Skocz do zawartości
ernidok

Ostrzeżenie o niskim poziomie oleju, ale olej jest

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli bez problemu mozna z tym jezdzic a po wymianie czujnika bedzie ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pomoże ktoś?

 

Musisz zapytać w dziale b4 ;)

 

---------- Dodano o 23:13 ---------- Poprzednia wiadomość o 23:09 ----------

 

Czyli bez problemu mozna z tym jezdzic a po wymianie czujnika bedzie ok?

 

tego nikt nie wie,a chyba silnika nie chcesz wymieniać eksperymentując? podjedź do mechanika,auto pod komputer,wymień czujnik (jak komp nic nie wykrywa) i sprawdź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopię temat. Macie jakiś pomysł jak i co zrobić aby ta kontrolka zgasła. Zapaliła się prawidłowo przy niskim poziomie oleju, a po dolaniu nie chce zgasnąć. W kompie wszystko ok. Jaka jest cena takiego czujnika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Macie jakiś pomysł jak i co zrobić aby ta kontrolka zgasła

Otwieram maskę na parę minut. Krańcówka sygnalizuje to komputerowi, który myśli, że sprawdziłeś olej i kontrolka mi znika.

Pojawia mi się co ok. 100km. Będę go wymieniał na dniach razem z olejem.

 

Jaka jest cena takiego czujnika?

Do mojego BKP 2.0 tdi ok. 300zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi kontrolka po jakimś czasie sama zgasła. Jakoś mu się samo poprawiło. Nie wiem czemu. Mnie to tak cieszy. I chyba też jak będę na serwisie teraz powiem aby go sprawdzili i wymienili bo 2 dni z kontrolką jeździłem a trochę mnie to irytuje. Teraz będę sprawdzał czesciej poziom oleju żeby nie dopuścić do jej zapalenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kontrolka żółta oleju gaśnie nie po odkręceniu i zakreceniu korka! tylko po otwarciu maski i zamknieciu;) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ile razy to robiłem? Szkoda gadać i tak nic.. Wczoraj stwierdziłem, że jakoś sama zgasła. Coś jej się przestawiło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kontrolka żółta oleju gaśnie nie po odkręceniu i zakreceniu korka! tylko po otwarciu maski i zamknieciu;) Pozdrawiam

 

Przy okazji przeglądu w ASO powiedziano mi, że przy uszkodzeniu zamka od maski, następują właśnie problemy z błędnym załączaniem się kontrolki oleju - nie chce wygasić się po zaświeceniu. Może zatem to nie kwestia czujnika oleju?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam również ostrzeżenie o niskim stanie oleju (pomarańczowa konewka na komputerze świeci cały czas). Zapaliła się jak oleju było na bagnecie w górnym przedziale zakresu C. Dolałem do maksymalnego poziomu B. Po zamknięciu maski kontrolka zgasła ale tylko na następne 100km. Czyli krańcówka w masce działa. Co mogę jeszcze zrobić aby usunąć ten komunikat? Dodam że podłączyłem komputer żadnych błędów nie ma. Wszedłem też w bloki pomiarowe i kanał 003 na załączonym zdjęciu właśnie ten pomiar.

Proszę o radę czy to uszkodzony czujnik, bo nie chcę na marne wydawać pieniędzy?

vag.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, mam również ostrzeżenie o niskim stanie oleju (pomarańczowa konewka na komputerze świeci cały czas). Zapaliła się jak oleju było na bagnecie w górnym przedziale zakresu C. Dolałem do maksymalnego poziomu B. Po zamknięciu maski kontrolka zgasła ale tylko na następne 100km. Czyli krańcówka w masce działa. Co mogę jeszcze zrobić aby usunąć ten komunikat? Dodam że podłączyłem komputer żadnych błędów nie ma. Wszedłem też w bloki pomiarowe i kanał 003 na załączonym zdjęciu właśnie ten pomiar.

Proszę o radę czy to uszkodzony czujnik, bo nie chcę na marne wydawać pieniędzy?

[ATTACH=CONFIG]82128[/ATTACH]

 

 

Widzę że nikt nie czyta tego wątku więc odpowiem sobie sam a jednocześnie poinformuję innych co należy wykonać aby rozwiązać problem.

 

Mianowicie, odkręcamy osłonę silnika od spodu samochodu, tak aby można było się dostać do miski olejowej.

Lokalizujemy czujnik poziomu oleju i odpinamy kable.

Następnie odpalamy silnik. Co ciekawe komputer nie zgłasza uszkodzenia czujnika mimo że mamy odpięty czujnik. Na VAG mamy odczyt oleju nadal OK ale temperatura oleju jest ujemna.

Wyłączamy silnik i wchodzimy pod samochód w celu wyczyszczenia końcówek zarówno od strony wiązki elektrycznej jak i od strony czujnika. Polecam do tego mały pędzelek o sztywnym włosiu i czysty spirytus.

Tak wyczyszczone końcówki następnie wpinamy do siebie podłączając tym samym czujnik ponownie do instalacji.

Następnie odpalamy samochód. Na ekranie komputera samochodowego zamiga kilka razy żółta konewka od niskiego stanu oleju po czym już więcej się nie zapali.

Ostatnim krokiem jest wyłączenie silnika i przykręcenie pokrywy pod silnikiem.

 

Te czynności usunęły u mnie problem zapalającej się kontrolki niskiego stanu oleju co 100km.

Mam nadzieje że komuś ten opis też pomoże.

 

Pozdrawiam

Darek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc Darek,

A wiesz może jak najprościej pozbyć się zbyt dużej ilości oleju?

Wczoraj niestety przelałem.

Na bagnecie, poziom oleju sięga "górnego" zagięcia. Brak na nim oznaczniea min/max.

Dzięki za ewentualną pomoc.

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wyłączamy silnik i wchodzimy pod samochód w celu wyczyszczenia końcówek zarówno od strony wiązki elektrycznej jak i od strony czujnika.

Nie zaszkodzi spróbować, chociaż styki pamiętam, że w czujniku czyste były. Zrobię to bo dzisiaj znowu pomarańczowa konewka się pojawiła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czesc Darek,

A wiesz może jak najprościej pozbyć się zbyt dużej ilości oleju?

Wczoraj niestety przelałem.

Na bagnecie, poziom oleju sięga "górnego" zagięcia. Brak na nim oznaczniea min/max.

Dzięki za ewentualną pomoc.

Marcin

 

Wężyk i strzykawka wsadzas zamiast bagnetu i odciagasz

 

---------- Dodano o 18:17 ---------- Poprzednia wiadomość o 18:14 ----------

 

Nie zaszkodzi spróbować, chociaż styki pamiętam, że w czujniku czyste były. Zrobię to bo dzisiaj znowu pomarańczowa konewka się pojawiła.

 

U mnie też wszytko czyste było mimo to przeczysciłem i zastosowalem taką kolejność odpalenia silnika jak opisałem i pomogło. Kontrolka już sie nie zapaliła a przejechałem juz od tego czasu sporo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. Mam problem z tym czujnikiem (przynajmniej tak mi się wydaje) poziom oleju mam w górnej części pola zakreskowanego na bagnecie a kontrolka się zapala co 100 km. Zaraz po wymianie oleju jak był na maximum ok 3kkm temu było wszystko ok nic sie nie świeciło a teraz jest problem... tak jakby za wysoko łapał niski poziom. Jak myślicie wymiana coś da?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ponieważ nie mogę założyć nowego tematu podpinam się pod ten.

Silnik 1.9 TDI AHU. Licznik bez wyświetlacza na środku, same kontrolki, godzina i przebieg.

Wczoraj dolałem 1,5 litra oleju do silnika, tak żeby było w zakresie zaznaczonym na bagnecie. Zauważyłem to przypadkiem robiąc inne rzeczy przy aucie. Nie zaświeciła się w między czasie kontrolka oleju ani czerwona ani żółta. Czy oznacza to czujniki do wymiany?

Następna rzecz: po przekręceniu kluczyka w pozycje ON przed uruchomieniem silnika, gasną wszystkie kontrolki oprócz akumulatora. Czy tak powinno być? Ciśnienie oleju też nie powinno być na czerwono?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
po przekręceniu kluczyka w pozycje ON przed uruchomieniem silnika, gasną wszystkie kontrolki oprócz akumulatora

jest ok, swieci sie kontrolka bo nie ma ladowania bez pracujacego silnika

 

 

Ciśnienie oleju też nie powinno być na czerwono?

nie bedzie sprawdzania cisnienia jesli silnik nie bedzie pracowal

 

ogolnie jesli nie swieci sie zadna z tych kontrolek (gasna po max sekundzie od odpalenia silnika) to jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat Zamieszczone przez T_O_M_A_L_A Zobacz posta

po przekręceniu kluczyka w pozycje ON przed uruchomieniem silnika, gasną wszystkie kontrolki oprócz akumulatora

jest ok, swieci sie kontrolka bo nie ma ladowania bez pracujacego silnika

:) to akurat wiem, chodziło mi o to, czy nie powinna się świecić też kontrolka oleju, gdy silnik nie pracuje. W samochodach, w których do tej pory jeździłem, przed uruchomieniem silnika świecą się akumulator i olej. Wyjaśniłeś i dzięki za odpowiedź.

Jeszcze jedno pytanie, czy można jakoś stwierdzić poprawność działania czujników poziomu oleju i ciśnienia miernikiem albo vagiem? Męczy mnie to bo auto ma przejechane 300tys, a ta kontrolka nigdy się nie zaświeciła, a zdarzały się sytuacje, że olej był na poziomie pod bagnetem. Kontrolka zapala się tylko po przekręceniu kluczyka, gdy na chwile zapalają się wszystkie kontrolki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:) to akurat wiem, chodziło mi o to, czy nie powinna się świecić też kontrolka oleju, gdy silnik nie pracuje. W samochodach, w których do tej pory jeździłem, przed uruchomieniem silnika świecą się akumulator i olej. Wyjaśniłeś i dzięki za odpowiedź.

Jeszcze jedno pytanie, czy można jakoś stwierdzić poprawność działania czujników poziomu oleju i ciśnienia miernikiem albo vagiem? Męczy mnie to bo auto ma przejechane 300tys, a ta kontrolka nigdy się nie zaświeciła, a zdarzały się sytuacje, że olej był na poziomie pod bagnetem. Kontrolka zapala się tylko po przekręceniu kluczyka, gdy na chwile zapalają się wszystkie kontrolki.

 

Powiem ci że w moim 2.0tdi kontrolka ciśnienia działa, jak turbo wydmuchało mi olej to kontrolka ciśnienia zaświeciła się. Natomiast próbowałem zrobić test kontroli ciśnienia oleju VCDS to wywala błąd.

Też się zastanawiam dlaczego nie zapala się kontrolka oleju przed zapaleniem auta.:hmm

Edytowane przez Zielas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie sprawdzilem i kontrolka od oleju zapala sie na sekunde po wlaczeniu zaplonu, potem gasnie i nawet po odpaleniu juz nie zapala sie.

Mam maly fis

Edytowane przez tmstp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie w każdym Passacie, u mnie się nie zapala, mam duży FIS... ktoś kiedyś pisał że podobno na małym Fisie kontrolka się zapala na zapłonie, a na dużym nie. Nie wiem czy to prawda czy fikcja.

 

U mnie nawet jak wymieniam olej i jest pusty filtr to kontrolka się nie zapala, co dla mnie jest chorą sytuacją... nie dość że auto ma poważny problem z pompą oleju, to na tej kontrolce w ogóle nie można polegać. Nigdy nie będzie wiadomo czy ona jest sprawna i jak szybko reaguje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności