Skocz do zawartości
Robert !!!

2.0 TDI 140KM CR- tryb awaryjny

Rekomendowane odpowiedzi

Dla niektórych może być to oczywiste ale dla przeciętnego użytkownika okazuje się nie lada problemem.

Jak kupilem auto co jakiś czas doslownie ciapała mi kontrolka grzania wstępnego(świec) i wywalalo komunikat Engine Fault Workschop! Powtarzało się to co jakis czas w różnych przedziałach czasowych. Któregoś dnia kontrolka grzania zaczęła mrygać na stałę i dołączyła kontrolka silnika. Auto pracowało poprawnie, z obserwacji stwierdziłem, że bardziej rzuca silnikiem przy gaszeniu. Po ponownym uruchomieniu wszystko ok. Zatankowalem auto do pelna i po 20km powtórka i już na stałę. Auto skaner Dominator nie widzi błedów więc olałem. Po kilku dniach nie ustępowalo więc się wkurzyłem i dałem ostro w palnik tak do 200km/h i wywalilo jeszcze kontrolkę dpf. Za kilka dnia auto zlapało muła, jakby turbina nie pracowała. Skaner Dominator nie widzi błędów jednak kasuje kontrolkę tylko silnika która wraca po czasie. Podczas jazdy zacząłem kasować błędy non stop co sekunda i auto moc odzyskiwalo jak tylko przestałem klikać po 2sekundach muł. Kupiłem kabel i vcds zczytalem błędy ale nikt mi nie pomógł.Miałem błędy jak podałem:

008450 - Throttle Valve Actuator Module (J338): Motor Circuit: Signal Low

P2102 -- 000 -- - - MIL ON

Co ktos powiedzial, że to normalne jak auto jest w trybie awaryjnym-bzdura

 

009316 - Unknown Error Code

P2464 -- 000 -- - - MIL ON

Ktos powiedzial, że to coś od DPF ale nie wiadomo co.

Wkurzyłem się, bo mam vcds i wraz kicha. Zacząlem rozbierać dolot aby sprawdzić przepustnicę i egr, okazalo się, że od groma tam sadzy zaolejonej. Wyczyściłem wszystko ale nie pomogło. Podczas skladania stwierdziłem, że na sucho sprawdzę jak dziala przepustnica ktora była wykręcona z auta. Włączylem zaplon i podłączyłem ją do instalacji. Ku mojemu zdziwieniu jak obudową przpustnicy dotknąłem silnika czy metalowej rurki od EGR to iskrzyło jakby zwarcie. Sprawdzilem miernikiem i na dwuch pinach bylo przejście do obudowy. Pojechałem do brata co ma audi z tym samym silnikiem, przepustnica niby ta sama, jedną literką się różniła. Sprawdziłem miernikiem i tak samo.Moja dzialała jak nie dotykała silnika więc ją rozebralem, ze środka od groma czarnego oleju się wylalo. Przebicie szlo z silniczka więc go odizolowałem. VCDS wywalił inny błąd:

009315 - Diesel Particle Filter: Excessive Soot Accumulation

P2463 -- 000 -- - - MIL ON

Freeze Frame:

Fault Status: 11100000

Fault Priority: 2

Fault Frequency: 1

Mileage: 146427 km

Time Indication: 0

Date: 2100.14.19

Time: 21:52:58

 

Freeze Frame:

RPM: 782 /min

Speed: 0.0 km/h

Pressure: 23 mbar

Hex Value: 0xFF04

Temperature: 126.0°C

(no units): 35.7

Mileage: 960 km

Nic to nie dało, próbowałem wypalić go kabelkiem ale nie przyjmował kodu. Rozebrałem i zrobiłem silnik tak jak był na zwarciu. Kilka prób wypalania przymusowego i nic, nawet jak przyjął kod to nic. Temperatura na zewnątrz ok -20 rąk nie czułem jak przy nim grzebałem.

Wizyty u mechaników kończyły sie podaniem błędów które sam odczytywałem i pobrudzeniem dywaników buciorami w smarach.

Zadzwoniłem do Szewczyka bo mam blisko i pytam o przepustnice ile to kosztuje i czy często to się psuje, czy dużo sprzedają. Powiedział 790zł i na poznań 100szt dzień wcześniej przyszlo a jest teraz 96 więc chyba sporo skoro tyle zamówili.

Zamówiłem druga przepustnice.

Jak zamontowalem drugą przepustnice komunikat jak na mojej z wyizolowanym silniczkiem:

009315 - Diesel Particle Filter: Excessive Soot Accumulation

P2463 -- 000 -- - - MIL ON

Ruszyłem w trasę by po raz kolejny wymusić wypalanie piłeowałem go na 3tyś obrotów z 50 km ale wartość zapychania rosła zamiast spadać. Wkurzyłem się odłączyłem laptopa i podłączyłem ten skaner dominator aby móc szybko kasować błędy by auto mialo moc. Dałem mu w palnik na 3tyś obrotów 5bieg ale na kasowaniu błędów wtedy gasła kontrolka silnika i świec tylko dpf się świecił i auto miało moc. Musialem skręcić i brakowalo ręki aby non stop kasować, ku mojemu zdziwieniu świeci tylko DPF i auto ma moc bez kasowania. Wpadam na trasę wyszkow w-wa, podłączam laptopa patrze bloki i sadze spadają auto samo weszło w tryb wypalania.Od Wyszkowa do Marek jechałem jedną prędkoscią 110km/h 4bieg 3tyś obr, jedna wartośc zeszla na 0.0 a druga juz miala 5,7 chcialem zawrócić bo światła się zaczynaly i jak wysprzęgliłem znowu kontrolka świec. Akcja wypalania przerwana, auto zamulilo. Sprawdzam błąd a tam coś z EGR. Do domu ok 25km. Jak dojechalem miałem juz 6.0 i 0.0 .Pomyślalem, że jakas sadza z rurki EGR dostala się do zaworu, odkręcam rurke a tam lód, zamarznięty egr. Temperatura zewnętrzna -14st. Opalarka podgrzalem i wyczyścilem, auto na nowo ożylo, ma moc i żadnych kontolek oraz błędów oprocz tempomatu na silniku.

Moje obserwacje są takie, że przy tak niskich temperaturach cholernie ciężko jest doprowadzić do regeneracji DPF, ponieważ silnik nie może osiągnąć temperatury, w trybie awaryjnym jest to w zasadzie nie do osiągnięcia, gdyby nie wymuszone siłą załączenie turbiny silnik chyba nie dalby rady doprowadzić do regeneracji. Wypaliłem sporo paliwa i zrobilem 100km aby osiągnąć sukces.

Podstawowa zasada jest taka, że naprawde nie należy lekceważyć kontrolek silnika i spiralki świec. Usterki silnika blokują wypalanie dpf i on sie zapycha.

Przy takich mrozach auta dpf-ami maja cholernie ciężki żywot i jak tylko zrobi się cieplej dobrze było by je przegonić aby stwożyć im odpowiednie warunki do wypalenia.

Edytowane przez Robert !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie dzisiaj to samo. Najpierw kontrolka świec a później z silniczkiem, na szczęście DPF jeszcze nie zaświecił. Jutro zabieram się za rozbieranie przepustnicy.

Błędy u mnie są następujące:

 

1 Fault Found:

 

008465 - Throttle Actuator Control System: Stuck Open

P2111 - 000 - - - MIL ON

Freeze Frame:

Fault Status: 11100000

Fault Priority: 2

Fault Frequency: 1

Mileage: 210119 km

Time Indication: 0

Date: 2000.00.00

Time: 16:27:11

 

Freeze Frame:

RPM: 1242 /min

Speed: 19.0 km/h

Load: 18.8 %

Load: 8.6 %

Lambda: 100.2 %

Mass Air / Rev.: 545.0 mg/str

Temperature: 87.3°C

 

Jak naprawię to dam znać co to było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam u mnie podobne objawy byly...przyczyna gruszka przy turbo... A mowili ze Cr-y sa nieawaryjne ja mam nalatane 70 tys i takie jaja....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i znalazłem. Niestety przepustnica do wymiany. :( W uk tylko u dilera w cenie 220 funtów Ajjjj. Ale w Polsce na allegro za 400 zł można kupić i chyba będę sprowadzał. Samochód uziemiony bez przepustnicy :(. Jak się okazuję co przedstawię na fotkach to przepustnica nie była zabrudzona, silniczek działa ale niestety jakiś bałwan wrzucił tam plastikowe trybiki które trafiło i tyle. Raczej takiej zębatki nie dostanę więc całość do wymiany. Zobaczcie na zdjęcia Pozdrawiam!

 

IMG_8452.jpg

IMG_8453.jpg

Edytowane przez mfifi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bierz tego za pewnik bo sam tego nie rozbieralem ale slyszalem ze ta zebatka nie obraca sie 360 stopni wiec prawdopodobnie mozna ja zdjac i obrocic tak zeby zeby trafialy na zeby i byc moze tak uda sie jakos ta przepustnice jeszcze uratowac. Warto sprobowac zanim kupi sie druga skoro ta i tak na zlom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety to o czym piszesz też czytałem i było to chyba w silniku TFI. Tutaj niestety aby zamknąć przepustnicę zębatka musi sie przekręcic kilka razy a podczas tego kręcenia trafia na wyłamane zęby i się otwiera i tak w kółko tylko jak źle trafi to blokuje się tak, że silniczkiem ani przepustnicą nie można już ruszyć i wtedy całkowita klapa. Nie obejdzie się bez nowej przepustnicy. Ja mam wersje 03L 128 063 B a teraz są z numerem 03L 128 063 E może w nich już jest problem z plasikową zębatką rozwiązany ale wątpię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Passacik już śmiga :) Udało mi się kupić nową przepustnice (klapę regulatora) za 150 funtów. Założyłem i jest ok! Błędy nie wyskakują, samochód nie szarpie i przy gaszeniu nie telepie. Pozostaje tylko pytanie czy trzeba a jeśli tak to jak zaadoptować nową przepustnicę. Naopakowaniu była informacja, że po wymianie trzeba podpiąć samochód pod komputer i dać mu znać, że zainstalowano nową przepustnicę, ale czy procedura adaptacji jest taka sama jak w benzynowych silnikach to nie wiem i nie chcę nic ruszać dopóki nie będę pewny jak. Jeśli ktoś wie jak to zrobić w silniku diesla na common rail za pomocą VCDS-a proszę o informacje. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniałem bez żadnej adaptacji. Ryzyko jazdy z uwaloną przepustnicą jest takie,że nie będzie ci w tym czasie wypalał DPFa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja wymieniałem bez żadnej adaptacji. Ryzyko jazdy z uwaloną przepustnicą jest takie,że nie będzie ci w tym czasie wypalał DPFa.

 

Koledzy. Pozwólcie, że odnowię trochę temat. Co prawda nie świeci mi jeszcze żadna kontrolka, ale jak gaszę auto to mam wrażenie, że ono trochę włąsnie telepie. Z tego co poczytałem na forum to może to oznacząć początek końca przepustnicy. Moje pytanie jest, o którą przepustnicę chodzi? O tą, która jest połączona razem z EGR za pomocą trzech śrub, czy może o tą która jest przy kolektorze ssącym po prawej stronie?

 

Z góry dzięki za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wątku jest mowa o tej przepustnicy (klapie gaszącej) która jest razem z EGR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam wyciąć dpf i tyle. Tak zrobiłem rok temu i do dziś wszystko działa jak należy. Dodam,że wcześniej też miałem przygody z zamulonym silnikiem i różnymi kontrolkami. Dpf wyrzucony, jakieś dodatkowe drobne ustawienia pozmieniane w komputerze i zero kontrolek do dziś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę temat:

Passat 2.0 CR, CBAB 140KM, seryjny soft, DPF nieruszany i nigdy nie sprawiał problemów.

Auto jeździ 95% po trasie.

5 miesięcy temu wymieniony dwumas na nowy LUK ze sklepu.

Ale wymiana dwumasu nie pomogła do końca, to jest:

1. auto po odpaleniu na zimnym silniku delikatnie wibruje co kilka sekund

2. gdy jest jeszcze nierozgrzane, to przy gaszeniu mało kulturalnie gaśnie (rzuca budą jak przy zużytym dwumasie)

3. gdy silnik jest rozgrzany (znaczy ogólnie przejedzie się tak z 20 km) to przy gaszeniu silnik już nie szarpie i nie ma już tego drżenia nadwozia na wolnych obrotach.

4. podczas redukcji z 3. na 2. bieg, potrafi szarpnąć, zresztą dosyć często. Choć nie wiem czy to akurat nie jest przypadłość DSG.

Raz w trasie po szybszej jeździe pojawił się błąd i zaświeciła żółta kontrolka.

Nigdy więcej się ten błąd nie pojawił.

Jakieś sugestie?

 

Taki błąd wyskoczył, to było w styczniu, ale silnik ciągle szarpie na zimnym.

Odpala i przyspiesza bez problemu.

Możliwe że nowy dwumas jest lipny?

Czy może szarpać co kilka sekund na wolnych obrotach gdy jest zimny z powodu dwumasu?

 

Address 01: Engine Labels: 03L-906-022-CBA.clb

Control Module Part Number: 03L 906 022 QD HW: 03L 907 309

Component and/or Version: R4 2,0L EDC G000AG 6209

Software Coding: 0000078

Work Shop Code: WSC 00090 259 82209

VCID: 77F7F39C063385A6A59-8022

1 Fault Found:

 

001027 - EGR Valve (N18)

P0403 - 000 - Malfunction

Freeze Frame:

Fault Status: 01100000

Fault Priority: 2

Fault Frequency: 1

Reset counter: 255

Mileage: 191821 km

Time Indication: 0

Date: 2004.14.15

Time: 00:43:30

 

Freeze Frame:

RPM: 1334 /min

Speed: 42.0 km/h

Load: 0.0 %

Load: 14.9 %

Lambda: 28.4 %

Mass Air / Rev.: 315.0 mg/str

Temperature: 80.1°C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek masz do czyszczenia EGR. O ile ten błąd wyskoczył pierwszy raz. Jeśli to kolejny, to szkoda się nawet brać za czyszczenia i lepiej go wymienić na nowy. To lekkie drganie na zimnym to chyba przypadłość bo to już 3 cbab z dsg w którym to samo się dzieje.

 

Z kolei jeśli chodzi o brzydkie gaszenie to proponuję przy demontażu egra zdjąć również klapę gaszącą i wyczyścić. Być może już się przycina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tomek masz do czyszczenia EGR. O ile ten błąd wyskoczył pierwszy raz. Jeśli to kolejny, to szkoda się nawet brać za czyszczenia i lepiej go wymienić na nowy.

 

U mnie tak jak piszesz czyszczenie nic nie dało :( ciekawi minie czy jest jeszcze jakiś patent aby uchronić się przed wymiana na nowy może jakaś wymian trybów lub naprawa elektroniki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaślepić i od razu wywalić dpf.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

pozwolę sobie odświeżyć temat...

 

Na wstępie zaznaczę, że nie ma żadnych błędów, DPF w komputerze nie jest zapchany.

 

Przypadłość wygląda następująco:

ostatnio co ok. 100 km silnik zaczyna podbijać na wolnych obrotach do ok. 1000 rpm. Nie ma przy tym spadków mocy, są delikatne poszarpywania. Taki stan trwa do momentu wyświetlenia kontrolki DPF. W momencie wyświetlenia jej obroty spadają do normalnych 800 rpm i wszystko jest OK. Oczywiście wchodzi w tryb wypalania i wtedy też podbija obroty.

 

Podejrzewałem, że winą jest wadliwie działający czujnik ciśnienia spalin, ale podmieniłem go, wypaliłem DPF i po 130 km sytuacja się powtórzyła.

 

Mam urządzenie ELM327 i zacząłem obserwować co się dzieje - moje podejrzenia padają na przepustnicę. Jeśli auto zachowuje się normalnie, to przepustnica otwarta jest w zasadzie cały czas na 95%; przymyka się tylko podczas zmiany biegów i zamyka całkowicie przy gaszeniu silnika. W momencie gdy zaczyna podbijać obroty przepustnica prawie całkowicie się zamyka (otwarta na ok. 10-12%), a przy przyspieszaniu pracuje w całym zakresie, po czym znowu prawie się zamyka.

 

Zrzuty z ELM

1. Silnik zgaszony

wp_ss_20160426_0002.jpg

 

2. Po odpaleniu

wp_ss_20160426_0003.jpg

 

3. "Podbite" obroty

wp_ss_20160426_0001.jpg

 

4. Włączona kontrolka DPF

wp_ss_20160426_0004.jpg

 

Czy to padnięta przepustnica ? Tylko dlaczego pracuje w całym zakresie swoich możliwości..?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W nawiązaniu do mojego poprzedniego postu - jak powinna zachowywać się przepustnica podczas procesu wypalania DPF ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W silnikach common rail o których jest mowa w tym temacie wcale nie powinna się zachowywać. W tych silnikach przepustnica spełnia już tylko rolę klapy gaszącej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy, mam VW Passat b6 1.9 tdi 105 km BXE i mam następujący problem. Po ostrym przeciągnieciu go na wszystkich biegach często włącza się na 4 tryb awaryjny, odcina moc. Kiedyś było to samo, na komputerze pokazało ze przeładowanie turbiny, wyczyszczona była i 1,5 roku spokoj. tera to samo, ten sam błąd, wyczyściłem turbine, łopatki ładnie chodzą i wg turbina ok, a tryb awaryjny nadal sie czasami włacza. czym to może być spowodowane? jakiś zawór? słyszałem o zaworze n75 ale w moim pasku chyba go nie ma tylko jest ten zespolony duży na podszybiu. Ma ktoś jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 2.0 CR często padają gruszki turbiny, męmbrana nie wytrzymuje i zawór puszcza dużo osób daje się nabrać i wymienia całą ładowarkę.

 

"lubeck10"

 

Kod silnika BXE Turbo Garrett czy KKK ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności