Skocz do zawartości
polonez15

Piski nowego paska, skacze napinacz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,jestem szczęśliwym posiadaczem passata b4 1,9 tdi 1z ,ale mam problem z paskiem klinowym /tym szerokim /założyłem już dwa i obydwa podczas jazdy rozeszły się jak nitka ze szpólki/może ktoś miał coś podobnego-jeśli chodzi ote piski to u mnie na dole przy wale jest taka plastikowa "osłona"która lekko wystawała i ona tak piszczała ocierającym paskiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

Jestem po wymianie rozrzadu napinaczy i reszty tego typu rzeczy. Tak jak kolega wyzej.

Przejechalem 1000 km i wszystko bylo w porzadku, kiedy jednak wrocilem do domu zaczelo sie dziac cos takiego co prezentuje na zalaczonym filmiku.

Chetnie bym pojechal do mechanika ktory mi wymienia rozrzad, ale nie mieszkam juz w polsce.

Chodzi o to ze do mechanika mam 57 km, i jest pytanie czy wybierajac sie do niego nie uszkodze samochodu!?

 

Jestem zly jak nie wiem za tak spartaczona robote...

 

Mozecie mi pomoc co to moze byc?

http://www.youtube.com/watch?v=BMXvXUCEnGc&feature=plcp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łukasz możliwości usterki są dwie. Jedna z nich to napinacz paska wielorowkowego jest już do wymiany a druga to sprzęgiełko alternatora jest do wymiany. Jeśli pasek się urwie a jest takie prawdopodobieństwo to może dostać się do rozrządu i dalej sobie sam dopowiedz. Ten problem jest znany na tym forum. Kiedyś ktoś nawet pokazał zdjęcia urwanego paska, który dostał się do rozrządu i w rezultacie uszkodził silnik. Ja także miałem ten sam problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co słychać to chyba łożysko rolki napinacza paska alternatora dokończyło żywot, zdejmij pasek i pokręć kółkiem napinacza, może też być zatarte łożysko sprzęgiełka alternatora.

Ciężko wyrokować na 100%, niech wypowiedzą się inni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napinacz paska wielorowkowego jest nowiutko co wymieniony wiec zdrowy moj rozsadek mowi mi ze nie mogl sie tka szybko popsuc...

WIec zostaje sprzegielko? To znow otwieranie calego przodu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba niczego zdejmować tzn. przodu. To możesz zrobić na parkingu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasek rozrzadu Contitech

Napinacz hudrauliczny

Pompa wody

Napinacz paska wielorowkowego

Pasek alternatora

Pasek klimatyzacji

Napinacz klimy

 

To sa wszystkie rzeczy ktore wymienilem w tym samochodzie... na liscie nie ma tylko sprzegielka o czym piszecie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym tygodniu niestety przerabiałem ten sam temat (pomimo, że rozrząd wymianiany dokładnie rok temu). Napinacz skakał jak głupi, po "dotknięciu" kierownicy pisk jakby pompa wspomagania nie dawała rady. Ostatecznie okazało się, że jak wyżej wspominacie stanęło sprzęgiełko na kole alternatora. Bardzo to łatwo zdiagnozować (na wyłączonym silniku można lekko śrubokrętem spróbować popychać w jedną i w drugą stronę łopatki alternatora - te wewnątrz. Jeżeli ruszają się razem z kołem pasowym mamy winowajcę. Jeżeli ruszają się, a kółko pasowe stoi to jest chyba jeszcze ok ;) ). A wymiana może i pracochłonna, ale przodu nie trzeba rozwalać. Wystarczy zdjąć pasek i wyjąć alternator... Potem wymiana kółka i w drugą stronę. Poniższy link (wrzucany już przez kogoś na tym forum wcześniej) może zobrazuje dokładniej jak to robić (Jeżeli to faktycznie sprzęgiełko)...

 

http://forums.tdiclub.com/showthread.php?t=200181

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotr przesłałeś dokładne zdjęcia jak wyjąć alternator i wymienić sprzęgiełko. Dodam od siebie, że miałem problem z wymianą tego sprzęgła więc alternator pod pachę i za piwo w warsztacie elektryk wymienił sprzęgło a mi pozostało założenie alternatora i paska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ide sprawdzic poruszac na wylaczonym silniku.

 

Wyglada to tak, ze jak srubokretem krece lopatkami w jedna lub w druga strone to wiatrak mi jakby drga ale nie rusza sie znaczoca mocno.

 

 

A i jeszce jedno do was pytanie, czy ja moge z tym podjechac do mechanika? Czy raczej nie odpalac samochodu?

Edytowane przez Lukassos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do wyjmowania alternatora to nie wiem po co go wyjmować , wystarczy zdjąć pasek, zdjąć plastikową osłonkę i sprzęgło alternatora odkręcić a potem nowe przykręcić 15min roboty a może i nawet nie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jak koledzy wyzej radzili polalem to sprzegielko troche wd 40i przestalo piszczec...

Oczywiscie nie bede zwlekal z wymiana za 10 dni dostane czesc, wiec odrazu wymienie.

Dzieki wam wielkie za pomoc! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Dziś mechanicy sprawili mi zagwostkę. Wymieniłem już 3 napinacze a kolejny nowy napierdziela w najlepsze. Podjechałem do sprawdzonych mechaników pooglądali i coś z alternatorem zaczynają gadać. Okazało się że mam rolkę "na sztywno" bez sprzęgiełka. Mogło tak fabrycznie być?

 

numery z mojego altka

Bosch 0 123 515 009

(znak audi) 028 903 018e

made in GB

 

Przeszukując allegro patrze, że alternatory mają inne numery (końcówki się różnią). Czy mam włożony nieodpowiedni alternator? Chciałbym zaznaczyć że z ładowania jestem zadowolony, w zime nie zawiódł ani razu.

 

Teraz opcje:

 

-mechanicy stwierdzili (myśląc, że to oryginalny alternator, w który po prostu ktoś kiedyś zamontował takie koło jakie miał), że wystarczy włożyć sprzęgiełko jak trzeba i będzie git

sprzęgiełko1

http://allegro.pl/sprzegielko-altern...331220817.html

sprzęgiełko2

http://allegro.pl/ina-sprzegielko-al...312313045.html

to ile w końcu ono kosztuje? kilkanaście zł czy półtorej stówki?

 

-wymiana alternatora na używany z odpowiednim kołem (prosze o podanie nr właściwych dla mojego auta

 

Jeśli rolka faktycznie kosztuje 150zł to chyba sensowniej poszukać używanego alternatora, co sądzicie?

 

prosze o odpowiedzi bo ten hałas napinacza mnie już dobija

Edytowane przez mishaq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Lukrecia

Witam, podepnę się pod ten wątek,aby zapytać czy ktoś z Was wie czy mozna i gdzie dostać pasek klinowy ciągliwy? On ma podobno oznaczenie np. 5k. Szukam i szukam,ale nic nie mogę znaleść. To podobno jest rozwiązanie w nowszych autach, gdzie napinacz nie jest wogóle potrzebny. Mechanik wymyslił że mozna by to zastosować w moim polo z 96 roku, gdzie rozwalił się cały napinacz i pręt na którym jest wszystko mocowane jest wykrzywiony. Niestety wymiana całej konstrukcji jest dosyć droga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zauważyłem u siebie z Passacie mocno podskakujący napinacza paska. Pod linkiem załączam filmik : https://youtu.be/UfL_ISv6Y3A . Na filmiku może wyraźnie nie słychać a słyszalne jest szumienie jakiegoś łożyska. Pytanie czy do wymiany kwalifikuje się napinacz czy sprzęgło alternatora. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A napinacz kiedy wymieniałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O roku jestem posiadam auta, wymieniałem na początku tylko pasek, napinacz był ok, więc go nie ruszałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to najpierw wymieniłem napinacz, bo takie duże wahania, wskazują na jego zużycie :fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja to najpierw wymieniłem napinacz, bo takie duże wahania, wskazują na jego zużycie :fajny

 

Też tak zrobię ale wezmę od razu sprzęgło alternatora jak coś to zawsze można oddać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzęgiełko kosztuję więcej niż napinacz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności