Skocz do zawartości
ernidok

Ostrzeżenie o niskim poziomie oleju, ale olej jest

Rekomendowane odpowiedzi

Nie sądzę żeby był to problem zamka maski. Ok, zgodzę sie ze jezeli jest on uszkodzony to kontrolka nie zgasnie, bo komputer nie ma informacji o otwarciu i "sprawdzeniu" stanu oleju. Ale jezeli ten sygnał otrzymuje(informacja na fis o otwarciu maski) , to jestem skłonny przyjąć wersję kolegi który sugeruje dolać oleju do poziomu max. Wiec Twoj argument jest mylny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
panowie a u mnie jest inaczej..wkładam kluczyk świeca kontrolki potem gasną( wiadomo) i pojawia się na chwile kontrolka właśnie od niskiego poziomu oleju potem gaśnie no i gong - komunikat o oleju..czyżby już padał czujnik??(i kombinowałem juz z oszukaniem kompa podniesieniem maski nawet dolałem mu chociaż stan był dobry nic to nie pomogło...

 

Witam.U mnie dzisiaj zrobiło się identycznie jak jest opisane wyżej....Olej jest w górnym stanie bo go zaraz sprawdziłem.Czy wiesz co było u ciebie??????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Ja mam trochę inny problem, mianowicie kontrolka się nie zapala przy niskim poziomie oleju czy to też może by czujnik poziomu oleju?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie

Do jakiego poziomu lejecie olej?

Na bagnecie na max aż do załamania? Czy do górnego pola kropkowanego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie

Do jakiego poziomu lejecie olej?

Na bagnecie na max aż do załamania? Czy do górnego pola kropkowanego?

Ja zawsze do górnego pola zakreskowanego. Myślę, że właśnie to zakreskowane pole jest najodpowiedniejszym stanem oleju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silnik zawsze bierze minimalne ilości oleju no chyba że coś jest nie tak... Pomarańczowa kontrolka zapala się z powodu wymiany (tak mi się wydaje), sprawdzenia stanu lub jak już ktoś napisał na początku walniętego czujnika. Ja mam ten sam problem wlanie w moim B6.W przypadku 100ml nie pomogło na tyle co otwarcie maski. To ono sprawiło że mam spokój na jakieś 150 km. następnie otwieram maskę i gaśnie. Czujnik wyminie przy zmianie oleju bo mi to przeszkadza nie wiadomo jak. VCDS nic nie pokazał. Dajcie spokój z tym gdybaniem. Czujnik do wymiany albo chociaż na początek sprawdzenie styków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie dziala prawidlowo

wiec napisze jak to wyglada dla tych co nie sa pewni

 

jak ilosc oleju na bagnecie spada do minimum to zapala sie zółta kontrolka żeby dolać

dolewam np.100 lub 200 ml i za każdym razem gaśnie

kontrolka nie zapala się dopóki poziom oleju znów nie spadnie do okolic minimum

czasem zapala mi się w trasie jak mam np 1/4 albo mniej na bagnecie ale wtedy wystarczy otworzyc maskę i zamknąć i jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widzę że nikt nie czyta tego wątku więc odpowiem sobie sam a jednocześnie poinformuję innych co należy wykonać aby rozwiązać problem.

 

Mianowicie, odkręcamy osłonę silnika od spodu samochodu, tak aby można było się dostać do miski olejowej.

Lokalizujemy czujnik poziomu oleju i odpinamy kable.

Następnie odpalamy silnik. Co ciekawe komputer nie zgłasza uszkodzenia czujnika mimo że mamy odpięty czujnik. Na VAG mamy odczyt oleju nadal OK ale temperatura oleju jest ujemna.

Wyłączamy silnik i wchodzimy pod samochód w celu wyczyszczenia końcówek zarówno od strony wiązki elektrycznej jak i od strony czujnika. Polecam do tego mały pędzelek o sztywnym włosiu i czysty spirytus.

Tak wyczyszczone końcówki następnie wpinamy do siebie podłączając tym samym czujnik ponownie do instalacji.

Następnie odpalamy samochód. Na ekranie komputera samochodowego zamiga kilka razy żółta konewka od niskiego stanu oleju po czym już więcej się nie zapali.

Ostatnim krokiem jest wyłączenie silnika i przykręcenie pokrywy pod silnikiem.

 

Te czynności usunęły u mnie problem zapalającej się kontrolki niskiego stanu oleju co 100km.

Mam nadzieje że komuś ten opis też pomoże.

 

Pozdrawiam

Darek

 

Zrobiłem wg twojej instrukcji , ale mi zółta konewka nie mignęła ani razu po ponownym odpaleniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też zapaliła się komtrolka sygnalizująca konieczność dolania oleju. Ile może brac 2.0 tsi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności