Skocz do zawartości
dariuszb

Włącznik świateł

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z wyłącznikiem to znaczy, gdy włączę zapłon od razu mam zapalone światła mijania odłączyłem (wypiąłem kostkę ) światła nie gasną wyłącznik jest jakby nie potrzebny, nie reaguje na nic, przednich ani tylnych halogenów zaświecić nie mogę. Jak bym nie przekręcał nim są tylko mijania i długie, oczywiście po włączeniu zapłonu, mogę go odłączyć całkowicie i jest to samo, bez włączenia zapłonu nie reaguje na nic. Miał może ktos taki problem ?? Gdzie szukać bo chyba nie wyłącznik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz zakodowany tryb skandynawski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może masz włączony tryb skandynawski lub amerykański...?!?

Sprawdź na jakich pozycjach wyłącznika świecą tylne pozycje oraz czy możesz włączyć standardowe pozycje wokół auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez włączenia stacyjki żadna funkcja wyłącznika nie działa, jakby go w ogóle nie było nie można włączyć nim nic. Zresztą po włączeniu zapłonu , również jakby go nie było, włączają się światła mijania z przodu i tylne pozycje.

ALE WŁĄCZA JE NIE WŁĄCZNIK A STACYJKA. Halogeny przód i tył nie działają. Jak już pisałem wypiąłem go i płożyłem na siedzeniu to nic nie zmienia tak jakby był podłączony, jedyne co sie zmienia to jak podłączam kostkę to zapalają się wokół niego te ikonki'

CO MOGĘ JESZCZE SPRAWDZIĆ ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tryb skandynawski włącza się właśnie po stacyjce.

Ale jak zmienisz na pozycje to mijania gasną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w ogóle nie ma pozycji ani halogenów, gdyby to był tryb skandynawski to raczej pozycja i halogeny powinny być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie w ogóle nie ma pozycji ani halogenów,

Nie masz pozycji, tzn nie świecą, czy na włączniku w ogóle nie ma takiej funkcji??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie świecą na włączniku są wszystkie możliwe funkcje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie świecą na włączniku są wszystkie możliwe funkcje

2015467153.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od początku jak masz auto tak to działa, czy w międzyczasie coś się zmieniło??

Nie widzę nic innego jak wziąć VCDS'a i sprawdzić co tam masz zakodowane - będzie najpewniej. Czy to skandynawski nie wiem, bo nigdy nie użytkowałem Osobiście stosuję tryb amerykański, ale w pozycji włącznika "mijania" halogeny i mgielne działają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewne jest jedno musisz podłączyć auto pod VCDS i wyłączyć tryb Amerykański oświetlenia. A jeśli światła by ci się zapalały po zwolnieniu hamulca ręcznego to musisz wyłączyć tryb Skandynawski.

To tyle :ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem Vag Can Professional i pokazuje taki błąd ( przełącznik świateł E1 sygnał nie zrozumiały Lamp OFF) Wyłączyłem tryb skandynawski i to samo. Czy może być uwalony przełącznik, skoro czy on jest czy go nie ma jest tak samo ??? nie mam już pomysłu

Edytowane przez dariuszb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że chyba nikt nie miał podobnego przypadku, a może ktoś wie w którym miejscu znajduje się przekaźnik od świateł drogowych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam światłami steruje moduł 09 Centr.zesp.elektr. Oznaczenie elementu SW: 3C0 937 049 J HW: 3C0 937 049 J

Komponent: Bordnetz-SG H37 1301 .podłącz sobie wagiem i sprawdź ten moduł.Nie ma przekaźnika,od świateł.posiadam Bordnetz -SG oraz wyłącznik światła można podmienić. Pozdrawiam:ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam chyba masz rację to nie przełącznik świateł podmieniałem z innym i to samo. Czy mógł byś napisać gdzie w aucie znajduje się ten moduł Bordnetz , jak to wygląda bo prawdopodobnie z tym będzie problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego sprawdź bezpieczniki po lewej stronie. Jeżeli się spali bezpiecznik zasilający przełącznik moduł od CE włącza światła mijania. Drugi rząd od dołu, pierwszy z lewej 5A. Lub trzeci rząd od góry, drugi z lewej 10A. Jeśli jesteś z Aleksandrowa łódzkiego mogę pomóc.

Edytowane przez germar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam jest on po lewej stronie nad pedałami musisz odkręcić trzy śrubki od zabudowy nad pedałami i jest już widoczny koloru czarnego przesuwasz czerwoną dźwigienkę i wyciągasz wtyczkę A i wtyczkę D są one czytelnie zaznaczone, i jeśli światła zgasną to już wiesz co jest uwalone powodzonka życzę pamiętaj nie wyjmiesz wtyczek jak nie przesuniesz dobrze czerwonej dźwigienki

 

D- Złącze wtykowe -T11a-:

1 - zacisk 30

2 - żarówka lewego reflektora przeciwmgłowego

3 - żarówka lewego światła drogowego

4 - żarówka lewego światła mijania

5 - masa

6 - lampa wyładowcza, lewa (ksenonowa)

7 - przekaźnik zasilania napięciowego zacisku 15

8 - przekaźnik układu mycia reflektorów

9 - niewykorzystane

10 - żarówka prawego światła pozycyjnego

11 - żarówka przedniego lewego kierunkowskazu

 

A- Złącze wtykowe -T11-:

1 - zacisk 30

2 - żarówka prawego światła mijania

3 - żarówka prawego światła drogowego

4 - żarówka prawego reflektora przeciwmgłowego

5 - lampa wyładowcza, prawa (ksenonowa)

6 - żarówka przedniego prawego kierunkowskazu

7 - żarówka lewego światła pozycyjnego

8 - niewykorzystane

9 - masa

10 - przekaźnik elektrycznej pompy paliwa 2

11 - przekaźnik zasilania napięciowego zacisku 50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serdeczne dzięki mieliście rację to był bezpiecznik 10A, wymieniłem i wszystko wróciło do normy.

Edytowane przez dariuszb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie świecą na włączniku są wszystkie możliwe funkcje

Koledzy jaki jest nr katalogowy tego wlacznika ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy czy ktoś wie i mógłyby wrzucić oznaczenie pinów we włoączniku świateł b5fl z halogenami??

Chodzi mi o to że nie swiecą halogeny z przodu ani nawet nie zapala się kontrolka na desce po ich włączeniu i chciałem sprawdzić czy z włącznika wychodzi napięcie....bo nie wiem czy walnięty jest wyłącznik czy szukać głębiej....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności