Skocz do zawartości
KaVo

Przyciemnianie szyb

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Sznaps

chyba nigdy nie można powiedzieć o braku problemu z policją. Nawet jak norma przepuszczania jest ok to jak trafi się na osobę, która koniecznie szuka dziury w całym można stracić sporo czasu a przyciemnienie od razu widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zaczerpnij info od sprzedających folie, doskonale wiedzą, którą folie możesz stosować bez problemu z policją.
oni ci powiedzą że maja na to atest co jest picem na wodę i tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:umm Może tak być, ale atest nie uprawnia do swobodnego klejenie pod katem przepuszczalności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypowiem się trochę na ten temat. ze 3-4 miesiące temu przyciemniałem szyby. Przyciemniłem 7 szyb, czyli 2 przednie, 2 boczne tyle w drzwiach, 2 karoseryjne oraz tylna. Wszystko co jest za głową kierowcy dałem na 2% przepuszczalności, przód wiadomo, że jest fabrycznie przyciemniony więc postanowiłem przyciemnić go z głowa. Niestety nie do końca to mi wyszło mianowicie mam około 40-50% przepuszczalności światła. Mimo częstych kontroli nie miałem z tym większych problemów. Raz zdarzyło się, że musiałem się troszeczkę tłumaczyć. Pomógł mi certyfikat instalacji folii samochodowej, oraz prośba policjanta by wsiadł do środka wylukał, że folia jest znacznie jaśniejsza oraz, że przede wszystkim w ogóle nie przeszkadza w widoczności i że nawet w lusterkach przez nią wszystko widać. Problem pojawił się dopiero przy przeglądzie technicznym, warto wtedy mieć kogoś znajomego co grzecznie przymknie oko.

Ps. w poprzednim aucie miałem też naklejoną taka folie i straciłem dowód ale nie za szyby, a za brak homologowanej żarówki takiej niby ksenonowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam około 40-50% przepuszczalności światła. Mimo częstych kontroli nie miałem z tym większych problemów. Raz zdarzyło się, że musiałem się troszeczkę tłumaczyć. Pomógł mi certyfikat instalacji folii samochodowej, oraz prośba policjanta by wsiadł do środka wylukał, że folia jest znacznie jaśniejsza oraz, że przede wszystkim w ogóle nie przeszkadza w widoczności i że nawet w lusterkach przez nią wszystko widać
coś kiedyś słyszałem o foliach które są ciemne z zewnątrz a od środka rozjaśniają w nocy czy coś w ten deseń ,a poza tym z tego co się orientowałem to cały ten śmieszny certyfikat to jest ale tylko na tylne szyby a nie na przednie

 

Problem pojawił się dopiero przy przeglądzie technicznym, warto wtedy mieć kogoś znajomego co grzecznie przymknie oko.
no to jeśli masz kogoś kto ci przymknie oko , a ja miałem taki przypadek tzn kolega miał , wyjechał ze stacji diagnostycznej z podbitym przeglądem i ujechał jakieś 0,5 km jak go zatrzymała drogówka za ciemne szyby z przodu i wtedy zaczęły się problemy bo trzeba było wyjaśnić jakim cudem przeszedł przegląd skoro miał przyciemnione przednie szyby folią ,ogólnie skończyło się u kolegi darciem folii z szyb a co z diagnostą to nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Jak Rosjanie obeszli przepisy na temat przyciemnianie przednich szyb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Jak Rosjanie obeszli przepisy na temat przyciemnianie przednich szyb

 

Nie wiem tylko po co dałeś ten sam filmik . Chyba jeden wystarczy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Jak Rosjanie obeszli przepisy na temat przyciemnianie przednich szyb

 

Dobre dobreeee :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wisnia_xDD

a kto wam powiedział że we wszystkich samochodach szyby są fabrycznie przyciemnione? jakaś bujda na resorach :P w niektórych tak ale nie w każdym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie jak na tym filmiku to zrobili? bardzo interesujące:D hehe:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli bym chciał sam coś takiego po raz pierwszy zrobić, to muszę na początek dokładnie wypucować szyby, następnie na mokrą szybę (woda z mydłem/płynem) przylepić folie (np taką z allegro za +- 80 zł / czy droższą?), dopasować przy pomocy opalarki jej wymiary, dociąć, po czym odlepić, zdjąć zabezpieczenie (warstwa nad klejem) przy użyciu sporej ilości wody i następnie na morką szybę od środka kleić i gładzić...? Jest jeszcze jakiś trik czy wg tej zasady uda się przedsięwzięcie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam przyciemnienia przednich znajomemu zabrali właśnie wczoraj dowód a miał najlżejszą folią zrobione.. Jak piesek cie zatrzyma i nie ma sie juz za co przywalić to i tak ma bo są szyby i zazwyczaj tak to sie wlasnie dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie polecam przyciemnienia przednich znajomemu zabrali właśnie wczoraj dowód a miał najlżejszą folią zrobione.
jeśli komuś się będzie chciało przeczytać lekturę tego tematu (raptem 2 strony:P ) to może dojdzie do jakiegoś mądrego wniosku i będzie wiedział czy masz przyciemniać przednie szyby czy nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyciemnianie przednich bocznych szyb zawsze właściciel auta robi na swoją odpowiedzialnośc, nikt atestu na przednie szyby nie daje. Ja w każdym ze swoich aut maiłem przyciemnione wszystkie szyby (własnoręcznie) i większych problemów z policją nie miałem ale to chyba rzeczywiście kwestia na jakiego "sierżanta" się trafi. W passacie też już mam przyciemnione wszystkie 7 szyb i jak na razie po paru kontrolach folia nadal jest na szybach i mam nadzieję, że tak zostanie;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja mam przyciemnione wszystkie 7 szybek. Nie wiem ile % przepuszczalności ale nie chciałem za mocno ani tez za słabo. Mam tak już przyciemnione ok 2 lat i juz kilka kontroli drogowych za soba i żaden policjant sie nie dopatrzył. W dzien jak mam kontrole to opuszczam szybkę z tej strony z której idzie policjant w nocy wystarczy zapalić lampkę środkowa i nie widać w ogóle przyciemnienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przyciemniam szyby od wielu lat i osobiście nigdy nie przyciemniałem szyb przednich aby rozwiać wszelkie wątpliwości :

naklejenie jakiejkolwiek foli przyciemniającej podczas badania przekroczy dopuszczalną normę 75% (tyle maja szyby atermiczne fabrycznie zielone) przepuszczalności światła od wewnątrz i zgodnie z przepisami jest zabronione

mojego b5 3b przyciemniłem folią średnią i moim zdaniem wygląda ładnie w sedanie nie ma co montować folii czarnej bo auto wygląda jak karawan :)

poprzednie vw golfy zawsze foliowałem na czarno ale w aucie 3 drzwiowym wygląda to ładnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
naklejenie jakiejkolwiek foli przyciemniającej podczas badania przekroczy dopuszczalną normę 75%

Kolega ma rację, jeżeli w aucie są zamontowane szyby atermiczne naklejając nawet bezbarwną folię będzie wykraczało poza normę. No ale są jeszcze auta które wychodzą z białymi szybami których to nie dotyczy. Jednym z nich to np. skoda Octavia I, ale vw mają wszystkie atermiczne szyby :). JA osobiście od 8 lat przyciemniam szyby w przednich drzwiach oczywiście z głową i tylko w passacie b3 mi zabrali 1raz dowód a przegląd 20zł. Drugi komplet szyb zalatwia sprawę jak się nie ma znajomoście :lol. A przełożenie takowych w b5 to 15min.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym drugim kompletem szyb mnie zaskoczyłeś...:cool

Nigdy w ten sposób nie kombinowałem,ale to jest oryginalny sposób,na odzyskanie dowodu.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Panowie jako, że mam pytanko odnośnie przyciemniania nie będę zakładał nowego tematu tylko dopiszę się tu :).

Jaką folię polecacie ? Szukam folii termokurczliwej. Kupiłem na alledrogo.. za 85 zł za rolkę w aukcji pisali, że się kurczy.. chyba jak się pali.. albo moja opalarka nie grzeje jak powinna. Jakiej firmy folie polecacie ? Ja miałem te z carpointa i powiem, że są gó... warte, więc moje poszukiwania nadal trwają.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności