Skocz do zawartości
jaro7104

Temperatura silnika

Rekomendowane odpowiedzi

Wskaźnik temperatury faluje w zależności od obciążenia silnika (pomiędzy 70 -90*C).

W zależności od obciążenia silnika faluje?

Wygląda na to, że 2 pinowy.

 

06A919501A-czujnik temp..jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W zależności od obciążenia silnika faluje?

Wygląda na to, że 2 pinowy.

 

Nie, dokładnie dzieje się tak.

Przy jeździe na "luzie", lub na staniu na czerwonym spada do 70-75*C, a w czasie jazdy po dodaniu gazu powoli podnosi się do 85-90*.

Z forum doczytałem, że prawdopodobnie jest padnięty czujnik 4-ro drogowy . Niestety nie znalazłem informacji gdzie on jest w tym silniku umieszczony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież na zdjęciu zaznaczyłem ten czujnik, o który ci chodzi.

Te objawy to tak jakby poziom płynu się wahał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przecież na zdjęciu zaznaczyłem ten czujnik' date=' o który ci chodzi.

Te objawy to tak jakby poziom płynu się wahał.[/quote']

Ok,

ja się sugerowałem tym co znalazłem na temat B5. Tam głównie mówili o 4-ro pinowym. Podobno on przesyła dane do wskaźnika na desce. Dziś po południu sprawdzę ten który mi wskazałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie dotyczące benzynowego silnika - w moim przypadku BLR 2.0 FSI

 

Chodzi o temperaturę silnika - ale nie tę, którą pokazuje wskazówka na zegarach - tu wszystko sprawia wrażenie, że jest ok - wskazówka dochodzi do 90 stopni - niby wszystko prawidłowo. Problem jest gdy podepnę komputer - podczas gdy wskazówka pokazuje 90 stopni - na kompie mam temperaturę 100 - 110 stopni - taką temperaturę osiąga w warszawskich korkach, na trasie temperatura spada. Nie mam żadnych błędów (miałem błąd czujnika G299 po jego odpięci przez mechanika, ale skasowałem go i nie powrócił). Czy taka wysoka temperatura jest normalna na wskazaniach kompa, czy też coś jest nie tak z samochodem???

 

Mam automatyczną skrzynię biegów i jest tu połączony układ chłodzenia silnika i oleju skrzyni biegów. O ile silnik jakoś gorzej nie pracuje przy tej temperaturze, to już skrzynia przeciwnie - zaczyna szarpać przy zmianie biegów (dodam że skrzynia ma nowe bebechy i nowy blok sterownika wraz z 2 nowymi elektrozaworami, pozostałe były sprawne - skrzynia nie wykazuje żadnych błędów...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tymi temperaturami to u mnie też nie dokońca, mam co prawda TDI ale temperatura czytana z interfejsu kompem jest niższa od tej na zegarach... np. czytam skanerem ze silnik ma 75*C a na zegarach jest już wskazówka idealnie na 90*C. Być może trzeba czytać inny blok pomiarowy albo coś. Generalnie u mnie nie było żadnej temperatury w blokach pomiarowych która wskazywała 90*C, ani niczego podobnego, więc nie wiem jak to VW robi. Niech ktoś inny się wypowie, a dla Ciebie to pewnie byłoby najlepiej jakby ktoś inny z 2.0 FSI podał temperatury jakie ma u siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czuinik tęperatury

 

No wiaaadooomooo :wmorde

 

Tak jak common rail w 2007 roku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gdzie znaiduie sie czuinik tęmperatury silnika płynu 2.0 170 km b6 2007r. zgury dziękuie

 

:wmorde post w śmietniku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zgury

:hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Friendee_36

Witam

Przede wszystkim chciałbym się grzecznie przewitać z forumowiczami :-)

Od maja jestem póki co szczęśliwym posiadaczem nowego VW passata 1.4 TSI 160KM. na razie 4400 km

Wszystko jak w zegarku. Zastanawiają mnie jedynie wskazana temperatury układu chłodzenia. Otóż mamy lato, niezłe zresztą w tym roku. Problem polega na tym, iż nawet dzisiaj jadąc na dystansie ponad 100 km wskazówka w zegarze układu chłodzenia przez długi czas jazdy nawet nie drgnęła, potem podniosła się tak mniej więcej do 70st. ( w podglądzie komputera temperatura oleju do 82 st. ).

Jakiś miesiąc temu miałem sytuację, że bardzo długo pracował wentylator po wyłączeniu silnika.

Byłem z tym "czymś" w serwisie, okazało się że odpięła się czujka i stąd ten wentylator. Podłączono czujkę i z wentylatorem jest ok. natomiast wskazania temperatury jak poprzednio. Podpięto jeszcze raz do kompa i nic nie znaleziono, Coś tam tłumaczono o pojemności cieplnej tych silników itp.

Żadnych kontrolek alarmowych nie widzę. Czy jest to poważny problem, czy też może normalne wskazania i zachowanie wskazań układu chłodzącego w tych silnikach.

Edytowane przez rainman777
Przeniesiony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ok 10 km powinienes miec juz 90 stopni a w lecie nawet wcześniej jeżeli jedziesz 100 km i masz 70 stopni to pewnie termostat źle działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mój w tych mrozach 90 st. osiąga po 13 - 15 km. Ale jak stanę na parkingu nawet po 200 km ostrej jazdy to po paru minutach spada na 75 st.
Mam taki sam objaw w 2.0 tdi. Czy to naprawdę normalne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam taki sam objaw w 2.0 tdi. Czy to naprawdę normalne?

 

u mnie to samo... dodam ze wymieniłem termostat parę dni temu, na dworze -14 a temperatury nie złapał nawet po 18 km.... z obrotami tak średnio kolo 2 tys. ledwo 85 st.... po 1 min na wolnych obrotach i już 80 na blacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam taki sam objaw w 2.0 tdi. Czy to naprawdę normalne?

 

też ma BKP i też mi temperatura na postoju spada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mnie to samo... dodam ze wymieniłem termostat parę dni temu, na dworze -14 a temperatury nie złapał nawet po 18 km.... z obrotami tak średnio kolo 2 tys. ledwo 85 st.... po 1 min na wolnych obrotach i już 80 na blacie.
też ma BKP i też mi temperatura na postoju spada

 

Rozmawiałem z zaprzyjaźnionym mechanikiem i mówi że takie zachowanie to raczej nie termostat a czujnik temperatury. Ale żeby aż tyle czujników padło w naszych passatach równolegle?

 

Czyżby kolejne: ten typ tak ma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam pytanie, ponieważ u mnie w pasku występuje takie zjawisko. Jadąc do pracy ( mam 20km - ok 2km miasto , dalej trasa 15km i znów 3km miasto ), czasami auto potrafi nagrzać się po 3km ( przy temp - 4 stopnie ) bez żadnego butowania, spokojna jazda, czasami w połowie trasy przy temp 2 stopnie też przy spokojnej jeździe a czasami przy 2 stopniach dopiero przy 20km ( średnia prędkość w mieście to ok 30-40km/h , a te 15km to 90-120km/h ). Szczerze nie wiem o co chodzi. Zaznaczę jeszcze że są momenty że rozgrzeje się prawidłowo do 90stopni ( nigdy nie przekracza tych 90stopni ) i później gdy powiedzmy robi się ciaśniej i wszyscy zwalniają, jadę te 50km/h-70km/h temperatura potrafi spaść . Albo jak jeszcze nie zagrzeje się do 90stopni, tylko zrobię np 4km i pokazuje 70stopni i nagle jest zwolnienie ruchu i znów wszyscy jadą 50-70km/h na trasie to temperatura potrafi spaść... Mechanik już mi termostat wymienił i dalej efekt jest ten sam. Jakieś pomysły ?

 

Ps. Mam nadzieję, że ktoś zrozumie te moje zawiłości ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

 

Mam pytanie, ponieważ u mnie w pasku występuje takie zjawisko. Jadąc do pracy ( mam 20km - ok 2km miasto , dalej trasa 15km i znów 3km miasto ), czasami auto potrafi nagrzać się po 3km ( przy temp - 4 stopnie ) bez żadnego butowania, spokojna jazda, czasami w połowie trasy przy temp 2 stopnie też przy spokojnej jeździe a czasami przy 2 stopniach dopiero przy 20km ( średnia prędkość w mieście to ok 30-40km/h , a te 15km to 90-120km/h ). Szczerze nie wiem o co chodzi. Zaznaczę jeszcze że są momenty że rozgrzeje się prawidłowo do 90stopni ( nigdy nie przekracza tych 90stopni ) i później gdy powiedzmy robi się ciaśniej i wszyscy zwalniają, jadę te 50km/h-70km/h temperatura potrafi spaść . Albo jak jeszcze nie zagrzeje się do 90stopni, tylko zrobię np 4km i pokazuje 70stopni i nagle jest zwolnienie ruchu i znów wszyscy jadą 50-70km/h na trasie to temperatura potrafi spaść... Mechanik już mi termostat wymienił i dalej efekt jest ten sam. Jakieś pomysły ?

 

Ps. Mam nadzieję, że ktoś zrozumie te moje zawiłości ;)

 

Miałem to samo, u mnie winny był termostat przy DSG. W twoim aucie może go jeszcze nie być bo VW montował je chyba dopiero w silnikach CR ale jak go dołożysz to powinno być OK. W B6 2007 BMR DSG też miałem ten problem i tam tego termostatu nie było. Poczytaj ten temat http://forum.vw-passat.pl/threads/143620-Problem-z-Passatem-B7-i-temperatur%C4%85-cieczy/page13?highlight=temperatura

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy podłączę się pod temat.

Problem z Passkiem 2.0 tdi o ile dobrze pamiętam BKP, w każdym razie 16 zaworowy 140 km.

 

Problem jest następujący, auto ma skoki temperatury. Na postoju zawsze 90 stopni, jazda po mieście 90 stopni, trasa do 100-110 km/h 90 stopni, niestety powyżej tych 110-120, przy utrzymywaniu stałej prędkości temperatura sobie skacze to na 95, to znowu na 90, później znowu w górę, maxymalnie około 100 stopni. Mało tego po zatrzymaniu auta załącza się wentylator, a chłodnica i dolny wąż zimny chociaż termostat wymieniony, stary również sprawdzony i w gorącej wodzie otwiera się tak jak powinnien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

 

Mam pytanie, ponieważ u mnie w pasku występuje takie zjawisko. Jadąc do pracy ( mam 20km - ok 2km miasto , dalej trasa 15km i znów 3km miasto ), czasami auto potrafi nagrzać się po 3km ( przy temp - 4 stopnie ) bez żadnego butowania, spokojna jazda, czasami w połowie trasy przy temp 2 stopnie też przy spokojnej jeździe a czasami przy 2 stopniach dopiero przy 20km ( średnia prędkość w mieście to ok 30-40km/h , a te 15km to 90-120km/h ). Szczerze nie wiem o co chodzi. Zaznaczę jeszcze że są momenty że rozgrzeje się prawidłowo do 90stopni ( nigdy nie przekracza tych 90stopni ) i później gdy powiedzmy robi się ciaśniej i wszyscy zwalniają, jadę te 50km/h-70km/h temperatura potrafi spaść . Albo jak jeszcze nie zagrzeje się do 90stopni, tylko zrobię np 4km i pokazuje 70stopni i nagle jest zwolnienie ruchu i znów wszyscy jadą 50-70km/h na trasie to temperatura potrafi spaść... Mechanik już mi termostat wymienił i dalej efekt jest ten sam. Jakieś pomysły ?

 

Ps. Mam nadzieję, że ktoś zrozumie te moje zawiłości ;)

 

I jak tam udało się rozwiązać problem ?

Gdyż sam się borykam z tym samym problemem .

Wymieniłem ostatnio termostat oraz czujnik temp oryginalny i nic to nie dało .

Ma ktoś jakieś pomysły ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedz i wymien czujnik/termostat przy DSG - na 90% opisanych problemów wymiana tego czujnika pomaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności