Skocz do zawartości
Father

DSG7 - szarpie na II biegu przy niskich obrotach

Rekomendowane odpowiedzi

DSG7, 150kkm.

Podobnie miałem dzisiaj: szarpanie na 2, brak wejścia na 3, gaśnięcie silnika. Oddałem do serwisu - o wyniku dam znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie w pasku B6 przy ruszaniu i dochamowywaniu występowało szarpnięcie na zimno lzej na cieplo mocniej zalecenia serwisu wymienic mechatronike co nic nie da pozniej skrzynie koszta: mechatronika 7 tys, skrzynia 34. Wartosc auta ok 50. Zalecenia znajomego mechanika zajmujacego sie automatami: Uszkodzona mechatronika koszt laczny z wymianami plynow itd itd 8700 zł. Teraz po wymianie wszystko jest ok.

 

Kolego z tego co było u mnie to jest akcja dobrej woli na mechatronike w skrzyni :P mi

się udało bez kosztów,

W dsg 6 mechatronika jest w " kąpieli olejowej" i jest bardziej narażona na uszkodzenia w szczególności jak ktoś lubi poszaleć na S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawa teoria, czymś poparta czy tak sobie piszesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego mkpol proponuję przeczytać oryginalny komunikat na stronie vw.de

Generalnie dzieje się to w Chinach i krajach Azji Południowo-Wschodniej - czyli ciężka jazda w mieście i bardzo wysokie temperatury.

Producent chce wymieniać olej syntetyczny na mineralny.

Ale podobno mają wzywać indywidualnie określonych właścicieli samochodów VW.

Myślę, że w Polsce nic z tego nie będzie, zwłaszcza biorąc pod uwagę polskie cwaniactwo naszych ASO.

Ale nie zaszkodzi nękać ich indywidualnie, a może się uda coś wskórać? :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Producent chce wymieniać olej syntetyczny na mineralny.

 

problem mnie nie dotyczy, ale spytam z samej ciekawości, dlaczego olej mineralny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość czupur

Witam.

Też miałem problem z szarpaniem DSG 7 na pierwszym i drugim biegu. Problem pojawił się po drugim roku użytkowania (auto nowe z salonu). Szarpanie nie występowało zawsze. Na zimnym - było OK, po rozgrzaniu, podczas jazdy w trasie też było OK, problem pojawiał się po dłuższej jeździe w cyklu miejskim, choć też nie zawsze. Biorąc pod uwagę mojego wrodzonego pecha, przy wizytach w Serwisie zjawisko szarpania nie występowało a odpytanie komputerem nie wykazywało błędów, jednak zawsze nalegałem, aby problem został zapisany. Podczas ostatniej wizyty w Serwisie i półgodzinnej jeździe z diagnostami w mieście auto raczyło szarpnąć. Serwis ponownie odpytał auto komputerem i - wszystko OK. Wysłali moje uwagi i wyniki z komputera do producenta, który w przeciągu niecałej godziny odesłał informację, że należy wgrać nowe oprogramowanie. Po tej operacji auto nie przestało szarpać - ale - na nowym oprogramowaniu komputer wykazał "niewłaściwą pracę sprzęgieł" - sprzęgła do wymiany (na całe szczęście mam dokupioną przedłużoną gwarancję). Po wymianie sprzęgieł jest OK ale na moje sugestie, że w nowym aucie po przejechaniu ok. 50 tys. km. zużycie sprzęgieł w DSG to może wynik nieprawidłowości w sterowaniu nie było odpowiedzi. Zobaczymy, co będzie dalej, czy za dwa lata kolejna wymiana sprzęgieł ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I u mnie pojawił się podobny problem z 1.8 TSI DSG 7 biegowe, rocznik 2011, przebieg 62XXX.

Po przeczytaniu paru wątków z forum czułem, że jestem gotowy na wizytę w Serwisie VW. Sprawa zakończyła się dość pozytywnie z niewielkim moim udziałem w kosztach dzięki tzw dobrej woli od VW. Wygląda na to, że VW wie o tym problemie, ale jako tako oficjalnej akcji serwisowej nie ma.

Sama naprawa: najpierw wykonana została diagnostyka a potem aktualizacja sterownika. Jednak nic to nie pomogło a komputer nie pokazywał żadnych błędów a nadal wyraźnie szarpało. Dopiero wymiana sprzęgła wielkopłytowego rozwiązała problem.

Mam także nadzieje, że po kolejnych 60 tyś problemu już nie wróci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem w ASO 2 letniego B7 1,8 TSI z DSG 7 i wracając z łodzi zacząłem również wyczuwać szarpnięcia na biegach parzystych. Zaniepokojony podjechałem do ASO i okazało się, że mam racje. Zalecili wymianę zespołu sprzęgieł. Napisali też, że to akcja dobrej woli i że nic za to nie będę płacił - po prawdzie to i tak pewnie w związku z tym, że auto kupione z ASO VW, ciągle tam serwisowane to i tak w ramach posprzedażnej by mi to wymienili. Też się zastanawiam, czy po kolejnych 60 tys problem nie wróci, ale bynajmniej już wiem, że jeśli będę ciągle w aso przeglądał auto to w razie co będzie się czym podeprzeć.

 

Nie mniej dziwne, że po 60 tys takie cyrki się dzieją :). Teraz sprzęgła będą szły od nowa czyli chyba też gwarancję będą jakąś miały :). Auto w serwisie więc jutro się obaczy co i jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Auto odebrane i jeździ jak talala :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam dokladnie tem sam problem, tylko ze jak jade z 2 na 3 wolno tak okolo 40-60 km/h to jest odczuwalna lekka wibracja jak gdyby asfalt byl pogarbowany ale to tylko jak jade wolno. jak normalnie startuje w miare szybko tego odczucia nie ma,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, pacjent audi a6 c7 skrzynia s-trocic, do tej pory zregenerowano sprzęgła i mechatronic, nowa dwumasa i sterownik, auto nadal szarpie przy zrzucaniu z 2 na 1 nawet czasami zgaśnie silnik, macie jakies pomysły, szukac winy dalej w sprzęgałach czy machatronice? warsztat rozkłada ręce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności