Skocz do zawartości
Xecutioner

Mechanizm wycieraczek przedniej szyby

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam nadzieję, że nie powielę tematu.

Mam pytanie czy ktoś może się orientować co mi się przytrafiło. Chodzi o to, że w nocy padły mi wycieraczki. Na szybie było trochę mokrego śniegu i po włączeniu auta zadziałały wycieraczki. Doszły do połowy szyby i można było usłyszeć lekki trzask. Więcej się już nie poruszyły. Teraz można nimi swobodnie machać używając ręki. Ktoś wie czy da się to pod blokiem zrobić? Ewentualnie co mogło strzelić i orientacyjnie ile mi jutro krzykną w serwisie?

 

Dzięki

Edytowane przez rainman777
Edytowany tyt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

silnik wycieraczek do kosza!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zdjąć podszybie plastikowe i zobaczyć co się stało. W B5 potrafiło rozlecieć się jedno połączeń w mechaniźmie wycieraczek. Może w B6 u Ciebie stało się podobnie.

Nie warto kupować silniczka przed sprawdzeniem mechanizmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość karol_malbork

Częsta usterka w B6. Tak jak mówi Fedwo - najlepiej rozebrać mechanizm i sprawdzić co poszło. W moim przypadku wycieraczki odmówiły posłuszeństwa w drodze Malbork - Słupsk. Przejechałem 300 km z zacinającymi się wycieraczkami podczas deszczu. Po powrocie do domu rozebrałem cały mechanizm i okazało się, że po prostu mechanizm się zapiekł. Trzeba było użyć młotka i wybić sworznie z tulei (czy jak tam się to zwie :) ) - później papier 2000 (rdza), smar i poskładać wszystko. Dodam, że dzień wcześniej wszystko było ok. Może w Twoim przypadku mechanizm się tak zapiekł, że nie wytrzymała jakaś mechaniczna część.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gimilii1

Witam!Ja podłącze się do tematu.

Też mam problem z wycieraczkami przednimi w B6. Moja przygoda z wycieraczkami zaczęła się w momencie jak same się włączaly nawet jak deszcz nie padal. Kiedyś w drodze z pracy w piękny dzień 30 stopni ni z tego ni z owego wycieraczki same się włączyły.Zatrzymałem samochód wyciągnąłem kluczyk myślałem, że pomoże ale one w dalszym ciągu działały. Pracowały na najszybszych obrotach pózniej zwalniały aż w koncu przestały działać.Jeszcze 2 razy tak miałem i w końcu nie ma żadnej reakcji.Teraz jak deszcz pada to jade i widze jak kret w biały dzień.

Proszę o pomoc gdzie znajduje się bezpiecznik lub przekaźnik do tych wycieraczek żeby wykluczyć taką ewentualność.

Z góry dziękuję za rady

 

Nowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę kupić mechanizm wycieraczek do Paska B6 z 2005 roku. Auto bez czujnika deszczu. Części mają różne numery i nie wiem którą wybrać...

http://allegro.pl/listing.php/search?sg=0&string=mechanizm+wycieraczek+passat+b6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Mechanizm wycieraczek jest wszedzie, tj. W b6, taki sam, różnica w numeracji dotyczy tylko silniczka.

 

Pozdr.

A.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pawelek2005

Koledzy mam dwa małe pytania bo padł mi mechanizm wycieraczek, porostu złamał się a silniczek jest sprawny:

 

1. Mogę kupić sam mechanizm bez silniczka.

2. Jeżeli będę musiał kupić z silniczkiem to tylko z numerem 3C1 955 023 B, czy ostatnia litera może bycć różna (A,G)

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć mam pytanie dotyczące mechanizmu wycieraczek zapiekła mi się tuleja na której jest osadzona wycieraczka niestety wiele już próbowałem ale nić z tego nie będzie, a został mi działający silniczek moje pytanie może ktoś ma do sprzedania sam mechanizm bez silniczka bo na Allegro tylko są kompletne mechanizmy z silniczkiem. Ew. czy od jakiegoś innego modelu z grupy VAG będzie pasował mechanizm bez przerabiania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cześć mam pytanie dotyczące mechanizmu wycieraczek zapiekła mi się tuleja na której jest osadzona wycieraczka niestety wiele już próbowałem ale nić z tego nie będzie, a został mi działający silniczek moje pytanie może ktoś ma do sprzedania sam mechanizm bez silniczka bo na Allegro tylko są kompletne mechanizmy z silniczkiem. Ew. czy od jakiegoś innego modelu z grupy VAG będzie pasował mechanizm bez przerabiania?

 

Pasuje od Passata CC. Kupiłem cały komplet trochę w ciemno ale udało się. Silnik niestety trzeba przełożyć bo po wymianie całego zestawu nie odpaliłem wycieraczek. Może jakoś da się zaadoptować silnik od CC. Ja w każdym razie założyłem stary.

p.s. Mechanizm był tak zapieczony że nie dałem rady wybić młotkiem w imadle. Pękła tuleja aluminiowa. Mechanizmów wycieraczek od B6 jest jak na lekarstwo. Miałem już kupować nowy w ASO chyba 528zł jak dobrze pamiętam. Ale trafiłem komplet z silnikiem od CC za 150zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Koledzy proszę o potwierdzenie czy mechanizm wycieraczek z passata CC pasuje do b6 2005r. Nigdzie nie moge znaleśc do b6 za to do CC jest tego sporo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:wmorde :wmorde :wmorde :wmorde :wmorde :wmorde

Czy możesz słowami powiedziec co masz na myśli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Post wcześniej niż pytanie jest odpowiedź...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okey ale chciałem się upewnic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dziwne zachowanie wycieraczek przednich. Wycieraczki po sprzątnięciu szyby schodzą o centymetr za nisko i po chwili się podnoszą na normalna pozycje. Co jest nie tak z nimi? Proszę o rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:wmorde Jeżeli faktycznie pytasz o auto powyżej 2005r. to poczytaj forum...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam dziwne zachowanie wycieraczek przednich. Wycieraczki po sprzątnięciu szyby schodzą o centymetr za nisko i po chwili się podnoszą na normalna pozycje. Co jest nie tak z nimi? Proszę o rady.

 

Tak jest to normalny objaw... o ile pytasz o auto, tak jak kolega wspomniał powyżej 2005r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety pytam o auto z 99'. Sorry pomyliłem działy.:pardon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności