2km ... ale nie wiecej. Pomysl ronda, ostre zakredy ... klops nic wiecej.

 

mialem kiedys okazje jezdzic bez wspomagania. dziekuje.

 

Przed chwilą rozmawiałem a Michałem z Rydułtów i on stwierdził że wystarczy wymienić listwę kierowniczą z modułem (używka max 1000 zł) a wymiana dziecinnie prosta.

 

Tylko teraz bedzie pewnie problem z uzywka ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie jazda bez wspomagania jakoś kiepsko to widzę.......

myślałem że allegro będzie zasypane używkami, niestety albo nie umiem szukać ale znalazłem jakieś do passata cc tylko........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja parę m-cy temu wymieniałem przekładnię kierowniczą, ponieważ moja doatała lekki luz.

Kupiłem nową za naprawdę przyzwoite pieniądze. Zadzwoń pod ten numer, może znajdziesz pomoc: 606-870-495.

Chyba, że chcesz za symboliczny pieniądz moją. Moduł sterowania na 100% ok, tylko rozróżnić trzeba typ przekładni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja przejeździłem bez wspomagania około 200 km (pisałem wcześniej o tym) ciężko jest przez pierwsze 10 km i na parkingach oczywiście, ale to przy braku wspomagania trzeba myśleć aby nie nakrecić się za dużo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fedwo dzięki, właśnie dzwoniłem, gość taki mało rozmowny, trzeba było z niego wszystko wyciągać:) mam zadzwonić za 30 min i ma ustalić czy posiadają taką przekładnię no i stwierdził że nie ma konieczności rozróżniania typu, że tylko coś tam wiązkę trzeba przy montażu rozróżnić........ehhhh ja chyba za chwilę dostanę białej gorączki, nie ogarniam już tego........... ale dzięki Panowie za każdą pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ogarnąłem alledrogo i mam następujące opcje:

1.firma z łodzi za nową oryginalną chce 1700zł (24m-ce gwarancji) za regenerowaną 1050zł (12 m-cy gwar)

2.firma z polecenia kolegi Fedwo ma jedną oryginalną przekładnię (która przejechała na jakiś testach o kogoś około 5 tysięcy km i wróciła do nich spowrotem?!:) i chce za nią w promocyjnej cenie 600 zł

Która opcję byście wybrali? Bo u mnie już kiepsko z logicznym myśleniem po tym wszystkim...........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no trudno bedzei za Ciebie wybrać, ja bym brał 2 tylko dogadaj się na jakąś gwarancję, a jak nie to 1 tylko z 12 mies. gwarancją

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie zastanawiałem się między tymi dwoma , ale ta 2 opcja była dla mnie zbyt podejrzana i dawali tylko 6 miesięcy gwarancji, i dlatego wybrałem opcja 1 regenerowana - gwarancja na 12 miesięcy, jutro mam ją mieć i mechanik ma ją montować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj znać co i jak po wymianie,

jak już wiciągniecie to napisz na forum na przyszłośc numery części

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ja już podstępem ustaliłem numer dzwoniąc do ASO - po moim numerze VIN - podali mi numer przekładni , i jest to 1k1423055m, a koleś u którego zamówiłem część powiedział że ważny jest ten początek czyli 1k1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności