Skocz do zawartości
KaVo

Przyciemnianie szyb

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka

 

Nurtuje mnie ostatnio temat przyciemniania szyb w przednich drzwiach b5 3bg. Co do oklejania to wiadomo, że teoretycznie nie wolno, ale jak przepisy odnoszą się do fabrycznie, piecowo przyciemnionych szyb, bo przecież przednie też przyciemniane były...? I przy okazji, czy fabrycznie szyby były przyciemniane tylko w jednym, zielonym kolorze?

 

Ależ nigdzie nie jest napisane, że nie wolno oklejać. Prawo mówi tylko, że przednie szyby muszą przepuszczać minimum 70% światła. Tak więc możesz sobie oklejać, przyciemniać piecowo, co tylko sobie wymyślisz, byleś miał taką przepuszczalność. A fabrycznie przyciemnione szyby z reguły już są w takim stopniu, że jak nałożysz cokolwiek, to przepuszczalność spadnie Ci poniżej tej magicznej granicy. Stad mówi się, że " nie wolno " przyciemniać przodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, zbyt uogólniłem temat...wiadomo że są pewne normy itd. Mi konkretnie chodzi o to, że ori przyciemnione szyby wyglądają na fotach w necie dość ciemno... Niestety na żywo nie miałem okazji zobaczyć. Mówią też, że te fabrycznie, piecowo ściemniane mają napis "TINTED". Ja mam autko z 2004 i taki napis na szybach mam, no ale żeby one jakoś szczególnie ciemne były - są to zwykłe szybki i tyle. Natomiast w serwisach aukcyjnych zdarzają się wyraźnie ciemniejsze sztuki - zielone bądź niebieskie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

No przypuszczam, że bez miernika przepuszczalności światła to nic nie zdziałasz i nie stwierdzisz. A robiłeś zdjęcie swojemu autku i patrzałeś ? czasami kompletnie co innego widzi Twoje oko a co innego aparat, może się okazać, że wzrokowo wydają Ci się, że nic nie przyciemnione a na zdjęciu będzie wyglądało, że jednak coś jest. Nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedz na komendę albo do jakiegoś super zakładu ściemniającego i zbadaj przednie szyby albo dzwoń do ASO i pytaj - choć większość fachowców ściemni Ci przód na twoją odpowiedzialność :)

jak wyżej napisane ORI szyby już mają taka przepuszczalność że co byś nie zrobił to i tak przy kontroli miernikiem wyjdzie mniej jak 70%

więc najtaniej i na własną odpowiedzialność jest folia bo w razie W zrywasz przy kontroli i lecisz dalej :)

OKO widzi inaczej jak miernik ;) tym bardziej Policyjny

 

 

nawet w prospekcie reklamowym z paska b5fl z lat 2002 pisało oryginalnie ściemnione Zielone szyby wiec pewnie już norme wykorzystali w fabryce

Edytowane przez tasior69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pass.jpg

Tak to mniej więcej wygląda . Tylne szyby oczywiście przyciemnione folią jeszcze za niemca ;) Przednie jak widać zbyt ciemne nie są, a napis tinted jest... no i nie wiem, czy to jest max jaki fabryka dała, czy były też ciemniejsze :hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Posiadam passata b7 kombi i chciałem przyciemnic szyby tylne i i cały bagażnik ale chce to zrobić tak jak to robi vw w oryginale.Moje pytanie jest takie czy orientuje się może ktoś jak własnie wygląda to procentowo??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hey w sprawie przyciemniania szyb w Pasku, do srebrnego B5 jakie przyciemnienie byście proponowali? Całkiem czarne szyby czy lustro weneckie? Może ktoś ma już zrobiony taki projekcik, chętnie podpatrzę :P chodzi mi o 5 tylnych szyb w kombi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam maks czarne. Wygląda bardzo fajnie. Lustra osobiście mi się nie podobają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co byście polecieli do b5 fl. Kolor czarna perła wokół szyb srebrne ramki. Teraz mam fabrycznie ściemnione. Maks czarne zrobić? Nie będzie ciemno w środku? Chę tylko tylne drzwi i tył ściemnić. Ewentualnie jak ktoś robił w krakowie to proszę o namiar na dobry zakład.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam maks czarne. Wygląda bardzo fajnie. Lustra osobiście mi się nie podobają.

 

A pochwalisz się jakimś zdjęciem? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W temacie moim są. Jak Będziesz chciał więcej to napisz to wstawię tu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam paska b5 99 w sedanie i. Chciałbym przyciemnic szyby boczne oraz tylna folia z allegro czy samemu można bo. Podobna tylna jest ciężka do. Takiej zabawy czy po jakimś czasie folia nie traci swojego koloru? 

Lub jaki byłby koszt przyciemnianie tylnej i bocznych tylnich szyb? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś się zastanawiał, czy folia przyciemniająca z czasem traci "swój kolor", to odpowiedź jest jednoznaczna - TAK traci. Słońce robi z czasem swoje. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności