Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Czy wymieniać Valtek Type 30 na Magic Jet?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja mam troche inny problemik, moze tu sie zmieszcze. Otóż pracuje na gazie ok. czyścilem niedawno przepustnice,zaadoptowana i też dobrze, ale zauwazyłem że jeżeli jade na np. 4 biegu na gazie ok.80 km/godz. i wdusze sprzęgło,wrzuce na luz silnik gaśnie i ponowne odpalenie nie następuje jak po normalnym zgaszeniu tylko troche gorzej.Jaka może być przyczyna,próbowałem to samo na Pb. i nie gaśnie.

Edytowane przez zbigniewz01@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu wszystko jeden szajs, jak już co to hana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie ma sensu wszystko jeden szajs, jak już co to hana

 

Ok, po nowym roku możliwe, że zakupie je. Powiedz mi tylko które bo wiedzę, że są niebieskie, zielone, czerwone i czarne:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podepnę się pod temat ;) (instalacja sekwencyjna BRC)

Od ostatniego wyjeżdżenia gazu do cna i zatankowaniu dzieją się dziwne rzeczy. A mianowicie, zaraz po tankowaniu na pierwszych światłach zgasł mi silnik. Później na wolnych obrotach było to samo, dławił się i gasł. Na benzynie było ok. Przedwczoraj odpaliłem go rano, przejechałem ok4km i było wszystko ok, chodził normalnie i na lpg i benzynie, gdy silnik się zagrzał to podczas ruszania przełączał mi się z lpg na Pb i nie chciał jechać na lpg. Na wolnych obrotach chodził na lpg normalnie, natomiast gdy przełączyłem sobie na Pb czuć było podczas dodawania gazu takie delikatne dławienie zaś podczas postoju falowały dziwnie obroty :/ stwierdziłem, że zobaczę jak będzie na następny dzień.. i tak, wczoraj po odpaleniu chodził normalnie na pb, przełączył się na lpg, przejechałem na lpg kilka km i znowu problem się powtórzył.. wygląda to tak, że jak silnik jest zimny chodzi normalnie, zagrzeje się to zaczynają się problemy ;/ zaznaczę, że ok 2tys km temu świece były wymieniane. Ktoś miałby pomysł co może być przyczyną? tak sobie myślę, że może cewka pada albo kable mają przebicie.. już sam nie wiem..

Edytowane przez four

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie zatankowałeś jakiś lipny gaz. Mam BRC i żadnych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko problem tkwi w tym, że jak jest zimny silnik jedzie normalnie i na gazie i benzynie, a jak silnik się zagrzeje to na gazie nie chce jechać, a na paliwie falują obroty podczas postoju i dławi się podczas przyspieszania.. więc nie wiem czy to wina lpg czy tak jak wyżej napisałem np. kable zapłonowe. A gaz tankuje tylko na Orlenie albo na Bliskiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A resetowałeś sterownik PB ?? Bo coś mi się wydaje ze LPG rozjechało mapy PB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

póki co nic z tym nie robiłem.. nie wiem nawet jak zresetować ten sterownik :P w czwartek jadę do mechanika i będę wymieniał te kable, zobaczymy czy to coś pomorze, jak nie to będę szukał dalej..teraz jak jechałem odcinek ok 6km, zaraz mi się przełączył na gaz i nic się nie działo, więc dziwna przypadłość.. raz jest ok, a raz nie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam początek końca cewek lub przewodów WN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też się podepnę. Od paru dni Passek odmawia mi pracy na LPG. Po przełączeniu na gaz auto zaczyna się zachowywać jakby miał pustą butlę, szarpie, obroty spadają do zera. Na biegu jałowym chodzi normalnie, natomiast po dodaniu gazu obroty spadają i gaśnie. Generalnie im więcej gazu dodam tym niżej spadają obroty. Nie ma mowy o przejechaniu nawet metra na LPG :( Na Pb śmiga jak ta lala. Jestem w tym temacie zielony więc proszę o jakąś poradę gdzie szukać przyczyny. Sterownik BINGO M.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na biegu jałowym chodzi normalnie, natomiast po dodaniu gazu obroty spadają i gaśnie

 

Jestem w tym temacie zielony

 

Szkoda bo choć drobna znajomość budowy instalacji LPG w samochodzie by się przydała.

Jeśli się to stało nagle to... mogła pęknąć membrana podciśnieniowa lub zawiesił się zawór krokowy od gazu-jeśli jest=na wężu między parownikiem a przepustnicą(wstawienie zaworu ręcznego rozwiąże problem tymczasowo) , jeśli stopniowo to...zaoliwiony parownik, zapchany filtr gazu, rozregulowany parownik.

Stawiam na zawieszony zawór=odepnij wtyczkę od niego i przekręć na zapłon, podepnij wtyczkę do zaworu=powinien zabuczeć.

Czasem potrafi się zawiesić a przyczyn może być kilka, uwalona sonda, uwalony sterownik, zatarty zawór w obudowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stało się nagle, jak złapały mrozy. Spróbuje odpiąć/podpiąć wtyczkę i napiszę jaki efekt. Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podejrzewam początek końca cewek lub przewodów WN

 

przewody wymienione, cewki sprawdzone i... temat się powtórzył zaraz po wyjechaniu od mechanika, ale przejechałem kilka km, wyłączyłem silnik, ok20min postał, odpaliłem go, pojechałem prawie z jednego końca krakowa na drugi i nie działo się nic :) sprawdziłem go na gazie i Pb, wszystko ok!! podjechałem też do gazowników i stwierdzili, że to może być problem z przepustnicą i wystarczy przeczyścić, więc jutro biorę się za czyszczenie ;) chociaż jakby ktoś jeszcze miał jakiś pomysł co to może być proszę pisać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stawiam na zawieszony zawór=odepnij wtyczkę od niego i przekręć na zapłon, podepnij wtyczkę do zaworu=powinien zabuczeć.

 

U mnie odpięcie kostki nic nie dało, no poza znalezieniem usterki ;) Podczas walki z kostką zauważyłem, że wąż strasznie luźno lata. Okazało się, że metalowa końcówka wchodząca go gaźnika pękła/ułamała się i wąż praktycznie leży pod gaźnikiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odświeżę temat i opiszę co udało się zrobić :)

wymieniłem przewody, sprawdzone cewki - nic nie pomogło.. ale pojechałem w końcu do gaziarzy, wymienili filtry, sprawdzili mapę Pb, ustawili wszystko na nowo i chodzi jakby lepiej. Miałem dość niskie ciśnienie więc podnieśli i problem dławienia się na gazie dalej występuje, ale nie przełącza się już na Pb :) cały czas chodzi na lpg - chociaż jeden sukces :) mechanik powiedział, że jak coś można podwyższyć jeszcze ciśnienie, ale jak myślicie pomoże to coś?? Zauważyłem, że falują obroty podczas postoju, natomiast szarpnięcia występują podczas zmiany biegów. W przypadku wysprzęglnienia obroty spadają za nisko i taki jest tego efekt..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego polecam podjechac tutaj http://autonagaz.net/

i goscie ci wszystko ustawia jak trzeba,bo z tego co opisujesz to twoj pseudo mechanik niewie o co chodzi i pewnie tylko kase ciągnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, dzięki ;) podjadę tam w takim razie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam problem ostatnio robiłem remont silnika po remoncie przy przełączaniu na gaz smierdziało gazem w aucie (Wczesniej nic) dzis rano do pracy zauważyłem że lekko szarpało na gazie (na benie ok) po pracy ... masakra tak autem trzęsie przy przyśpieszaniu że szok nie dość że trzęsie to szrpie (gazem nie smierdzi nic) zatankowałem gazik do pełna tydzień temu do dziś zrobiłem 180km i nic sie nie działo dopiero dziś .. moja instalko to Landi renzo na wtryskach białe MED (instalka ma 2 lata - 20tys przejechane) czy to może byćć nie szczelny układ czy silniczek krokowy od gazu czy co . aha zapomniałem dodać ze na jałowym biegu jak dodaje gazu działa idealnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie.Mam taki problem, od jakiegoś czasu podczas przełączania na gaz zabuja obrotami.Tylko rano na zimnym,pózniej jest ok. W czasie jazdy kiedy popuszcze gaz i zaraz przygazuje szrpnie tak z dwa trzy razy. Temperatura została zwiekszona,wtryski ustawione na pojedyncze przełaczanie,przełączanie zrobione przy spadających obrotach. Było ustawiane na zimnym.Instalka Elpigaz Stella Elisa, wtryski Rosso.Na gwarancjii. Gazownik mówi ze wg. kompa wszystko jest ok. a problem pozostał.Palił przedtem 13l. w mieszanym,teraz pali ładnie bo w trasie 260km i mieszanym 140 spalił 9l. Gdzie moze być problem? Zapomniałem żeby wymienił filterek w raduktorze,chociaż dopiero ma zrobione 2kkm na gazie.Na Pb.jest dobrze,chociaż i tak zmulony.

Edytowane przez zbigniewz01@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności