Skocz do zawartości
mariano2004

Kierownica od B6 do B5FL

Rekomendowane odpowiedzi

odgrzeję,

czy pasuje jakaś kierownica 3-ramienna z koncernu VW do paska fl i sterowaniem? Jeżeli tak to jaka, zależy mi na tym aby wsio działało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko dodam od siebie przestrogę aby nie pakować do auta które miało oryginalnie jedno-nabojowego Airbaga dwu-nabojowego. Nawet mostkowanie, łączenie w szereg itp... spowoduje że kontrolka może i zgaśnie [VAG nie pokaże błędów] ale w razie kolizji taka poduszka nie wystrzeli. Na forum A4 jest spory wątek na ten temat i jak do tej pory po takiej przekładce nikomu nie zadziałał jasiek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeje trochę temat. Szukam odnośnie kierownicy do b5 lift zęby założyć od W8. Bedzie pasować?? przekładał ktoś możne już??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie pasować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a jak się ma sprawa kiery multifunkcji ? ja mam 3 ramienną, multifunkcja w b5 jest czteroramienna i wygląda z dupy - chciałbym od paska włożyć 3 ramienną z przyciskami, aby były podświetlone no i aby w przyszłości zgrać z radyjkiem jak przyjdzie navi...

 

ktoś coś wie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja kiedyś sprawdzałem jak chciałem u siebie założyć to niestety nieda się zrobić tak żeby przyciski działały. Kierownica w B6 komunikuje się jakoś inaczej niż w B5 czy tak FL i nic z tego. Ja sprawdzałem to ponad rok temu więc teraz już może ktoś to skminił :P tutaj wzmianki o tym nigdzie niewidziałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

łe to czapka :-( chyba, że kupi się navi na androidzie - na allgro są takie, co można przypisać funkcję przycisku pod daną rzecz, ale kwestia podłączenia tego badziewia...

 

czyli pozostaje kiera 4 ramienna :-/

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

inaczej niż w B5 czy tak FL i nic z tego

 

zarz zaraz - co chciałeś napisać ? inaczej niż w b5 czyli tak jak w FL ? ja mam FL z CAN - czy to nie zmienia postaci rzeczy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi właśnie o to że czy to z Can czy bez can raczej się nie da :/ w B6 inaczej to wszystkk chyba działa :/

 

Zresztą zawsze możesz spróbować i być tym który to zacznie :D albo poszukać na zagranicznych forach może tam ktoś coś takiego ogarnął.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeje kotleta,

 

Koledzy,

 

Z tego co wydaje mi sie, to widzialem już tutaj gdzieś swap kierownic z B6/CC/B7 do B5FL.

 

Czy ktoś może konkretnie powiedzieć, jak po numerze seryjnym poznać czy to poducha jedno czy dwu nabojowa? (Bo tam gdzie to rozrozniaja ceny sa b. wysokie...).

Czy reszta pasuje p&p (oprócz ewentualnych wtyczek)?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może konkretnie powiedzieć, jak po numerze seryjnym poznać czy to poducha jedno czy dwu nabojowa?

Pozdrawiam.

Dwu nabojowa zamiast jednej żółtej ma dwie wtyczki w poduszce - zielona i czerwona.

Jak byś chciał zdjęcie kiery w drewnie z taką poduchą to pisz na pw. Zresztą mam nawet na zbyciu od B6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jakoś na fuksa udało mi się kupić kierownicę od B6 albo B7 z multifunkcją i to jedno nabojową (nawet nie wiedziałem, że są różne :-) więc naprawdę mi się fuksnęło)

 

Multifunkcji i tak nie podepnę (może będę ten temat drążył później) ale obecnie chciałbym podpiąć poduchę i klakson - czy ktoś może mi pomóc ?

 

W starej kierownicy mam 4 przewody:

- czarny i brązowy klakson (czarny masa a brąz plus ?)

- Brąz i niebieski idzie do wtyczki od poduchy

 

DSC_0327.jpg

DSC_0328.jpg

 

W nowej za to jest więcej przewodów...

- do wtyczki od poduchy idzie szary i białawy

- osobno do ładunku jest podpięty niebieski - jest na stałe przylutowany, ale wychodzi on z żabki gdzie są brązowe przewody....

- dwa brązowe i czarno-biały zapewne od klaksonu

 

DSC_0329.jpg

DSC_0330.jpg

 

czy ktoś może mi pomóc i napisać co z czym połączyć ? bo kostkę od nowej kiedy muszę odciąć i połączyć ze starą kostką, aby banglał klakson i co najważniejsze poduszka !

 

będę mega wdzięczny !

 

p.s. znalazłem schemat instalacji airbag b6 ale przyznam że nie jestem w tym dobry - może komuś to pomoże aby mi powiedzieć jak zamienić kabelki... podobno w vw brązowy to masa (tyczyło by się mojej instalacji w b5, ale w b6 w kierownicy jest już szary i biały....)

Bez nazwy 1.jpg

 

mogę podesłać na maila oryginał z opisem kabli bo tutaj jakość spadła...

Edytowane przez luzipower

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przerobiłem wiązkę do poduchy biorąc wtyczkę od b6 oraz "krokodylki" aby podpiąć klakson

 

Dzięki koledze Rufus110hp wiem, że w kierownicy B6 biały to minus, a szary to plus, ogólnie wiadomo, że brązowy w wv jest masą, czyli drogą dedukcji niebieski będzie plusem - zaryzykowałem i połączyłem biały-brązowy, szary-niebieski. klakson zrobiłem brązowy do brązowego zacisku, a czarny do zacisku czarno-białego przewodu.

 

Miałem cykora, więc zmontowałem wszystko, przekręciłem stacyjkę i dopiero podłączałem klemy :-) kiera nie strzeliła, kontrolka zgasła, klakson sprawdzałem przez tylne drzwi plastikowym elektrycznym korytkiem :-P wszystko działa :-) może śmieszne, ale wolałem dmuchać na zimne.

 

obecnie bez podświetlenia multifunkcji (opanuje później) ale już uradowany :-) kiera wygląda kozak i jeszcze lepiej się ją trzyma w rękach:-) normalnie auto odmłodniało o 10 lat :-P

 

pozostaje kwestia czy na pewno dobrze podłączyłem... kolega Rufus mówi, że to są przewody od czujników zderzeniowych i żeby się nie okazało, że mi strzeli przednia jak dostane boczny strzał.... no nie podobno, ale jak sprawdzić to ? :-P

 

DSC_0305.jpg

DSC_0309.jpg

DSC_0310.jpg

teraz moja 3-ramienna na sprzedaż jak by ktoś chciał :-) kiera, poducha, ale bez wiązki....

DSC_0308.jpg

Edytowane przez luzipower
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, podobają mi się kierownice z tych nowych VW/Skoda itp. Moja jest już nieco przetarta więc stąd moje pytanie, czy ktoś zakładał do swojego auta taką nową kierownice? czy podejdzie? trzeba coś kombinować? I jak zachowa się poduszka? Czy było by trzeba ją programować od nowa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeje.

Mam zamiar kupić kiere od b7 taką jak luzipower, tylko bez multi. Znajomy coś wspominał, że frezy kiery mogą nie pasować, ale skoro luzipower zamontował to w takim razie nie ma problemu? Orientuje się ktoś?

https://ae01.alicdn.com/kf/HTB1fq.cHpXXXXXoapXXq6xXFXXXm/Genniune-leather-steering-wheel-cover-for-vw-golf-mk4-mk6-mk7-jetta-a2-a4-a5-a6.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ta kierownica podejdzie do przedlifta? Chodzi o wieloklina, kostka jest inna to wiem

Bez tytułu.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy trójramienna z tego samego modelu (B5 FL) podejdzie na miejsce czteroramiennej? Jeśli podchodzi nawet z B7, to rozumiem, że to nie problem.

I gdzie najlepiej szukać takiej kierownicy? Mam na myśli odnowioną, obszytą nową skórą. Ktoś gdzieś miał styczność z godnym polecenia sprzedawcą takowych "antyków"?

Swoją drogą ciekawe czy ktoś tutaj jeszcze zagląda.

Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności