Skocz do zawartości
GRZECHHH

[B5] Modyfikacja fabrycznego separatora oleju w pokrywie zaworów - odma TDI PD

Rekomendowane odpowiedzi

Dokladnie ja już raz zabawiłem się w czysty silnik - nie polecam....

 

Dodam również informacje jeżeli chodzi o mojej wymianie pokrywy zaworów - silnik przestał rano dymić na niebiesko oleju w całym dolocie jest o niebo mnie....

Zakup używanej zdał egzamin :))))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie i za ile kupiłeś używana pokrywę zaworów?

Przymierzam się do zlikwidowania wycieków oleju, a że najwięcej leje się go z EGR to chcę zacząć od pokrywy zaworów?

Nowa u gajosa to jakieś 630zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gdzie i za ile kupiłeś używana pokrywę zaworów?

Przymierzam się do zlikwidowania wycieków oleju, a że najwięcej leje się go z EGR to chcę zacząć od pokrywy zaworów?

Nowa u gajosa to jakieś 630zł.

 

Sprawdź najpierw jaką masz? czy model stary czy nowy.. Jak sprawy to polecam poszukać na giełdach...

Ja kupiłem na allegro pokrywe z roku 2005..

Oleju zdecydowanie mniej....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, czytając ten wątek cały czas mam wątpliwości czy mam starą czy już nową pokrywę. U mnie ma przetłoczenie po skosie i numer 038 103 469 R. Mam wrażenie że nowy model (ulepszony separator) ma przetłoczenie w poprzek pokrywy, czy dobrze myślę i czy mam stary model czy już ten nowy ?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz skośne przetłoczenie to masz nowszą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli taka pokrywa jest tą poprawioną ?

 

pokrywa.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czyli taka pokrywa jest tą poprawioną ?

 

[ATTACH=CONFIG]89555[/ATTACH]

 

tak!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy do AJMa z 1999 r. będzie taka pasowała???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy nikt nie wie czy będzie pasować ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

głowice są zamienne więc i pokrywa będzie pasować ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Kolego.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę potwierdzić już na 100% że pokrywa 038 103 469 R lub AE pasuje też do silników AJM, ATJ ale łącznie z pokrywą trzeba też mieć rurkę odmy 038 103 463 AE DE od nowej pokrywy - stara rurka będzie za krótka, nowa jest trochę za długa ale da się wyprofilować.

 

Skusiłem się kupić i zamontować używaną najnowszą pokrywę 038 103 469 AE mimo iż byłem na 99% przekonany że jest ona taka sama jak z R. Z zewnątrz wszystkie elementy mają takie same oznaczenia więc wszystko na to wskazuje. Jedyna różnica może dotyczyć samego regulatora ciśnienia w kopułce pokrywy, ma on za zadanie zamykać odpowietrzenie w przypadku dużego podciśnienia od strony dolotu. Ale nie sądzę aby to miało kolosalny wpływ na ilość przepuszczającego oleju.

 

Jeżeli ktoś szuka tej AE to najłatwiej kiedy ktoś nie podaje jej oznaczeń poznać ją po rodzaju śrub - stare P, R miały zwykłe czarne 6-kątne 10, a AE ma nierdzewne na Torxa T30.

 

Teraz o wrażeniach z użytkowania:

Nie spodziewałem się może jakiś cudów ale jednak trochę zawiedziony dalej myślę nad jej ulepszeniem.

Wystarczyło że na jeden dzień dałem pojeździć samochodem mojej dziewczynie która ma zapędy na wyścigi z pod świateł i wysokie obroty... Jak zajrzałem pod osłonę to EGR już smarkał olejem, a po zsunięciu rurki odmy widoczny był sączący się olej. Powycierałem wszystko dokładnie i obserwując sytuacje przez następne kilka dni przy spokojnej jeździe nie widać pojawiającego się oleju.

Edytowane przez GRZECHHH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli najlepiej przy wymianie pokrywy wyczyścić cały dolot z IC i wtedy widać czy wymiana dała efekt

i pytanie po czym stwierdzić model pokrywy , mam z oznaczeniem R i z przetłoczeniem skośnym czyli ?

Edytowane przez Szklana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeje trochę kotleta i zapytam do czego podłączony jest ten wężyk z jakim z podcienieniem do pokrywy?

tdi 2.jpg

Edytowane przez jacek 75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie dlaczego te pokrywki najnowsze ze śrubami na imbus maja wyjście z odmy na tył silnika, a nie tak jak wszystkie pozostałe? Znalazłem kilka zdjeć z takimi pokrywkami i zastanawia mnie to czy ktoś maczał w tym łapki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo pewnie są z samochodów z silnikami ułożonymi poprzecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bo pewnie są z samochodów z silnikami ułożonymi poprzecznie

dzięki. Jak się cieplej zrobi chcialbym wymienić, a widzę, ze nie które opisane są jako pasujące do paska, a nie wyglądają tak samo.

 

Zanim przeczytałem to co piszecie na temat pokrywki zaworów chciałem po zimie zrobić zewnętrzny separator, ale skoro mówicie, że ta polepszona pokrywa tak poprawia działanie odmy to zdecydowałem spróbować i już zakupiłem takową z końcówka AE. Turbo czyściłem i sprawdzałem w tamtym roku wiec jest dobre. Jedynym winowajcą za olej w dolocie musi być ta pokrywa. Zobaczymy...

Edytowane przez cieluś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj miałem wolne więc wziąłem się za wymianę pokrywy. Czas operacyjny jakieś 40 min. W pracy silnika zmian nie zauważyłem, jedynie ale to chyba wydaje mi się, ze spaliny są słabiej wyczuwalne. Raczej nie możliwe :) Najważniejsze żeby nie pociło się w okolicy odmy i zobaczymy po nocy ranne odpalenie czy puści mniejszego bąka ;)

 

A tak wygląda moja stara i nowa pokrywka:

 

20130404_112129.jpg

20130404_104031.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nówka czy używka??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to nówka czy używka??

 

100zł :) , nie oszalałem, żeby tyle kasy na nową wydać. Ta pochodzi niby z auta o przebiegu 140k km. Porównywałem je to u mnie widać spory przebieg po obudowie zewnetrznej, uszczelce, korku, a na tej wszystko jest lux :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności