Skocz do zawartości
GRZECHHH

[B5] Modyfikacja fabrycznego separatora oleju w pokrywie zaworów - odma TDI PD

Rekomendowane odpowiedzi

Olejem nie rzyga spod uszczelki po zamontowaniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dlaczego ma rzygać jak jest uszczelka dobra i wszystko ładnie wyczyszczone przed montażem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cieluś powiedz ile oleju Ci wychlapywało przez odmę? Tzn ile musiałeś dolewać do silnika. U mnie leci z odmy jak z kranu ale nie dolewam znacznych ilości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie wylewało się, a tylko pociło. Co wymiane oleju nie dolewałem bo nie ma potrzeby. Ewentualnie w lecie żeby utrzymać max stan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki kupić wężyk i gdzie podłączyć, żeby olej leciał z odmy pod zderzak? Jak wykryć problem odmy w moim aucie? Silnik to 1.9 TDI 116 km BKE 2004r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość waldek111

moje auto leje olejem czy zmiana pokrywy pomoze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Zmiana pokrywy nie pomoze.Ale za to jak przestanie ci dmuchac spalinami z bagnetu (tym sie zajmij) to i odma nie bedzie pluc olejem.

 

Temat tej odmy w VAG 1.9TDI toczy sie po dzis dzien, a faktem jest ze jedne pluja olejem a inne nie.

Dlaczego lub co jest charakterystyczne?

Ano ciekawe jest to ze kazdy ktory pluje olejem przez odme puszcza tec spaliny do skrzynki korbowej i przestrzeni zaworowej.

Natomiast te ktore nie maja zapachu spalin z pod korka i bagnetu te o dziwo nie maja problemu ze znikajacym olejem przez odme a jedynie ona sie poci jak we wszystkich markach aut.

 

Wnioski?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeję kotleta. Chodzi mi o kwestię odnośnie która pokrywa jest starsza.

 

Stronę wcześniej obrazek:

 

http://forum.vw-passat.pl/attachment.php?attachmentid=100059&d=1365083766

 

Po lewej stara pokrywa, po prawej nowa.

 

Tymczasem u mnie w AJMie z końcówki 1999 jest ta po prawej, u 2 kolegów w VW z 2002 jest ta po lewej, niby starsza, silniki ATD i AXR.

 

Więc jak to jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w AJM 1999 miałem ta z lewej i to jest starszy typ pokrywy. Możliwe że masz wymienioną...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, ta po lewej jest starsza i była w ATJ, AJM itp, w AWX, AVF nowszych silnikach jest pokrywa ta z prawej strony :D ale obie pasują w zamian za siebie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki :) Mam u siebie tą po prawej - nowszy typ, więc któryś z poprzednich właścicieli musiał wymienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wniosek taki, że pierścienie do d..y!

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Nie. Zmiana pokrywy nie pomoze.Ale za to jak przestanie ci dmuchac spalinami z bagnetu (tym sie zajmij) to i odma nie bedzie pluc olejem.

 

Temat tej odmy w VAG 1.9TDI toczy sie po dzis dzien, a faktem jest ze jedne pluja olejem a inne nie.

Dlaczego lub co jest charakterystyczne?

Ano ciekawe jest to ze kazdy ktory pluje olejem przez odme puszcza tec spaliny do skrzynki korbowej i przestrzeni zaworowej.

Natomiast te ktore nie maja zapachu spalin z pod korka i bagnetu te o dziwo nie maja problemu ze znikajacym olejem przez odme a jedynie ona sie poci jak we wszystkich markach aut.

 

Wnioski?

PIERŚCIENIE DO WYMIANY:)

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Nie. Zmiana pokrywy nie pomoze.Ale za to jak przestanie ci dmuchac spalinami z bagnetu (tym sie zajmij) to i odma nie bedzie pluc olejem.

 

Temat tej odmy w VAG 1.9TDI toczy sie po dzis dzien, a faktem jest ze jedne pluja olejem a inne nie.

Dlaczego lub co jest charakterystyczne?

Ano ciekawe jest to ze kazdy ktory pluje olejem przez odme puszcza tec spaliny do skrzynki korbowej i przestrzeni zaworowej.

Natomiast te ktore nie maja zapachu spalin z pod korka i bagnetu te o dziwo nie maja problemu ze znikajacym olejem przez odme a jedynie ona sie poci jak we wszystkich markach aut.

 

Wnioski?

PIERŚCIENIE DO WYMIANY:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja odme tez puściłem luźno pod auto a początki były takie ze butelka po pepsi i mała dziurka na odpowietrzanie ale strasznie waliło spalinami :/

Ale ze troche modyfikowalem silnik i chcąc dbać o niego zapodalem mu co każda wymianę oleju co 7-9 tys ceramizer

Było juz 3 takie aplikacje ogólnie ....i smród znikł , olej juz z węża nie kapie , a stan od wymiany do wymiany bez zmian :) wiec chemia działa a sama zmiana pokrywki nie załatwi sprawy - Niedźwiedź ma racje a ja 4 ceramizer w zapasie bo na jesieni aplikacja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja odme tez puściłem luźno pod auto a początki były takie ze butelka po pepsi i mała dziurka na odpowietrzanie ale strasznie waliło spalinami :/

Ale ze troche modyfikowalem silnik i chcąc dbać o niego zapodalem mu co każda wymianę oleju co 7-9 tys ceramizer

Było juz 3 takie aplikacje ogólnie ....i smród znikł , olej juz z węża nie kapie , a stan od wymiany do wymiany bez zmian :) wiec chemia działa a sama zmiana pokrywki nie załatwi sprawy - Niedźwiedź ma racje a ja 4 ceramizer w zapasie bo na jesieni aplikacja :)

 

Daj zdjęcie tego ceramizera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie Cramizer jest tylko jeden reszta to nazwa handlowa zaczerpnięta

ten nasz polski orginalny w pomarańczowym pudełku - postawiłem na Polską myśl techniczną bo sam jestem inż ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie ten :)

Widziałeś testy na polonezie i hondzie ?? Nie chciało mi sie bawić w pomiar ciśnień na komorach ale teraz wiem ze cos tam działa i jak dolewalem ok 1L od wymiany do wymiany tak teraz nawet kapki a jeżdzę na wodzie bo to Mobil ESP 5w30

Z odmy nic juz nie kapie pod autem a o smrodzie spalin czy oleju na światłach juz dawno zapomniałem a węża mam luźno pod auto i bez osłony dolnej - chyba działa ;) - Ja polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skuszę się bo oleju mi łyka tak od 0,5 do 0.7 na 15 tyś a i od wymiany uszczelki pod głowicą tez trochę mi płynu wciąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem tu nowy i mam pytanie co do tej nieszczęsnej odmy. Otóż mam w swoim Pasku z 2005r pokrywę zaworów w tym wybrzuszeniem ustawionym po skosie. Czy jest to ta poprawiona juz pokrywa i nie mam sie co martwic? Po odczepieniu wężyka od odmy jest tam troszkę oleju, ale raczej wygląda to na opary olejowe. Przy wejsciu tego węża do dolotu rowniez jest lekkie zapocenie. Czy mam sie czym martwić czy wszystko jest w porządku? Dodam tylko ze egr lekko się poci przez te otworki. Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ma być

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności