Skocz do zawartości
ernidok

Ostrzeżenie o niskim poziomie oleju, ale olej jest

Rekomendowane odpowiedzi

na tej kontrolce w ogóle nie można polegać. Nigdy nie będzie wiadomo czy ona jest sprawna i jak szybko reaguje.

Właśnie o to chodzi. Zupełnie bez sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze ktos podac jak zakodowac ten myk ze jak olej sie zbliza do minimum to lampka zolta sie zapala i trzaba olej sprawdzic aby zgasla. Ja to mialem na starych zegarach i gatweyu. Od momentu jak zmienilem zegary na biale i nowy gatwey to zapala mi sie zolta konewka jak juz jest olej na minimum. Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Lokalizujemy czujnik poziomu oleju i odpinamy kable.

A gdzie jest ten czujnik i czy jest jakiś sposób na odpięcie kabli ?/quote]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czujnik jest od spodu silnika, należy najpierw odkręcić osłoną plastikową i zlokalizować taki czujnik wkręcony w silnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czujnik jest od spodu silnika, należy najpierw odkręcić osłoną plastikową i zlokalizować taki czujnik wkręcony w silnik.

Dzięki ok, znalazłem czujnik ale nie mogę odpiąć kabelków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez sie pojawia ta kontrolka. Co dziwne zawsze w okresach zimowych. Jak doleje troche oleju to gasnie i za jakis czas znowu swieci. Sprawdzam olej i poziom jest ok. Co dziwne nie zapala sie co 100km tylko losowo. W lecie jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie a u mnie jest inaczej..wkładam kluczyk świeca kontrolki potem gasną( wiadomo) i pojawia się na chwile kontrolka właśnie od niskiego poziomu oleju potem gaśnie no i gong - komunikat o oleju..czyżby już padał czujnik??(i kombinowałem juz z oszukaniem kompa podniesieniem maski nawet dolałem mu chociaż stan był dobry nic to nie pomogło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie znika jak podnoszę maskę (sprawdzałem kilkukrotnie), dopiero jak odkrece dekiel od wlewu oleju to wtedy kontrolka gaśnie. Dolałem ok 200ml i po pewnym czasie znowu sie pali. Wydaje mi się, że jak jest wszystko ok i zapali się kontrolka to trzeba dolać do około 1 L żeby się pozniej nie zapalała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam to samo od jesieni. poziom w normie prawie max a kontrolka 3 razy sie zapalila. dolewka max 200ml i gaśnie. samo otwarcie klapy czy wlewu nic nie daje bo nadal sie paliła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie nie znika jak podnoszę maskę (sprawdzałem kilkukrotnie), dopiero jak odkrece dekiel od wlewu oleju to wtedy kontrolka gaśnie.

 

otwarcie i od razu zamknięcie nic nie daje. trzeba otworzyć maskę (odblokować i podnieść) odczekać jakiś czas... coś kolo 15-20s i zamknąć. w korku nie ma żadnego styku żaby przekazać informacje do sterownika ze coś tam grzebaliście.

 

dla tych co nie resetuje się kontrolka po otwarciu maski pytanie pomocnicze... czy na postoju wycieraczki da się włączyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
otwarcie i od razu zamknięcie nic nie daje. trzeba otworzyć maskę (odblokować i podnieść) odczekać jakiś czas... coś kolo 15-20s i zamknąć. w korku nie ma żadnego styku żaby przekazać informacje do sterownika ze coś tam grzebaliście.

 

dla tych co nie resetuje się kontrolka po otwarciu maski pytanie pomocnicze... czy na postoju wycieraczki da się włączyć?

 

tak na postoju gdy klucz jest w stacyjce wycieraczki mogę włączyć, również w trybie AUTO działają

a co mają wycieraczki do maski?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mają ... bo jak masz maskę otwartą to wycieraczki się nie włącza. takie zabezpieczenie przed czymś, (chyba jedno z drugim koliduje mechanicznie). u mnie kiedyś wypadł mikro-styk z zamka i komp "myślał" ze jest cały czas maska otwarta. co w konsekwencji nie chciało tez skasować poziomu oleju.

 

jak nie możesz skasować nadal to spróbuj odpiąć na chwile (15-20s) ten mikro-styk (wtyczka jest przy prawym reflektorze obok chłodnicy - taka dwu-pinowa)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak nie możesz skasować nadal to spróbuj odpiąć na chwile (15-20s) ten mikro-styk (wtyczka jest przy prawym reflektorze obok chłodnicy - taka dwu-pinowa)

Ok spróbuję, dam znać, na tę chwile cały czas mi świeci a próbowałem różne cuda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I kontrolka sama zgasła po dwóch tygodniach. myślę że problem z głowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,ja też mam problem z żółtą kontrolką.Co jakiś czas się pokazuje -stan oleju w normie.Pewnie czujnik do wymiany.Powiedzcie czy lepiej kupić nowy zamiennik czy jakiś używany ale oryginalny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mnie drazni ta żółta kontrolka. Wymieniłem czujnik na nowy ori i po jakimś czasie znów to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniłbym ten mikrostyk w zamku. Koszta niewielkie nawet orygianału. Dostepny jest sam bez zamka. W wiekszosci pomaga i likwiduje usterke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już rozwiązałem problem żółtej kontrolki.

 

Mianowicie, jeśli dopuścimy do tego aby ona się zapaliła (czyli faktycznie olej mamy na niskim poziomie) to dolewamy oleju ale na max (100%).

Dolanie oleju do 50% czy 75% nic nie da i kontrolka zapali się po kolejnych 100 km od otwarcia maski.

 

Jeśli kontrolka nie gaśnie mimo otwarcia i zamknięcia maski winny jest czujnik otwarcia maski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja wymieniłbym ten mikrostyk w zamku. Koszta niewielkie nawet orygianału. Dostepny jest sam bez zamka. W wiekszosci pomaga i likwiduje usterke

A co ma wspólnego mikrostyk ,jeżeli każdorazowo sygnalizuje otwarcie maski?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie ma nic wspólnego to wymieniaj dalej czujnik w misce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności