Skocz do zawartości
Gość yaro79

Wycieraczki Valeo??

Rekomendowane odpowiedzi

Gość yaro79

Witam, co sądzicie o wycieraczkach valeo czy któs je ma zamontowane w swoim pasku?? Przymierzam sie do kupna ale nie wiem jak wyglada to od strony technicznej czy beda pasowały na ramię w miejsce zwykłej wycieraczki?? Chodzi mi o valeo które nie maja metalowej prowadnicy tylko ściśle dolegaja do szyby?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem Valeo zwykłe (nie płaskie) i po 3 miesiącach piszczały jakby je kto mordował. Miałem Boscha Twin i bez pisków obeszło się 5 miesięcy. Już chciałem szukać Champion'ów bo podobno dobre i za rozsądną cenę, ale znajomy namówił mnie na firmę Alca. I zapłaciłem za stronę kierowcy (ze spojlerem) 13 zł, a za stronę pasażera 8 zł. Na razie chodzą cichutko i jestem zadowolony, a nawet jak zaczną piszczeć, to nie będzie mi żal 21 zł w stosunku do Valeo czy Boscha po 50-60 zł. Wiem, że Alca też robi takie płaskie wycieraczki jak Valeo, więc jeśli chcesz spróbować, to może warto wybrać tańszą firmę a niekoniecznie gorszą (przynajmniej w wycieraczkach klasycznych). Z tego co wiem, to te płaskie wycieraczki pasują do każdego zaczepu, więc z założeniem nie powinno być problemu.

Jak kupisz i założysz wrzuć jakąś fotkę jak to wygląda, no i oczywiście opisz wrażenia z jakości ścierania przy różnych prędkościach, a przede wszystkim wrażenia akustyczne (bo ja jestem szczególnie uczulony jadąc czasem 4-5 godzin w deszczu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AyzeL

Ja mam valeo na tyle i po niecalym miesiacu zaczal piszczec :/ Myslalem ze jak sie wyda wiecej kasy na wycieraczke to bede zadowolony no ale jednak sie przeliczylem. :dobani:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

alca zakupione 4 dni temu i też zaczynają piszczeć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do piszczenia, to niekoniecznie wina wycieraczek. Piszczy jeszcze czasem mechanizm wycieraczek (jest wrażenie jakby to pióra piszczały), ale odpowiednia dawka WD40 w mechanizm na podszybiu pomaga. A czasem po prostu przyczyną jest porysowana szyba, tutaj z kolei można spróbować użyć środka o nazwie "niewidzialna wycieraczka" czy jakoś podobnie. Jego podstawowym zadaniem jest stworzenie na szybie jakby cieniutkiej "tłustej" warstwy, tak by woda samoczynnie (pod wpływem pędu powietrza) spływała z szyby bez smug. Rewelacja na boczne szyby i lusterka, ale potraktowanie przedniej szyby tym specyfikiem likwiduje niewielkie popiskiwania wycieraczek spowodowane brudem osadzającym się w mini ryskach na szybie.

Aha no i przy tak deszczowo-błotnistej pogodzie jak obecnie należy obficie używać spryskiwacza, ale to chyba oczywiste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

a ja sie podepne pod posta i zapytam jakie powinny byc dlugosci wycieraczek przod/tyl chodzi mi o B4 Kombi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bercik663

Przednie wycieraczki czyli lewa i prawa po 530mm, od strony kierowcy polecam wycieraczke ze spojlerem, ktora lepiej ochroni gume przed przed jej odklejaniem sie i lepiej wyciera przy wyzszych predkosciach. Natomiast tylna to 410mm, Polecam polska firme MOTGUM. Dla mnie :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam u siebie wymienilem wycieraczki na valeo, tyl na valeo silencio (czy cos takiego) po niecalych 5 miesiacach juz zaczely mi rozmazywac, kupilem ostatnio championa (za 23zl jak dobrze pamietam) i nie piszczy tak a wyciera narazie ok (ale mam ja dopiero miesiac), a valeo silencio ktore jest z tylu to jeden wielki pisk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam valeo silencio jakieś pół roku, wycierają dobrze (może nie idealnie po tym czasie ale naprawde nie ma na co narzekać tym bardziej ze autem robię duże przebiegi co też ma wpływ na czestotliwość i warunki pracy wycieraczek), do tej pory było rzeczywiście "silencio" ale od paru tygodni w jednym położeniu (dole) zakresu pracy wycieraczek słychać delikatny dźwięk, pisk, nie jest uciązliwy i w dobrym deszczu czy prędkości jest zagłuszany przez auto ale jednak jest

poprzednio kilka lat jeździłem na boschach, są ok, tyle ze po max sezonie trzeba je było wymieniać (biorąc pod uwagę oczywiście mój tryb użytkowania auta), natomiast wycieraczki typu motgum czy inne badziewie marketowe odradzam, jeśli bosch przechodził mi sezon to taki motgum porównywalnie 2-3 miesiace, one się nadają osobom rzadko z nich korzystającym chyba tylko, moim zdaniem lepiej wydać raz te same pieniądze i mieć pewność że wycieraczka jest i pracuje tak jak trzeba niż kilka razy na raty i bujać się po marketach co dwa miesiące a potem oczekiwac z niecierpliwością czy to już się gumka urwała (wyszła z mocowania, blaszka po szybie jeździ, wykrzywiła się wycieraczka itp itd) czy jeszcze parę dni wytrzyma, to pozorna oszczędność (oczywiście to moje zdanie, ja go nie zmienię co nie oznacza że nie szanuję lub akceptuję zgoła odmiennego podejścia do tematu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma sensu przepłacać!

Ja tez kiedyś kupowałem markowe wycieraczki za 50-60 zł i bardzo szybko rozmazywały i skrzypiały. Jak zobaczyłem w Bricomarche wycieraczki alca - komplet za 18 zł to odrazu kupiłem i od pół roku śmigają aż miło. Naprawdę są lepsze niż te drogie wycieraczki boscha, valeo czy inne. Nie spodziewałem się że one będą tak dobrze wycierać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Denaturka

Wiele lat byłem wierny wycieraczka Bosha, potem spróbowałem tanich zamienników i na pamiątkę mam teraz rysy na szybach. Znajomy w hurtowni polecił mi Valeo, założyłem i szczeże mówiąc byłem w szoku. Nie spotkałem wcześniej wycieraczek tak idealnie zbierających wode. Żywotność ciut lepsza od Bosha. Korzystam ze standardowego modelu. Jako wspomaganie wycieraczek używam "wycieraczek w płynie", bardzo polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie ma sensu przepłacać!

Ja tez kiedyś kupowałem markowe wycieraczki za 50-60 zł i bardzo szybko rozmazywały i skrzypiały. Jak zobaczyłem w Bricomarche wycieraczki alca - komplet za 18 zł to odrazu kupiłem i od pół roku śmigają aż miło. Naprawdę są lepsze niż te drogie wycieraczki boscha, valeo czy inne. Nie spodziewałem się że one będą tak dobrze wycierać.

 

:ok::ok: i tu sie zgodzę z kolega też używam alca już założyłem drugi komplet ( pierwszy wytrzymał rok ) i jestem bardzo zadowolony, natomiast dzisiaj zakupiłem tak na wszelki wypadek po okazyjnej cenie 25zł za 2 szt. valeo może kiedyś napisze jak one sie spisują w porównaniu do alca ale to chyba dopiero za rok :rotfl::rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja używam Valeo i jestem zadowolony - bardzo ładnie ściągają wodę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marekzegarek

Moje Valeo niestety ale po paru dniach zaczęły piszczeć. Co prawda nie cały czas, ale spodziewałem się więcej za te pieniądze. "Marketowe" wydaje mi się niczym im nie ustępują. Zobaczę, jak będą się spisywały Valeo po paru miesiącach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość adams4lta

Używam zwykłych wycieraczek MOTGUM komplet ok 25 zł + "niewidzialna wycieraczka" = cisza i spokój za niskie pieniądze... Puki co używam tego zestawu od kwietnia i wszystko jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałem znaleźć wycieraczki takie jakie miałem tzn. ze spoilerami na lewej duży na prawej mniejszy orginalne Volkswagenowskie. Wszędzie spoiler był jeden i w dodatku mały a za komplet jakiegoś badziewia gośc wyskoczył mi z ceną 80zł a za Bosche 140. Naszczęście w sklepie był były posiadacz podobnego Passka i powiedział, żebym kupił same gumki. Były dłuższe przyciołem może wyda sie to dziwne ale zbierają OK.

Polecam takie rozwiązanie o ile wycieraczki są proste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no chyba muszę zmienić zdanie co do wycieraczek valeo, silencio to one są nadal (prawie idealnie) ale niestety od tygodnia prawa wycieraczka nie chce zbierać wody do momentu gdy nie ma ostrego deszczu, lewa jeszcze się trzyma ale tez nie idealnie :( a wskaźnik zużycia dopiero niedawno zaczął się pojawiać (a działa to tak że z czarnej kropki powoli wraz ze zużyciem wycieraczki ma się pojawiać żółty trójkąt ostrzegawczy) a tu wycieraczka do ... bani :( valeo niestety nie wytrzymały nawet jednego sezonu :( jak dobrze kojarzę kupiłem je w końcówce ostatniej zimy czyli na początku 2007 a mamy raptem poźną jesień, żeby zachować względny obiektywizm muszę dodać że lato miały nielekkie bo osiedlowe drogi przez całe lato miałem rozkopane i jazda była w cągłym kurzu i piachu, może to im pomogło sie zużyć...

a wiec dziś kupiłem zwykłe championy, 2 szt. za 44,99zł i zobaczymy jak te sobie poradzą, przerobiłem już kilka no name`ów (niestety zawiodłem się, owszem niska cena ale słaba jakość i zbyt częsta wymiana i to wtedy kiedy się tego nie spodziewamy, a nie daj boże mróz i wilgoć to części tych wycieraczek zostają nie tam gdzie trzeba), bosch'e (też nie cud ale jak na razie w moim rankingu najlepsze), ostatnio valeo (niestety j.w.), teraz kupiłem championy zobaczymy jak będzie a jeszcze kiedyś muszę się skusić na te alca, co o ktorych jest tyle samo opinii pozytywnych jak i negatywnych ale jakoś nie mogę się na nie natknąć, chyba trzeba będzie na allegro zakupić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja już w którymś z rzędu aucie urzywam tylko Championów . wg mnie są najlepsze, jeszcze się nie zawiodłem , a w seacie miałem je 3 pełne sezony, działały tak samo dobrze w lato jak i w zimę i w takim stanie poszły z autem na sprzedaż. Nie przesadzam i poprostu wiem że jak kupię Championy to szybko nie będe musiał wymieniać wycieraczek. W pasku na razie mam je od lutego br. czyli jeszcze stosunkowo krótko ale działają jak nowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jakie są wycieraczki w Lagunie 2, ale napewno sa jak valeo( sama guma bez blachy:P) i w renaulcie mojego ojca sprawóją sie idealnie, wycierają wodę, sa cichutkie i nie rysują szyby, miałem takie sobie sprawić, ale teraz zastanaiwam sie czy skrzypienie u kolegów użwających valeo wynika z braków konstrukcyjnych wycieraczek, czy z rys na szybie czołowej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przerabiałem temat z wycieraczkami. Nie polecam valeo compakt zbierają jakiś miesiąc potem klapa całkowita, u kolegi to samo. Co do niewidzialnej wycieraczki polecam na boczne szybki i lusterka bo na przednią szybe nie zdaje egzaminu, wycieraczki potrzebują filmu wodnego natomiast przy niewidzialnej wycieraczce brak jego i powstaje po ruchu wycieraczki biała poświata na kilka sekund. Ja mam u siebie załozone wycieraczki bosch twin na razie nie narzekam. Nie moge namierzyć oryginalnych wycieraczek do paska SWF :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności