Skocz do zawartości
JACU6X6

Rozważania o przepływomierzach MAF Mass Air Flow

Rekomendowane odpowiedzi

Tak działa MAF czyli to co mamy w pf pb 2e

 

 

Czas strzały temperatury zmieniają parametry i autko zamiast jechać sie toczy. Mój projekt z przepływomierzem masowym nie wypalił nie dało się go za nic zestroić autko kopciło nie jechało. Ale że robiłem ojca mare to taki fiat 1,6 16v i nie było przepływki wiec mnie to zaciekawiło. Głupi na pozór fiat rozwiązał map sensorem. Urządzenie miniaturowe nie ogranicza przepływu dlatego tak się zbiera.

 

I mnie to zaciekawiło jak to coś wsadzić do pb a w przyszłości do 9a jak się uda to w tym roku.

 

potrzeba tylko MAP sensor za grosze i coś takiego jak Ecumaster DET III.

 

Ktoś ma jakąs wiedzę na ten temat coś podpowie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze jak ja miałem 1.8 pf to kombinowałem założyć ciepły drut i o dziwo chodziło,miałem założony z forda jakiegoś mondeo,ale projekt umarł bo kupiłem 2.0 abf i na szczęscie tam nie ma takiego ustrojstwa.

 

Co do przepływki z forda,to tylko chodziło o przełożenie z ori przepływki czujnika temp i doprowadzenie 12v bo ori vw jest na 5v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Znalazłem takie coś na necie

 

Widział ja to ale tak się zastanawiam:

 

- czy map sensor po zmodyfikowaniu zastąpi MAF wiem że teoria i w ogóle tak tam piszą ale czy ktoś to zrobił

- moje 9A sie składa i Koxa czeka na przesunięcie limitera obrotów tak na 7 tyś czy to coś załatwi sprawę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sie zastanawiałem nad podmianą przepływki z 1,9 TDI 1Z na taką z nowszych AFN - tzw lizak. Wydaje mi się ze różnica jest tylko w napięciu zasilającym ale na razie z braku czasu tylko na rozważaniach temat zawisł. Te "lizaki" są tańsze i łatwiej dostępne.. może by się ciekawszy trafił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy dobrze myśle ale jak widziałem autka z map sensorem to mialy strasznie rozbudowane przepustnice,ale może mi sie wydawało.

W sumie żeby zastąpić na 100% klape gorącym drutem trzeba mieć w 100% dobrą klape żeby przemierzyć ją przy jakich wartościach podciśnienia jakie napięcia i potem kombinować. w sumie troche roboty ale warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ostatnio obił mi się o oczy taki link w którym chłopaki z któregoś forum vw, zrobili zamiennik przepływomierza, tz regulator który wraz ze zmianą obrotów silnika zmnieniał na sztywno mase zasysanego powietrza na zasadzie identycznej jak robi to przepływomierz, i nie mogę tego znaleźć, może ktoś to widział albo cos o tym wie?;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie podpowie ktoś bo nigdzie nie mogę znaleźć, gdzie w 1Z jest map sensor umiejscowiony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

map sensor jest w sterowniku silnika na podszybiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś wie jaki map sensor siedzi w steroniku 21dd z paska 1Z z 96r? chodzi mi o ciśnienie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy ktoś wie jaki map sensor siedzi w steroniku 21dd z paska 1Z z 96r? chodzi mi o ciśnienie?

 

Najszybciej będzie jak rozbierzesz ECU i sprawdzisz numery na sensorze.

Ewentualnie zadzwoń do jakiegoś gościa co to naprawia Ci z pamięci powie.

Gdzieś mi namiar zaginął ale jak kiedyś chciałem kupić to za używkę wołał więcej niż nowy na allegro (tylko trzeba znać numery).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie ciekaw jestem. a jak wytargam kompa to poźniej jak go podepne nie bedzie problemu? można go tak wyjąć bez konsekwencji?

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

no właśnie ciekaw jestem. a jak wytargam kompa to poźniej jak go podepne nie bedzie problemu? można go tak wyjąć bez konsekwencji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak bardzo różni się komp od 1Z od AFN-a, pewnie nie bardzo.

U mnie ECU wyciąga się bezstresowo, nic się po tym nie dzieje, nie traci żadnych ustawień adaptacji itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności