Skocz do zawartości
neurojarre

Kierowcy chcą zablokować A4. Mają dość wysokich cen paliw.

Rekomendowane odpowiedzi

Wytłumaczcie mi w jaki sposób można wpływać na cenę benzyny
A pamiętasz kolego ostatnie wybory i jak nagle kilka dni przed nimi ceny na Orlenie np. za ON spadły na 4,99? Czyli jednak można... :fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obniżyli, bo pakietem kontrolnym mogą wpływać na marże lotosu i orlenu. Cena benzyny była wtedy na granicy opłacalności. I tak jak mówię - to są spółki giełdowe i niestety wprowadza to szereg ograniczeń w takich działaniach.

Zatem nie należy protestować w sprawie ceny samej benzyny, tylko pensji minimalnej itp. Bo te protesty są bez sensu z punktu widzenia możliwości wpływu rządu na cenę benzyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie należy protestować w sprawie ceny samej benzyny, tylko pensji minimalnej itp. Bo te protesty są bez sensu z punktu widzenia możliwości wpływu rządu na cenę benzyny.

 

Zgadzam się tutaj z poprzednikiem!

Ceny paliwa są normalne, tylko płaca jest lipna :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny paliwa dalekie są od normalności. W Arabii mówi się, że są w stanie oddawać ropę za darmo w zamian za połowę podatków jakie są nakładane przez UE.

Niższa cena benzyny będzie tylko w przypadku reform europejsko - światowych. Dlatego uważam, że takie protestowanie nie ma żadnego sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W Arabii mówi się, że są w stanie oddawać ropę za darmo w zamian za połowę podatków jakie są nakładane przez UE.

 

taaa,też to w radiu słyszałem.

 

 

Ceny paliwa są normalne, tylko płaca jest lipna

 

To rok temu ta cena jaka była?A dwa lata jaka?Nienormalna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem czy w radiu to mówili. To są fakty, do tego stopnia, że były to oficjalne stanowiska i punkty rozmów podczas negocjacji cen. Państwa, które sprzedają ropę są za obniżeniem cen benzyny w innych państwach. Ceny benzyny to wyniki rozmów na szczeblu, w którym Polska na pewno uczestniczyć nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
c)akcyza - wymogi unijne itp - nic nie zrobimy.

 

A ja zapytam tylko, kiedy będą wymogi unijne na płacę minimalną zrownaną do minimalnej europejskiej? Kimo rząd kompletnie się nie stara i ma głęboko w poważaniu zwykłego szarego obywatela. Piszesz, że vatu obniżyć się nie da, ale podnieś to już da się bez najmniejszego problemu. Owszem, może prawo nie zezwala, ale kto je w takiej formie uchwalił? Rząd, i to rząd może je zmienić.

 

Piszesz też o cenie baryłki, zauważ fakt, że gdy cena baryłki rośnie, ceny na stacjach paliw też rosną, gdy cena baryłki spada, ceny na stacjach stoją w miejscu, albo spadają minimalnie.

 

Protestu w tej formie nie popieram, blokowanie drog czy stacji paliw to tylko psucie krwi tym, ktorzy akurat tego dnia muszą gdzieś dojechać. Koncernow paliwowych to nie dotknie, a rządzących tym bardziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się ze wszystkim zgadzam. Twierdzę jednak, że protestowanie w jakiejkolwiek formie przeciwko cenom benzyny nie ma sensu, bo to nie rząd decyduje o jej cenie.

Protest w związku z płaca minimalną - bardzo proszę, protest w całej UE dot. akcyzy - bardzo proszę.

Protest na stacjach, że za wolno reagują na zmianę ceny baryłki - ok. Ale weźcie też pod uwagę, że dostawy ropy są kontraktowane z wyprzedzeniem o określonej cenie, stacje mają zapasy, zmiana ceny samej baryłki nigdy nie jest widoczne od razu na stacjach.

Rząd nawet jakby chciał to nie ma narzędzi do regulowania cen paliw. Protest jest nie trafiony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kimo gadasz jak Rostowski :) Oczywiście, że ma narzędzia i mogłby to zrobić jednym rozporządzeniem, tylko nie chce. Bo skąd wzięliby na nowe tablety? :) Już Ci piszę dlaczego ma.

 

Dyrektywy unijne wymagają od nas aby poziom opodatkowania benzyny nie był niższy niż 359 euro/ 1000l. W Polsce akcyza i opłata paliwowa na benzynę wynosi 1565,00 + 99,10, co razem daje 1664,10 zł. Dzieląc ta kwotę przez referencyjny kurs euro (4,38 zł) łatwo można wyliczyć, że my płacimy 380 euro podatku akcyzowego, czyli o około 21 euro więcej niż nakazuje Unia. Obniżenie podatkow paliwowych na benzynę do minimalnych wymaganych przez UE dałoby obniżkę ceny benzyny o 9gr na litrze.

 

Dla ON możesz policzyć sam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 gr - co to za obniżka. Z tego kilka groszy pójdzie na marże dla stacji, czyli realna obniżka na stacji wyniesie ok 6gr - zatem znowu kropla w morzu, a ubytek dla budżetu duży. Niestety, ale muszę codziennie liczyć takie bzdury, bo piszę doktorat na ekonomicznej z tego zakresu, a na aplikacji zajmuje się głównie obsługą spółek paliwowych. Ja nadal nie widzę realnej stałej i znaczącej możliwości obniżenia ceny benzyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym roku 9gr, a w poprzednim mogło być prawie 30gr taniej na benzynie, a to już coś. Dla jednych 6gr to mało, dla tych ktorzy żyją z transportu to już bardziej znacząca kwota. Niestety jest tak jak mowisz, koncerny paliwowe muszą zarabiać, rząd musi zarabiać, więc szans na obniżenie cen paliw nie ma. Chyba, że wystąpimy z Unii... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dla jednych 6gr to mało, dla tych ktorzy żyją z transportu to już bardziej znacząca kwota

 

Ja jestem w takiej sytuacji i osobiście wkurwia mnie manipulowanie cenami.

 

Prosty przykład (niech mi to ktoś wytłumaczy) :

 

Jarocin -Lukoil -ON -ubiegła środa 5,75 ,ubiegły piątek -5,69 ,ubiegły wtorek(lub środa już nie pamiętam) 5,72 ,dzisiaj,ok 20:30 5,60!!!!!!

 

A tak na marginesie-łudziłem się ,że jutrzejsza akcja zostawi jakiś ślad ,a tu się okazuję ,że przypadkiem ceny paliw w dniu dzisiejszym poszły ostro w doł - przypadek?Tylko mi nie mowcie,że baryłka ropy staniała czy Kro'l Iranu ma dobry humor bo mu ktoraś z jego pietnastu żon loda zrobiła :wmorde.

 

Niestety odpowiedź "gory" na jutrzejszą akcję będzie-no o co Wam chodzi,przecież staniało.Brak słow.

Edytowane przez Mieszkoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cel:

 

PB95 3,0PLN

ON 2,5 PLN

LPG 1,60 PLN

 

I do tego poziomu ceny powinny zostać zmienione nieważne jakim sposobem: redukcją złodziejskich podatkow, akcyzy, wysłaniem GROMU (bo w Polsce nie ma prawa taka jednostka działać!) do Iranu/Libii/Iraku/Egiptu/Syrii/Arabii Saudyjskiej/Madagaskaru/Nepalu/Zimbabwe/Islandii. Czyli wszędzie tam, gdzie są "niepokoje społeczne" lub też takie niepokoje pojawią się w przeciągu 100 najbliższych lat. To taki ukłon do imbecylow; przypisujących drakońskie ceny paliw "niestabilnym" warunkom.

Edytowane przez Grimson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cel:

 

PB95 3,0PLN

ON 2,5 PLN

LPG 1,60 PLN

 

 

 

 

Ależ to fajnie brzmi ;) Pamiętam te ceny jak byłem dzieckiem, A rodzice mieli zielonego Passata B1 w kombi. Ach co to były za czasy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pamiętam te ceny jak byłem dzieckiem

Nie wiem ile masz lat ale takie ceny to tylko dekada wstecz....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To rok temu ta cena jaka była?A dwa lata jaka?Nienormalna?

 

Pewnie, że były normalne, do życia z tamtego okresu!

Cena jest jaka jest, porównywalna do innych krajów.

 

 

Cel:

 

PB95 3,0PLN

ON 2,5 PLN

LPG 1,60 PLN

Tak nie ma nawet na Ukrainie a oni zarabiają 2-3 razy mniej niż my! (mówię o średniej krajowej)

 

Ceny paliw nie spadną radykalnie, wzrosną. To jest pewne. Jakbym ja miał monopol na coś to sprzedawał, windowałbym ceny.

Taki jest świat, każdy by tak robił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ceny paliw nie spadną radykalnie, wzrosną. To jest pewne. Jakbym ja miał monopol na coś to sprzedawał, windowałbym ceny.

Taki jest świat, każdy by tak robił.

 

Polecam lekturę mojego posta :wmordehttp://forum.vw-passat.pl/threads/114399-Kierowcy-chca-zablokowac-A4-Maja-dosc-wysokich-cen-paliw?p=1574287&viewfull=1#post1574287

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem ile masz lat ale takie ceny to tylko dekada wstecz....

 

 

Jakieś 15 lat temu lub troszkę więcej. Dla mnie to szmat czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miło patrzeć że tak dużo kierowców zebrało się w całej Polsce, cieszy mnie to że są osoby które chcę walczyć a nie siedzą i nic nie robią z tym... może i nic to nie da, ale próbować warto zawsze ! Również w moim mieście protest się odbył wśród kilkudziesięciu aut także swoje zrobiłem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jarocin -Lukoil -ON -ubiegła środa 5,75 ,ubiegły piątek -5,69 ,ubiegły wtorek(lub środa już nie pamiętam) 5,72 ,dzisiaj,ok 20:30 5,60!!!!!!

Kolego, a ja widziałem dzisiaj pampersy w carrefour 79,99 gdzie nawet na allegro stoją średnio 90+wysyłka.

Każda stacja warunkuje ceny od dnia, konkurencji itd.

 

15 gr to niewielka różnica w przełomie kilku dni, według mnie to norma, jak i ceny walut w kantorach, każdego dnia inna.

Według mnie oscylacja w granicach pewnej wartości to sprawa normalna.

 

W No ceny z dnia na dzień zmieniały się o średnio 50gr/L np w niedzielę taniej, w poniedziałek +40gr bo każdy jadąc do pracy tankuje więc większy zbyt,a tankować trzeba.

 

Tutaj niewiele zależy od nas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności