Skocz do zawartości
animalx

Przepływomierz powietrza w 1.8 t AEB

Rekomendowane odpowiedzi

Witam moje koleżeństwo. Mimo moich wysiłków wyszukiwarka u mnie nie działa, więc mam pytanie : czy mimo dobrych wskazań przepływomierza w logach dynamicznych jest opcja iż przepływomierz jest uszkodzony biorąc pod uwagę zachowanie się i pracę silnika ? Inaczej mówiąc, logi pokazują ok a samochód wskazuje na to że przepływomierz jest uszkodzony, przerywa lub szarpie podczas jazdy. Proszę o wskazówki. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro logi są ok to przepływka też, a co do szarpania to szukalbym przyczyny w układzie zapłonowym lub paliwowym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio przejechałem się kolegi leonem 110 km mój tak nie ciągnie mimo,że powinien mieć 150 km.,nie wiem co jest grane.?Coraz mniej mam zaufania do tej marki.

 

---------- Dodano o 23:41 ---------- Poprzednia wiadomość o 23:02 ----------

 

Jakieś podpowiedzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam moje koleżeństwo. Mimo moich wysiłków wyszukiwarka u mnie nie działa, więc mam pytanie : czy mimo dobrych wskazań przepływomierza w logach dynamicznych jest opcja iż przepływomierz jest uszkodzony biorąc pod uwagę zachowanie się i pracę silnika ? Inaczej mówiąc, logi pokazują ok a samochód wskazuje na to że przepływomierz jest uszkodzony, przerywa lub szarpie podczas jazdy. Proszę o wskazówki. Pozdrawiam

 

mój też szarpał i przerywał, pomogło czyszczenie przepływki, sam tego nie robiłem, poprosiłem mechanika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wnioskując z kolegi odpowiedzi jest taka możliwość iż mimo poprawnych logów przepływomierz jest uszkodzony ? Czy dobrze kombinuje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że jeżeli są odpowiednie wartości w logach czyli prawidłowo mierzy przepływające powietrze to jak może być uszkodzony skoro to jest jego zadaniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość perusek123

mam podobny problem wsadzilem nowa turbine regenerowana , przepływomierze czyszczone , świece nowe , a podczas jazdy na 3-4-5 biegu przy wiekszym przycisnieciu pedału przycina szarpie delikatnie potem jakby odpuszcza i ciagnie .Prosze o nie pisanie komentarzy ze turbina zła czy zamontowana bo pakuje idealnie , co mogło ewentualnie paśc i jakie to koszta. Ja obstawiam ze którys wtrysk za bardzo leje.Pod VAG podłaczany czujniki przepustnica wszystko ok!

Edytowane przez perusek123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam o taki problem z przeplywka :

 

Po odlaczeniu kabla od przeplywki problem znika , sprawdzalem juz 3 przeplywki jedna nowa o roznych oznaczeniach i nadal ten sam problem

a komputer nie pokazuje bledy przeplywki , w oryginalnym mam blad ale w innych juz nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyczyść i zaadoptuj przepustnice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyczyscilem i zrobilem adaptacje ale nadal to samo , czas na nowa przepustnice ? bledow nadal brak a przeplywomierz dziala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj numer tej przepływki co zamontowaleś i jaki dokładnie masz bład na oryg. Prawdopodobnie bedziesz musiał kupic org. przeplywke zapodaj log dyn na tej nowej przeplywce, a i jaka temp ci pokazuje na zimnym silniku vag

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja miałem podobny problem. Oczywiście błędów nie było żadnych, a winowajcą okazał się moduł zapłonu mieszczący się na obudowie filtra powietrza. Wygląda mniej więcej tak: http://maxgear-sklep.pl/index.php?p313991,modul-vw-zaplonu-a4-a6-passat

Koszt na serwisie aukcyjnym ok.60zl

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podaj numer tej przepływki co zamontowaleś i jaki dokładnie masz bład na oryg. Prawdopodobnie bedziesz musiał kupic org. przeplywke zapodaj log dyn na tej nowej przeplywce, a i jaka temp ci pokazuje na zimnym silniku vag

 

Numer przeplywki : 0280218023 ale nie wiem czy dziala bo samochod byl juz kupiony z niedzialajaca przeplywka ,

jest zamienna z innymi przeplywkami ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamienniki są takie sobie tu masz na allegro za 350 zeta boscha http://allegro.pl/przeplywomierz-bosch-0280218023-06a906461c-audi-vw-i5704969321.html

 

zamienniki:

BOSCH 0 986 280 209

FACET 10.1439

MAGNETI MARELLI 213719684019 (200zeta)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy uwalona przepławka będzie przyczyną nieodpalenia auta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam czy uwalona przepławka będzie przyczyną nieodpalenia auta?

 

uwalony moduł zapłonowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
uwalony moduł zapłonowy.

 

Iskra jest na wszystkich świecach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Potrzebuje wymienić przepływomierz powietrza tylko nie mogę dobrać klucza do odkręcenia śrub może ktoś się orientuje jak nazywa się klucz i jaki ma wymiar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności