Skocz do zawartości
Gość oorik

Manetka i komputer w 3BG

Rekomendowane odpowiedzi

Gość oorik

Witam,

Przeczytałem gdzieś że w 3 BG wystarczy zmienić zwykłą manetkę na manetkę ze sterowaniem komputera aby (mimo iż wcześniej nie było) w wyświtlaczu gdzie wyświetlany jest zegar pojawiły się informacje na temat spalania, przebiegu itp.

Czy to prawda???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To coś podobnego jak manetka zmiany biegów ze skrzyni 6 biegowej do 5-tki... Wyglada dobrze ale dalej tylko 5 biegów jest :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegary + Manetka + instalacja (potrzebna jedna wiązka - na allegro znajdziesz).

Wszystko dostępne na allegro. Goście, którzy handlują twierdzą na swoim przykładzie, że wystarczy podłączyć i odpalić. Nie obejdzie się bez adaptacji nowych liczników i zabaw w kodowanie immobilisera czy coś w tym stylu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marecek a wiazke skad wytrzasnać ;) Bo wlaśnie mam zamiar sobie wstawić taki sprzet :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MrWho, dowiedziałem się o tym od gościa, którego mi poleciłeś: Orlona1. Napisał mi, że

wiązke wraz ze schematem podłaczenia robi mój kolega koszt 150zł

 

...stąd moja powyższa wypowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh a tak to tak ;p On ma qmpla elektryka... myslalem ze na allegro widziales kawałek wiazki :) A tak ja narazie mam licznik wyjety z dokladnie takiego samego paska jak moj... z dozym bordem do tego juz leci do mnie prawy wichajster z kompem do sedana :) i własnie mi wiazki jeszcze brakuje... ale chyba po prostu ze starej wiazi wyjme piny.. i wsadze do tej co siedzi orginalnie i tam te kilka kabli pociagne... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość oorik

Czyli wystarczy tylko nowy licznik z obsługą komputera wiązka z paska który miał kompa oraz manetka, czy tak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w teori tak.. w praktyce musi licznik grac z silnikiem musi grać z nadwoziem ( can/bez can ) i musisz miec goscia co ci zrobi adaptacje itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość oorik

hmmm a skąd mam się dowiedzieć jaki mam licznik???

Mój passat to 1,8T z 2001r 150km

 

[ Dodano: Sob Lut 04, 2006 8:32 pm ]

oczywiście sedan :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyjać albo podpiac vag'usia :) na 99 % masz z canem :) ogólnie jakis 1kzł i masz kompa..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dołanczam do tematu, ponieważ nigdzie nie widziałem mojego problemu a po drugie to jeszcze mam ograniczenia z powodu tego, że jestem nowy.

Chodzi mi dokładnie o komputer i o manetke od wycieraczek gdzie są 3 przyciski. Przełączanie góra, dół i reset.

Mój problem polega na tym, że moge tylko raz przełączyć opcje komputera. Czyli jak np mam obecne spalanie dusze na strzałke w dół i przeskakuje np na przejechane kilometry, później już nie mogę przełączyć nie widomo dlaczego.

Czy to powód manetki w której są guziki czy może wina komputera ??

Z tego co wiem opcje na moim komputerze jakie udało mi sie zobaczyć to: 1) Przejechane kilometry obecne. 2) Czas jazdy. 3) Średnie spalanie 4) Średnia prędkość 5) Ile paliwa zostało do końca baku.

Ale niestety nie moge ich przełanczać wogóle. Moge tylko jeden raz przełączyć strzałką w dół i później jakbym chciał przełączyć na inna opcje już sie nie da.

Kto mi pomoże i kto może mi to ogarnąć ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kto mi pomoże i kto może mi to ogarnąć ??

Wstaw tutaj fotkę licznika to zobaczymy co da się zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GURAL wstawiam fotki moich liczników tak jak chciałeś w sprawie zmiany opcji na komputerze i skoro już przy tym jesteśmy to moze mi powiesz jaki ma fis czy coś takiego. Patrzyłem w szukajce ale nie znalazłem jaki mam, jeszcze do konca nie ogarniam tego ponieważ paska mam dopiero 3 tydzień.

Jedno zdjęcie jest zaraz po włączeniu silnika a drugie po naduszeniu dolnej strzałki i później choćbym sie ze...ł nie moge nic wiecej zmienić na komputerze z opcji jakie mam. Jak pisałem wcześniej mam do dyspozycji tylko jedną zmianę żadko moge zmienić na opcje kolejna.

Czekam na odp co to może być i czego to wina

licznik1.jpg

licznik2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wstawiam fotki moich liczników tak jak chciałeś w sprawie zmiany opcji na komputerze i skoro już przy tym jesteśmy to moze mi powiesz jaki ma fis czy coś takiego.
Masz licznik z wyświetlaczem 1/2 fis :) Jak chcesz to podjedz i zobaczymy to tam dokładnie Ci nie działa..? ;) Jak sie zdecydujesz to pisz na PW. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko czy problem rozwiązany - mam chyba to samo (napewno licznik ten sam).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Koledzy w moim aucie w liczniku brak jest opcji ile paliwa zostało do końca baku. Moje pytanko czy da się to jakoś aktywować czy w moim modelu nie było takiej opcji ? Passat 1.9 TDI Highline

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To coś podobnego jak manetka zmiany biegów ze skrzyni 6 biegowej do 5-tki... Wyglada dobrze ale dalej tylko 5 biegów jest :wink:

to dobre jest:hyhy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
GURAL wstawiam fotki moich liczników tak jak chciałeś w sprawie zmiany opcji na komputerze i skoro już przy tym jesteśmy to moze mi powiesz jaki ma fis czy coś takiego. Patrzyłem w szukajce ale nie znalazłem jaki mam, jeszcze do konca nie ogarniam tego ponieważ paska mam dopiero 3 tydzień.

Jedno zdjęcie jest zaraz po włączeniu silnika a drugie po naduszeniu dolnej strzałki i później choćbym sie ze...ł nie moge nic wiecej zmienić na komputerze z opcji jakie mam. Jak pisałem wcześniej mam do dyspozycji tylko jedną zmianę żadko moge zmienić na opcje kolejna.

Czekam na odp co to może być i czego to wina

 

Witam kolegów, mam pytanko cxzy dało się coś zrobić z tą manetką od zmiany wyświetlania funkcji komputera

 

ponieważ mam to samo mogę tylko raz przełączyć i później koniec, dopiero jak zgaszę auto chwile odczekam to mogę znowu raz przełączyć,

 

jak można się do tego zabrać, i co sprawdzić - dodam tylko że po kupnie auta działało to tak jak powinno tylko teraz tak od kilku miesięcy to się dzieje,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2011 o 20:14, mariusz1985 napisał:

 

Witam kolegów, mam pytanko cxzy dało się coś zrobić z tą manetką od zmiany wyświetlania funkcji komputera

 

ponieważ mam to samo mogę tylko raz przełączyć i później koniec, dopiero jak zgaszę auto chwile odczekam to mogę znowu raz przełączyć,

 

jak można się do tego zabrać, i co sprawdzić - dodam tylko że po kupnie auta działało to tak jak powinno tylko teraz tak od kilku miesięcy to się dzieje,

Witam,

 

mam to samo. Rozwiązał ktoś problem?

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności