Skocz do zawartości
VALDI

Passat B6 - otwieranie awaryjne kluczykiem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mój problem jest taki, że auto stało parę dni. Podchodzę dzisiaj do auta i kontrolka na drzwiach świeci się cały czas, pilotem nie mogę otworzyć drzwi. Wyjąłem kluczyk z pilota, sciągnąłem zaślepkę i również nie mogę otworzyć :-(

Czy macie jakiś pomysł jak otworzyć drzwi ?

 

Pozdrawiam

zbijar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Aby otworzyć drzwi kluczykiem awaryjnym należy zawsze po włożeniu kluczyka przekręcić w prawo (zamykanie) i od razu w lewo (otwieranie) .Sprawdziłem i działa.

 

Dziękuję za info, tak trzeba koniecznie zrobić ! Działa :hurra

Ciekawe że tego nie ma w instrukcji a nawet jest błędna informacja.

cytat: "Wsunąć kluczyk awaryjny w cylinderek zamka i odblokować lub zablokować samochód".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja otwierałem kiedyś na próbę, to działało normalnie (tylko w lewo) ale faktem jest że za pierwszym razem bardzo ciężko szło (tak jakby były tryby zastane). Niewykluczone zatem, że ruszałem kluczem w lewo i w prawo, żeby to rozchodzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
oj chyba nie .. ale nie jestem pewny na 100%

 

drzwi nie otworzysz od strony pasażera ponieważ nie ma tam pod zaślepką wejścia na kluczyk awaryjny ;-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W każdym raczej miejscu są ludzie którzy robią takie rzeczy łyżki otwierają np zatrzaśnięte w środku kluczyki. Poszukaj w Google w swoim mieście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam podobny problem jak jest tu opisywany.

U mnie drzwi kierowcy nie otwierają się z pilota (reszta drzwi otwiera się bez problemu).

Otwieranie awaryjnie nie działa. Jak przekręcę kluczyk w zamku zapala się światło w samochodzie, ale żadne drzwi się nie otwierają (może to normalne).

Co ciekawe jak otworzę drzwi z pilota na wewnętrznym przycisku otwierania i zamykania drzwi (tym przy kierowcy) symbol kluczyka świeci się na pomarańczowo. A jak pociągnę za wewnętrzną klamkę to kolor zmienia się na czerwony.

Wydaje mi się, że nie działa mechanizm (silniczek) ryglujący drzwi, ponieważ w innych drzwiach słychać ryglowanie, a w tych od kierowcy nie.

Czy ktoś spotkał się z takim przypadkiem? Czy jest to awaria elektryczna czy mechaniczna? Czy jest to problem samej wkładki, że coś się tam zastało i nie otwiera?

Drugą ciekawostką jest to, że po otwarciu samochodu z wewnątrz, z zewnątrz mogę otwierać drzwi kierowcy, wszystko jest ok do kolejnego zaryglowania drzwi. Dziwne jest też to, że samochód się zamyka za pilota (drzwi się ryglują). A jak otworzę samochód z pilota to już drzwi kierowcy nie można otworzyć.

Gdzie szukać przyczyny? Otwieranie szyb z pilota w zimę jest słabe bo jeszcze cały mechanizm załatwię jak po przymarzają szyby.

Pomocy :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności