Skocz do zawartości
Xecutioner

Mechanizm wycieraczek przedniej szyby

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie a może ktoś ma do sprzedania sam mechanizm tylnej wycieraczki lub mechanizm z silniczkiem? Potrzebuje samej ośki - zgniotłem ją lekko, samą końcówkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz na myśli tą rurkę, to można ją skrócić i dorobić z rurki plastikowej z jakiegoś płynu do mycia szyb. Jest dużo opisów w internecie na temat regeneracji tego mechanizmu. W serwisie jest też zestaw naprawczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledze chodzi o metalową ośkę pewnie, a nie o samą plastikową rurkę, która przez tą ośkę przechodzi i dostarcza płyn do szyb.

Zestaw naprawczy nie obejmuje takiej metalowej ośki.

Zostaje Ci ślusarz (naprawa skrzywionej ośki na ciepło), szrot lub ewentualnie czasem uszkodzone silniczki są na allegro (tylko upewnij się, że uszkodzenie nie polega na skrzywionej ośce;p) i wyjmij potrzebne ci elementy. Generalnie raczej nikt nie będzie miał samej części, która cię interesuje. Więc na 99% czeka cię zakup nowego/starego silniczka do tylnych wycieraczek.

Edytowane przez skindred

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samej oski nikt nie będzie rozbieral i sprzedawal - to jasne. Ale jak komus pierdyknie np. Silniczek to zamiast wyrzucac do kosza (tak ja zrobilem przy moim poprzednim pasku b5) moze na przysłowiową flaszkę zarobic.

 

Czekm wiec moze ktos sie jeszcze odezwie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy mam problem wycieraczki nie opuszczają się do samego końca i gdy je włączę lewa wycieraczka uderza w listwę (za daleko idzie) wcześniej było ok zrobiło mi się tak z dnia na dzień co może być przyczyna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo roboty chyba nie ma przy rozbieraniu tego mechanizmu.co? pytam bo mi zaczęły ostatnio szwankować wycieraczki i strasznie powoli teraz działają. już wcześniej miałem te objawy ale za chwilę było wszystko ok. na szczęście teraz nic nie pada i nie ma potrzeby ich używania ale naprawić trzeba. mam nadzieję że wyczyszczenie i przesmarowanie pomogą. piąteczek mam wolny więc się tym zajmę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dużo roboty chyba nie ma przy rozbieraniu tego mechanizmu.co? pytam bo mi zaczęły ostatnio szwankować wycieraczki i strasznie powoli teraz działają. już wcześniej miałem te objawy ale za chwilę było wszystko ok. na szczęście teraz nic nie pada i nie ma potrzeby ich używania ale naprawić trzeba. mam nadzieję że wyczyszczenie i przesmarowanie pomogą. piąteczek mam wolny więc się tym zajmę.

 

w godzine ogarniesz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dużo roboty chyba nie ma przy rozbieraniu tego mechanizmu.co?[...] mam nadzieję że wyczyszczenie i przesmarowanie pomogą. [...]

 

Nie ma dużo roboty, ale godziny Ci braknie i kilka wrednych niespodzianek może Cię czekać po drodze:

- zdejmowanie ramion wycieraczek - albo schodzą w pozycji leżącej albo w pozycji serwisowej. Jeśli nie wiesz jak włączyć serwisową (wycieraczki w pionie równolegle do boku szyby to sie zorientuj wcześniej).

- zdejmowanie ramion wycieraczek - albo zejdą lekko, albo trzeba będzie używać ściągacza. Łatwo uszkodzić przednią szybę.

- zanim odepniesz mechanizm od silnika przyjrzyj się dokładnie jak jest ustawiony - łatwiej potem poskładać.

- wybijanie trzpieni (osiek) z mechanizmu - jak zapieczone to będą walczyć. Konieczny może być młotek ale bij z wyczuciem i poprzez nakręconą nakrętkę. Ten mechanizm jest dosyć deklikatny. Kiedyś taki połamałem w innym aucie przy tej samej robocie :)

- po założeniu mechanizmu a jeszcze przed założeniem ramion - włącz wycieraczki i poobserwuj jak chodzi mechnizm. Czy 1 pełen cykl przebiega tak jak chcesz i czy wycieraczki nie będą tłuc o podszybie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności