Skocz do zawartości
bubo13

Trzeszcząca przednia szyba

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, widze, że nie było takiego tematu więc zamieszczam. Od paru dni mamy troche niższe temperatury, ciecze zmieniają stan skupienia na stały w naszych autkach, powstają sztuczne lodowiska na naszych drogach, a co się dzieje w moim pasku z przednią szybą? Mam wrażenie, że z każdą dziurą, nierównościa, progiem zwalniającym próbuje się odkleić od karoseri. Potworne trzaskanie, trzeszczenie, odgłos pękania, nie wiem jak to nazwać. Miałem różne auta, różnie się zachowywały podczas zimy, w jednym nie działał oborotomierz, w innym radio samo zmieniało stacje przy temp poniżej -15'C, ale z takim czymś w życiu się nie spotkałem. Macie coś takiego w swoich samochodach? Dodam, że szyba jak najbardziej oryginalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

woda pewnie sie dostala miedzy szybe a uszczelke i teraz trzeszczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Masz tego passka od nowości czy miał wcześniej jakieś blacharsko-lakiernicze przygody?

 

Nie od nowości, ale napewno nie miał żadnych przygód, szyba jest oryginalna, samochód był sprawdzony w serwisie i u mojego znajomego blacharza. Co do tego mycia to może to być powód, myłem go w niedziele tydzień temu, no ale inne auta tez myłem w zimie i nie było takiego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie od nowości, ale napewno nie miał żadnych przygód, szyba jest oryginalna, samochód był sprawdzony w serwisie i u mojego znajomego blacharza. Co do tego mycia to może to być powód, myłem go w niedziele tydzień temu, no ale inne auta tez myłem w zimie i nie było takiego problemu.

coz jak to woda wszedzie wejdzie

ale masz racje nie powinno tak byc masz ten objaw caly czas nawet jak pojedzisz i auto jest rozgrzane ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiesz zrobie 60km w aucie jest gorąco, trzeszczy troche mniej, ale nadal, kurde to nawet tego nie dopracowali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to na pewno szyba? U mnie przez pierwsze kilka kilometrów przy takiej temperaturze, jaka panuje obecnie o poranku, to potrafi deska rozdzielcza na podszybiu troszkę skrzypnąć. Ale potem to mija. Chyba, że wpadnę w dziurę, czy coś, to dźwięk odchodzi taki, jakby coś się łamało... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A to na pewno szyba? U mnie przez pierwsze kilka kilometrów przy takiej temperaturze, jaka panuje obecnie o poranku, to potrafi deska rozdzielcza na podszybiu troszkę skrzypnąć. Ale potem to mija. Chyba, że wpadnę w dziurę, czy coś, to dźwięk odchodzi taki, jakby coś się łamało... ;)

 

No własnie trzeszczy szyba, bo slychac w róźnych miejscach, raz u góry, raz przy słupku, w zależności jak karoseria pracuje, jutro przykleje ucho do deski, bo może ona robi mnie w balona :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj mocowania deski psiknąć WD 40. Jak pomoże to wina deski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam teraz to samo,auto bez przygód,trzeszczy jak :/ ,po rozgrzaniu przestaje.Być może dlatego,że startuje z nierówności a karoseria pracuje.Tylko faktycznie trudno wyczuć co to trzeszczy,bo jak na moje to szyba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam teraz to samo,auto bez przygód,trzeszczy jak :/ ,po rozgrzaniu przestaje.Być może dlatego,że startuje z nierówności a karoseria pracuje.Tylko faktycznie trudno wyczuć co to trzeszczy,bo jak na moje to szyba.

 

No i własnie, tylko u mnie całkowicie nie ustępuje, a troszkę mniej trzeszczy, Żona ma polówke, tez jej non stop myje, stoi na mrozie czasem po kilka dni bez ruszania i nic takiego nie ma. Nie wiem wsadze go na weekend do teścia garażu, może wyschnie uszczelka i zobaczymy, jak nie to jak hammer radzi wypsikam go WD-40 wszędzie gdzie się da ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz WD-ka to możesz tym popsikać, ale lepszy będzie smar silikonowy w sprayu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy minusowych temperaturach często zdarzają się nam przypadki że klient narzeka na trzaski z okolicy szyby czołowej, plastikowych elementów podszybia czy listew ozdobnych

smarowanie ci nie pomoże jeśli szyba jest zamontowana prawidłowo to odgłosy te nie są niczym nadzwyczajnym jeździj i czekaj na cieplejsze dni :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też trzeszczy :)

Czasem nawet mam wrażenie, że z okolicy tylnej szyby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w obecnych temperaturach w każdym aucie coś trzeszczy albo skrzypi, a będzie jeszcze zimniej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie; jeśli mowa o trzaskach, trzeszczeniach.

kupiłem sobie stare Twingo na miasto (bo duzo po mieście śmigam i paska mi było szkoda) auto trzeszcze jak diabli, teraz je całe wyciszyłem piankami filcami i czym sie dało, jest lepiej ale i tak trzeszczy. Po takim Twingusie jak wsiąde do Passka to uwierzcie mi ale jest cisza. po prostu człowiek się przyzwyczaja do dobrobytu.

a wracając do tematu to u mnie trzeszczt drewno podobne wykończenie na desce tzw: kredens i tylna klapa jak by sie urywała (pewnie zamarzła)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mysle ze jest to jedna z przypadlosci b6 a jest ich wiele musisz kolego poczekac na cieplejsze dni wysuszyc gada i przed zima sprobowac moze wcisnac pod uszczelke jakies cudo na te traski , a puki co zgraj sobie fajna plytke i puszczaj glosniej w czasie jazdy pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie wszystkich forumowiczów ;) jestem tutaj nowy,troszke szukałem ale nie znalazłem tego co chciałem więc żeby nie zakładać nowego bezsensownego tematu I zaśmiecać forum,pozwólcie że podepnę się tutaj ;)

a mianowicie mój problem to straszne trzaskanie w przednim kokpicie tzn gdy ruszam z wolnych obrotów zaczyna zrzędzić takie "tarkowanie" w okolicy przedniej szyby I kokpitu,gdy wskocze na wyższe obroty mija I tak w kółko,jest to strasznie denerwujące :/ ostatnio nawet zauważyłem że auto na wolnych obrotach,gdy postoi troche dłużej też zaczyna się to samo,mam już tego dość czy ktoś może miał podobnie I wie jak usunąć te dzwięki? auto 2008 rok 1,9 tdi nigdy bym sie nie spodziewał takiego czegos w takim aucie miałem wcześniej mondeo 2002 rok I powiem że nawet nie ma porównania tam miałem najechane 200 tys km I zero nawet skrzypnięcia,prosze o pomoc dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam serdecznie wszystkich forumowiczów ;) jestem tutaj nowy,troszke szukałem ale nie znalazłem tego co chciałem więc żeby nie zakładać nowego bezsensownego tematu I zaśmiecać forum,pozwólcie że podepnę się tutaj ;)

a mianowicie mój problem to straszne trzaskanie w przednim kokpicie tzn gdy ruszam z wolnych obrotów zaczyna zrzędzić takie "tarkowanie" w okolicy przedniej szyby I kokpitu,gdy wskocze na wyższe obroty mija I tak w kółko,jest to strasznie denerwujące :/ ostatnio nawet zauważyłem że auto na wolnych obrotach,gdy postoi troche dłużej też zaczyna się to samo,mam już tego dość czy ktoś może miał podobnie I wie jak usunąć te dzwięki? auto 2008 rok 1,9 tdi nigdy bym sie nie spodziewał takiego czegos w takim aucie miałem wcześniej mondeo 2002 rok I powiem że nawet nie ma porównania tam miałem najechane 200 tys km I zero nawet skrzypnięcia,prosze o pomoc dziekuje

U mnie jest to samo rozebrałem pół kokpitu i nic nie znalazłem :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie był podobny problem. Na wolnych obrotach, szczególnie jak stałem na światłach trzeszczało starszcznie z okolicy styku deski i szyby. Na szczęście jeszcze na gwarancji to zgłosiłem i ku mojemu zdzwieniu okazało się, że była to jakaś luźna osłona termiczna na grodzi w komorze silnika, a nie deska... Po zamocowaniu trzeszczenie ustało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam serdecznie wszystkich forumowiczów ;) jestem tutaj nowy,troszke szukałem ale nie znalazłem tego co chciałem więc żeby nie zakładać nowego bezsensownego tematu I zaśmiecać forum,pozwólcie że podepnę się tutaj ;)

a mianowicie mój problem to straszne trzaskanie w przednim kokpicie tzn gdy ruszam z wolnych obrotów zaczyna zrzędzić takie "tarkowanie" w okolicy przedniej szyby I kokpitu,gdy wskocze na wyższe obroty mija I tak w kółko,jest to strasznie denerwujące :/ ostatnio nawet zauważyłem że auto na wolnych obrotach,gdy postoi troche dłużej też zaczyna się to samo,mam już tego dość czy ktoś może miał podobnie I wie jak usunąć te dzwięki? auto 2008 rok 1,9 tdi nigdy bym sie nie spodziewał takiego czegos w takim aucie miałem wcześniej mondeo 2002 rok I powiem że nawet nie ma porównania tam miałem najechane 200 tys km I zero nawet skrzypnięcia,prosze o pomoc dziekuje

 

Witam. U mnie było podobnie, podczas ruszania miedzy 2-3 tys.obr w środku było słychać drżenie pod kokpitem. Przy ostatniej wymianie rozrządu mechanik dopatrzył się jakiejś poluzowanej obejmy w okolicy turbo ale dokładnie nie dopytywałem. Teraz cisz i spokój :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności