Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam passata b5 1.6 ARM. mam instalacje stag300,od pewnego czasu przy jezdzie na gazie gdy go dodawalem bardziej automi dusilo, bylem dzis u gazownika i wyregulowali mi autko ale gorzej mi go dusi, okazalo sie ze wtryskiwacze sa juz do wymiany, pytanie czy takie wtryskiwacze mozna dac do regeneracji lub je wyczyscic??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie wtryskiwacze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam problem z moim passaciorem (1.8 20v na benzyne + lpg)

Z rana najcześciej bo jeszcze zimy w moich lapach nie przeżył po odpaleniu zanim się rozgrzeje bardzo się dusi...

Obroty nieco skaczą...

Bez znaczenia czy czekam aż sie przełączy na gaz czy nie, ruszając ze sprzegła (bez gazu) jest ok ale dodając gaz zaczyna szarpac dusić sie i jest padaczka. dodając więcej gazu nic się nie zmienia.szarpie szarpie troche poleci do przodu potem znowu szarpie...

Jak chwile sobie pochodzi albo przejade się nim pareset metr to zaczyna to ustawać i w zasadzie po przejechaniu kilku km jest już w miare ok. lekko wtedy szarpnie przy przełączaniu z 1->2 i 2->3 ale to da się przeżyć...

Jeżeli odpale samochod jak jest gorąco na dworzu to praktycznie 10 sec jak się przełączy na gaziwo i potem juz leci nie ma problemu ale z rana jak na dworzu jest okolo 10-15 stopni to jest nieciekawie. a niedlugo zacznie się robić coraz chlodniej...:/

 

Pytanie co to może być:

Przepływka

sonda

filterki

kable

świece

 

Jeżeli ktoś miał coś podobnego albo ma pomysł co z tym fantem zrobić będe zobowiązany...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytanie co to może być:

Przepływka

Log z grupy 002 prawdę powie.

sonda

Nie jest brana pod uwagę na zimnym.

filterki

Chyba normalne, że należy je wymieniać, a kiedy to robiłeś nie wiemy.

kable

Jak nie świecą w nocy i nie ma błędów wypadających zapłonów powinny być ok.

świece

Na LPG wypada częściej wymieniać, bo jak się za długo jeździ to następstwie tego cewka i kable dostają po tyłku.

Odczytaj błędy ze sterownika. Jak długo jest LPG na jakich podzespołach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam mam passata b5 1.6 ARM. mam instalacje stag300,od pewnego czasu przy jezdzie na gazie gdy go dodawalem bardziej automi dusilo, bylem dzis u gazownika i wyregulowali mi autko ale gorzej mi go dusi, okazalo sie ze wtryskiwacze sa juz do wymiany, pytanie czy takie wtryskiwacze mozna dac do regeneracji lub je wyczyscic??

 

Można ale jeśli masz valteki to opcja mało opłacalna. Kup i załóż AC W01, do tego silnika wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Można ale jeśli masz valteki to opcja mało opłacalna. Kup i załóż AC W01, do tego silnika wystarczy.

 

mialem jakies matrixy czy cos podobnego i jak sie okazalo byly juz na wyczerpaniu, niestety albo aura zrobila swoje albo jakis wredny zwierz,przebicie bylo na kablach i powodowalo to duszenie auta mimo wymiany wtryskiwaczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za pomoc Grucha...

 

Szczerze to kupiłem ten samochód około 2 miesiące temu i narazie szukam tego co jest w nim do zrobienia i w zasadzie nie licząc klocków i końcówek to nic nie wymieniałem. porobie to o czym mówiłeś i podbije na komputer z nim...mam nadzieje ze to pomoże.

 

Pozdrawiam,

F

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szarpie ci w całym zakresie prędkości czy tylko jak jeździesz wolno i nagle chcesz przyśpieszyć?

 

i czy mówimy tu o szarpaniu na rozgrzanym do optymalnej temperatury pracy silniku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wolszczan

Kolego ja miałem wlasnie takie objawy i okazała sie Cewka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie od ostatniego posta który tu pisałem naprawiło sie samo ... ale każdy wie że samo sie nic nie naprawi. i właśnie o to chodzi od wczoraj objawy powróciły i sie nasiliły pogrzebałem troche pod maska znalazłem pękniety wąż który idzie od reduktora do listwy z wtryskami oczywiście wymieniony odrazu lecz problemu to nie naprawiło sprawdzałem bezpieczniki, kable, świece nowe ! mam reduktor landi renzo IG1 do którego zestaw naprawczy kosztuje od 150zł i nie wiem czy to wina reduktora bo nie chce wyzucić kasy w błoto wiem że Landi Renzo jest dobra firmą taki nowy reduktor kosztuje od 800zł ale ma wydajność tylko do 150KM u mnie jest 200KM przez usterką nie narzekałem jeżdziło bardzo dobrze czasem tylko wywaliło na benzynę jak na obrotomierzu wszedłem na 5-6k a znalazłem na necie reduktor LOVATO do 200KM za 220zł i teraz moje pytanie czy zmieniać reduktor czy kupic do landiego zestaw naprawczy a jeśli to nie pomoże to co to może być dodam że na benzynie chodzi bardzo dobrze ..

 

aha zapomniałem dodać że na jałowym biegu też lekko przerywa ale pod obciążeniem to już wogóle całe auto szarpie trzęsie itd na początku jak zredukował bieg (tiptronic) i chciałem przyspieszyć to szarpał a od dziś rana nawet na wolnych obrotach jak wcisne gaz to "pyrka" i przyśpiesza falami pół sek przyspiesza pół nie

 

teraz wsiadłem przejechałem sie (odpaliłem gaz na awaryjnym) jeździ owiele lepiej niż rano ale dalej przerywa (nie ważne czy jest gorący czy zimny) juz nie wiem od czego to zależy ...

Edytowane przez bASo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A układ zapłonowy był kiedyś wymieniany , czy fabrykę pamięta ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A układ zapłonowy był kiedyś wymieniany , czy fabrykę pamięta ??

nie wiem do kogo to pytanie, cytuj i pisz a nie pisz z d***

 

btw zauważyłem że im mniej gazu w butli tym lepiej jeździ :D dziś wg obliczeń zostało mi około 20km do końca gazu - jeżdził bez przerywania jednym słowem jak na benie :) pojechałem na orlena zatankowałem na fulla i .. ? LIPA znów zaczeło przerywać i o ch** tu chodzi ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może świece do gazu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mój pasek szarpie po przełaczeniu na gaz.Teraz kiedy są mrozy kiedy odpale na luzie po przełaczeniu zaszarpie i zgaśnie. Podczas jazdy szarpie,po wysprzęgleniu gaśnie.Musi sie dobrze nagrzać tak prawie do polowy skali i wtedy jest ok. Był już regulowany, mapy wtrysków robione. Nie podejrzewam żeby było coś z grzaniem gazu bo ma dopiero rok ale może wtryski nie działają jak należy na zimnym, może sie kleją? We wtorek jade do sprawdzenia na zimnym. Jak uważacie co to za przyczyna. Jak były temp. jeszcze plusowe to też w czasie przełaczenia lekko szarpnął i przy przyspieszaniu na 1-2 biegu też lekko szarpał. ODłaczałem ako ale nie powinien sie rozwalić bo ma pamięć, moze wtryski benzynowe coś broją? Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie wtryski , jaki reduktor , jaki sterownik ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakie wtryski , jaki reduktor , jaki sterownik ?

 

Witaj. Instalacja Elpigaz- Stella Elisa. Reduktor Vega, Wtryski Rosso, Sterownik teraz nie wiem bo mam papiery w samochodzie w garażu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam . Panowie ja mam taki problem ze podczas jazdy przytrzymuje mi auto na sekundę to jest odczuwalne . po przejechaniu odcinka z punktu A do punktu B który wynosi około 50 km przytrzymało mnie z 100 razy :/ na początku jak pokonywałem ten odcinek to raz na jakiś czas a dziś to już masakra , zaznaczę ze filtry były wymieniane jakieś 2 tys km temu :/ nie wiem co jest grane :/ jeszcze mam drugi objaw czasami mi rozłącza gaz i wskakuje na sama benzynke silnik posiadam 1.8 bez turba kod silnika to ADR proszę o pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mateuszz.86

 

jaki reduktor jakie wtryskiwacze i najlepiej jak bys pokazal mapki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witaj. Instalacja Elpigaz- Stella Elisa. Reduktor Vega, Wtryski Rosso, Sterownik teraz nie wiem bo mam papiery w samochodzie w garażu.

 

"dgasek" Damian,w pszyszłym tygodniu jade na wymiane wtrysków.Dzisiaj bylem i stwierdzili że do wymiany.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi ci o firme ??? bo jak narzie to nie wiem musze zobaczyc jutro dopiero :P a co do mapek to czarna magia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności