Skocz do zawartości
Stochastic

Po przejściu na gaz powraca na benzynę (pełny zbiornik gazu).

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Od wczoraj mam problem pewien. Gdy przełącza się na gaz, momentalnie wraca na benzynę. Gdy próbuję ponownie go przełączyć na gaz, znów wraca i tak w kółko. Co to może być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koniecznie trzeba wpiąć komputer do sterownika gazu bo problemów może być parę, od utraty zasilania na którym kolwiek elektrozaworze po skasowanie mapy gazu (tak było w moim przypadku po kilkukrotnym odpięciu aku przez blacharza) po czysto mechaniczną przyczynę typu niedrożność któregoś z zaworów, padnięcie reduktora itd.

Wizyta u gazownika cię nie minie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź połączenie przy czujniku ciśnienia. Poza tym podaj co masz pod maską bo to trochę wróżenie z fusów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gdy przełącza się na gaz, momentalnie wraca na benzynę. Gdy próbuję ponownie go przełączyć na gaz, znów wraca i tak w kółko. Co to może być?

Miałem coś takiego,a powodem była promieniująca cewka:D Sterownik głupiał od tego i cały czas mi przełączało.Również zbyt niskie ciśnienie,może jest już spadek na reduktorze a dolna granica po której przeskakuje na bene,jest zbyt wysoko ustawiona.

Edytowane przez karol27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

Byłem dziś u gaziarza i podłączył instalację do kompa. Pokazało brak czujnika ciśnienia zwanego inaczej mapsensorem. Według gaziarza jest to wina mapsensora, ja też go podejrzewałem. Zamówiłem taki od gościa z allegro, firma vario-gas, w porządku gość. Jako, że mój oryginalny masensor to był typ AEB025, a gośc posiadał w ofercie oryginał i zamiennik (który de facto) sami produkują, to kupiłem zamiennik, bo mi go polecał. Mówił, że sprzedali ich 200 sztuk i nie było reklamacji. Oryginał 190 zł, zamiennik 145. Według niego, różnicy nie ma. Ok. Jutro ma mi przyjść, zamontuję i zobaczymy, czy pomogło. Oby pomogło...

 

---------- Dodano o 21:23 ---------- Poprzednia wiadomość o 21:21 ----------

 

Cześć.

 

Byłem dziś u gaziarza i podłączył instalację do kompa. Pokazało brak czujnika ciśnienia zwanego inaczej mapsensorem. Według gaziarza jest to wina mapsensora, ja też go podejrzewałem. Zamówiłem taki od gościa z allegro, firma vario-gas, w porządku gość. Jako, że mój oryginalny masensor to był typ AEB025, a gośc posiadał w ofercie oryginał i zamiennik (który de facto) sami produkują, to kupiłem zamiennik, bo mi go polecał. Mówił, że sprzedali ich 200 sztuk i nie było reklamacji. Oryginał 190 zł, zamiennik 145. Według niego, różnicy nie ma. Ok. Jutro ma mi przyjść, zamontuję i zobaczymy, czy pomogło. Oby pomogło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności