Skocz do zawartości
jaro7104

Temperatura silnika

Rekomendowane odpowiedzi

Jesli macie powalaczane dmuchawy dosc mocno i temp powyzej 20 stopni to normalne ze w takie mrozy diesel bedzie na postu stygl albo dlugo nagrzewal sie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mój w tych mrozach 90 st. osiąga po 13 - 15 km. Ale jak stanę na parkingu nawet po 200 km ostrej jazdy to po paru minutach spada na 75 st.

 

U mnie w benzyniaku, jak kilka dni temu jechałem w góry zauważyłem ciekawą rzecz. Po jakichś 100 km jazdy na tempomacie i bez (ale w miarę szybko) po górach i w temperaturze około -10 stopni po zatrzymaniu się w korku na Zakopiance temperatura na kilka minut spadła do około 80 stopni. Może zmarzło mu się? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, piszecie ze to normalne ze silnik stygnie jak nie jest na obrotach, w takim razie mam pytanie czy takia light'owa jazda (gdzie silnik nie ma 90stC) jest zdrowa dla silnika ? Czy moze lepiej nie dopuszczac do takich sytuacji i trzymac silnik na 90 st.C ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie w benzyniaku, jak kilka dni temu jechałem w góry zauważyłem ciekawą rzecz. Po jakichś 100 km jazdy na tempomacie i bez (ale w miarę szybko) po górach i w temperaturze około -10 stopni po zatrzymaniu się w korku na Zakopiance temperatura na kilka minut spadła do około 80 stopni. Może zmarzło mu się? ;)

Wydaje mi się, że te nowe motory są już tak wysilone niezależnie diesel czy benzyna, że muszą mieć takie chłodzenie bo zwyczajnie zatarły by się. Tak samo jak nówka diesel ma przedmuchy. Jak odebrałem mojego Passiora z salonu z wielkim zdziwieniem stwierdziłem, że dmucha i pojechałem do serwisu na reklamację. Chłopaki ze serwisu się uśmiali i powiedzieli, że jak ten silnik przestanie dmuchać to jest kaput. Dalej nie wierzyłem, bo mam T4 1,9 TD i to nic dołem nie dmucha więc pokazali mi 4 inne nowe Passaty i w każdym to samo. Po prostu ten silnik nie może być tak spasowany jak te stare bo na bank by się zatarł. Myślę, że z tą temperaturą jest podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy moze lepiej nie dopuszczac do takich sytuacji i trzymac silnik na 90 st.C ?

 

Ale jak to zrobić? Piłować go na wysokich obrotach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mój w tych mrozach 90 st. osiąga po 13 - 15 km. Ale jak stanę na parkingu nawet po 200 km ostrej jazdy to po paru minutach spada na 75 st.

 

Ten sam objaw. Mój paść jeździ w trybie awaryjny nie jest w stanie nagrzać się do 90st. Wczoraj jak wracałem i na chama kasowałem blędy silnika aż palec puchł- wtedy auto jedzie normalnie i ma swoją moc- to dosyc szybko zlapal 90st ale jak się zatrzymalem to temperatura zaczęła spadać. Moim zdaniem termostat powinien utrzymywać temperaturę, chyźby przy ponad -15 było większe oddawanie ciepła niż jego osiąganie? Może trzeba zasłonić wlot powietrza do chłodnicy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może trzeba zasłonić wlot powietrza do chłodnicy?

Może trzeba ustawić ogrzewanie na obieg zamknięty i nie ogrzewać mroźnego powietrza z zewnątrz, ale wtedy zaparują nam szyby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmujmy sie - nic nie jest wieczne. Po kilku latach moze i termostat przestac prawidlowo dzialac.Warto wiec go sprawdzic. W B6 niestety nie ma zaworu spustowego plynu chlodzacego.Musiymy sie wiec dostac do dolnego weza chlodnicy ktory znajduje sie na dole po prawej stronie. Wyjmujemy zabezpieczenie i wyciagamy waz - z ukladu chlodzenia wyplywa nam okolo 3 L plynu wystarcz to aby spokojnie wymontowac termostat.Najpirw zdejmujemy waz z plastikowej obudowy termostatu i odkrecamy kluczem nasadowy S-10 dwie sruby M-6.Uwaga!Termostat powinien wyjsc razem z plastikowa obudowa (utrzymuje go plastikowa obiemka).Najpierw nalezy delikatnie poruszac obudowa a pozniej wyjmowac. Ja o tym nie wiedzialem i polamalem obiemke.

Prawidlowo dzialajacy termostat po wymontowaniu powinien byc zamkniety, zawieszamy go w naczyniu z woda i podgrzewamy do 100 stop C. Powinien zaczac sie otwierac przy temp. 87stop C. Prz temp. 100 stop.C tloczek termostatu powinien sie otworzyc/przesunac o 7-8mm.Podczas podgrzewania jak i oziebiania tloczek powinien przesuwac sie plynnie bez zaciec.

Przed przystapienim do sprawdzania termostatu niezaleznie czy bedzie dobry czy zly nalezy kupic Oring uszczelniajacy termostat:o wym/sred.- 57x49x4 VW Nr.038 121 119B

Orginalny termostat VW to:03G 121 113A Temp.otw.87stop.C

Dzisiaj sprawdzalem dzialanie termostatu. Temp pow. minus 6 stop. ogrzewanie ustawione na 19 stop. - po przejechaniu 5 km z predkoscia 50-60km/h silnik osiagnol temp - 90 stop C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Fedwo:

myslalem o jezdzie dynamiczniej, tak aby unikac spadania temperatury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi przy -10 potrzeba 20 minut lajtowej jazdy (ale nie PSJ) zeby osiagnac 70-75 stopni. Przy tym jednak mam wlaczone ogrzewanie na full i grzane stolki (nie wiem, czy to rzutuje). Ale jak auto juz ma 70 stopni, to mozna go troche zagnac do pracy wyzszymi obrotami (bo wiadomo, ze bez temperatury, silnika sie nie katuje). Gdy juz jest 90, to jezdze w zakresie 2-3 tys obrotow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowe odbiorniki prądu przyśpieszają rozgrzewanie bo zmuszają silnik do większego wysiłku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i przyspieszają rozgrzewanie, ale i tak sterownik ogranicza odbiornikom pobór prądu jak silnik jest nie rozgrzany.

W każdym razie zwiększają zużycie paliwa jak jest rozgrzany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość motocyklista
Mi przy -10 potrzeba 20 minut lajtowej jazdy (ale nie PSJ) zeby osiagnac 70-75 stopni. Przy tym jednak mam wlaczone ogrzewanie na full i grzane stolki (nie wiem, czy to rzutuje)

 

dobrą godzinę temu... minus 15 stopni. uruchomiłem po kilkugodzinnym postoju.zapaliłem papieroska( przed jazdą), ruszyłem spokojnie. temperatura ustawiona na 20. wentylator na minimum . po czterech kilometrach spokojnej jazdy osiągnął 90 stopni.

szybsze włączenie dmuchawy wydłuża czas rozgrzewania silnika a co za tym idzie równierz wnętrza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z trasy 200km, temperatura na dworze -14`C.

Temperatura silnika cały czas na 90`C - wskazówka w pionie.

W połowie trasy większe miasto i powolna jazda.

Temperatura silnika spadła na jakieś 80`C.

Za miastem znowu 90`C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Właśnie wróciłem z trasy 200km, temperatura na dworze -14`C.

Temperatura silnika cały czas na 90`C - wskazówka w pionie.

W połowie trasy większe miasto i powolna jazda.

Temperatura silnika spadła na jakieś 80`C.

Za miastem znowu 90`C.

 

Widać, że to norma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość motocyklista

dodam jeszcze, że nawet po dłuższej jeżdzie (temp 90 stopni) gdy zatrzymam samochód to temperatura spada.a gdy włączę dmuchawę szybciej to spada szybko nawet do 70 stopni! pewnie tak ma być

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takich niskich temperaturach to normalne, że jak zatrzymujesz auto albo puszczasz dużo ciepłego powietrze to temperatura zejdzie z 90. To nie tylko w VW tak jest, więc myślę, że nie ma się co przejmować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktos testowal jak to dziala z klimatyzacja wlaczona (powinna zmusic silnik do wiekszego wyilku) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy ktos testowal jak to dziala z klimatyzacja wlaczona (powinna zmusic silnik do wiekszego wyilku) ?

 

Ponizej okolo 3 st C nie wlaczysz klimy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o informację, gdzie znajduje się czujnik temperatury silnika (płynu chłodzącego), w silniku tak jak w podpisie. Wskaźnik temperatury faluje w zależności od obciążenia silnika (pomiędzy 70 -90*C). W dziale B5 doczytałem, że winny może być czujnik (podobno zielony 4-ro pinowy G2-G62).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności