Skocz do zawartości
sebolpittbull

kontrolka oleju

Rekomendowane odpowiedzi

Mój problem jest następujący , zapala mi się strasznie często kontrolka oleju .

Gdybym miał za mało bać za dużo go no to rozumiem a tu nie. równo na środku bagnetu miedzy mini a max jak kto woli i kontrolka mi się zapala co śmieszniej jak mam obroty silnika między 1400-1800 i 2000-2500 jak mam w tych granicach obroty to wystarczy ze przekazuje to gaśnie kontrolka kumpel stawia na czujnik a ja się trochę boje że może być to coś poważniejszego. Do tego zegarek mi się resetuje w liczniku gdy gaszę czy tez odpalam samochód nie zawsze ale często podobno to problem zimnych lutów ale to od tego może mi ta kontrolka migać od oleju?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymień czujnik oleju, nie zaszkodzi a raczej to od niego będzie świeciła kontrolka oleju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zaszkodzi podjechać do mechanika z zbadać ciśnienie oleju, koszt ok 30zł bo dzwoniłem i pytałem.

Dla pocieszenia dodam że paru kumpli ma ten sam problem w swoich VW :)

Edytowane przez Alex360

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zapala mi się strasznie często kontrolka oleju .

Problem stary jak forum....filtr do szybkiej zmiany, najlepiej na inną firmę niż ten co jest, zbadanie ciśnienia ..potem stan kabli i całej elektryki...czujniki ori prędzej sie rozszczelnią niż mają bzdury pokazywać.

Mój ciekł że sobie podłogę zakonserwowałem a kontrolka nawet sie nie zajarzyła...zmieniłem na szajsprajsa i jak na razie olej nie cieknie i kontrolka działa doskonale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś miałem tak że w czasie jazdy zaczęła migać mi kontrolka od oleju zaraz do mechanika mechanicznie wszystko ok ciśnienie jest okazało się że były zimne luty w liczniku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja kiedyś miałem tak że w czasie jazdy zaczęła migać mi kontrolka od oleju zaraz do mechanika mechanicznie wszystko ok ciśnienie jest okazało się że były zimne luty w liczniku

Też na to stawiam ale musze lutownice sobie najpierw zakupić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem miałem niedawno podczas jazdy, tylko że u mnie zapalała się kontrolka płynu chłodniczego. Po sprawdzeniu stanu i przeczytaniu kilku wątków licznik poszedł na stół i po przelutowaniu problem się nie pojawia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wziąłem się za przylutowanie wczoraj zobaczymy co z tego wyjdzie:p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego a może w ostatnim czasie zmieniałeś olej w silniku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kolego a może w ostatnim czasie zmieniałeś olej w silniku

Wprost przeciwnie już byłby czas na wymianę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz bo były przypadki że po wymianie oleju i filtra tak sie działo a to dla tego że w niektorych filtrach oleju były czasem montowane wadliwe zaworki i tak się działo no ale jak nie zmieniałeś no to może czas zmienic olej ajak to nie pomorze to jeszcze zostaje pompa też lubi ją trafic lub jest za mocno zasyfiona

Edytowane przez marianoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie może dlaczego w moim passacie mrugają kontrolki oleju i temp chłodnicy (2 pierwsze d lewej). Mrugają tylko w tej pozycji ostatniej przed startem. Po odpaleniu już gasną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:wmorde

 

Ciesz się ze gasną po odpaleniu........

 

Od płynu powinna zamrugać ze trzy razy , od oleju mruga póki silnik nie dostanie ciśnienia oleju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Koledzy!

Wszystkiego naj w nowym roku.

 

Dołączę się do tematu bo problem też mam z kontrolką ciśnienia oleju szukałem ale czegoś podobnego nie znalazłem.Moja kontrolka żarzy się czasami a ostatnio nawet zaraz po odpaleniu.czujniki wymienione, ciśnienie sprawdzone i jest oki olej wymieniony jakieś 2000km temu!

pomoże ktoś w tym temacie bo już pojęcia nie mam co może go boleć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moja kontrolka żarzy się czasami a ostatnio nawet zaraz po odpaleniu.czujniki wymienione,

Pozdejmuj wtyczki z czujników i sprawdź czy nadal się żarzy, jeśli tak to gdzieś jest zwara, albo kable albo sam licznik.

Oczywiście kontrolka oleju to dioda, nie żarówka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na odłączonych czujnikach też żarzy się!a powiedz mi czy ma to coś wspólnego z wskaźnikiem paliwa bo też tak dziwnie wskazuje znaczy wskazuje 30litrów za chwile 20 i znowu 30!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na odłączonych czujnikach też żarzy się!a powiedz mi czy ma to coś wspólnego z wskaźnikiem paliwa bo też tak dziwnie wskazuje znaczy wskazuje 30litrów za chwile 20 i znowu 30!

w takim razie zimne luty w liczniku..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy za pomoc ale kable raczej są oki do kontrolki licznika nie poprawiałem lutami bo nie idzie się dobrać do ścieżek!a da się podłączyć jakąś inną kontrolkę zamiast tej w tablicy???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie idzie się dobrać do ścieżek

to zanieś do kogoś kto się na tym zna i ma odpowiedni sprzęt...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności